Indian Wells: Djokovic wygrywa po trzech setach z del Potro

27

Dwóch godzin i siedemnastu minut potrzeba było, żeby poznać zwycięzcę najciekawiej zapowiadającego się pojedynku trzeciej rundy turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells (pula nagród: 7 913 405 dolarów). Broniący mistrzowskiego trofeum Novak Djokovic (Serbia, 2) pokonał Juana Martina del Potro (Argentyna, 31) 7:5 4:6 6:1.

Co prawda, starcie zaczęło się lepiej dla Argentyńczyka, który już na starcie przełamał, to w szóstym gemie „Nole” odrobił straty, a decydujący cios zadał w samej końcówce.

Drugi set wyglądał identycznie, z tą różnicą, że zanim Serb zdobył rebreaka, to „Wieża z Tandil” prowadziła już z podwójnym przełamaniem. Od początku decydującej odsłony rządził już tylko pięciokrotny triumfator zmagań w Kalifornii, który od stanu 1:1 na swoim koncie zapisał wszystkie gemy.

O miejsce w ćwierćfinale były lider światowych list powalczy z rozstawionym z numerem piętnastym Nickiem Kyrgiosem (Australia, 15). Konfrontacja młodych zawodników nie przyniosła oczekiwanych emocji i już po godzinie i trzynastu minutach ograł Alexandra Zvereva (Niemcy, 18) 6:3 6:4.

Ku zadowoleniu publiczności zabraknie w najlepszej szesnastce grającego z dwunastką Grigora Dimitrowa (Bułgaria, 12). To wszystko za sprawą reprezentującego gospodarzy Jacka Socka. Amerykanin przegrywał w trzecim secie już 4:5 00:40, ale po obronie łącznie czterech piłek meczowych triumfował 3:6 6:3 7:6 (7).

W czwartej rundzie nie dojdzie do starcia dwóch tenisistów ze Stanów Zjednoczonych. Występującego dzięki „dzikiej karcie” Taylora Fritza (USA) zatrzymał Malek Jaziri (Tunezja), który cieszył się ze zwycięstwa 6:4 3:6 6:3.

Już w meczu o ćwierćfinał dojdzie do jednego z największych klasyków w tenisie męskim XX wieku. O miejsce w najlepszej ósemce rakiety skrzyżują bowiem trzykrotny mistrz tej imprezy Rafael Nadal (Hiszpania, 5) zmierzy się z czterokrotnym zdobywcą lauru Rogerem Federerem (Szwajcaria, 9).

Na swojej drodze „Rafa” pokonał Fernando Verdasco (Hiszpania, 26) 6:3 7:5 w ich dziewiętnastej bezpośredniej rywalizacji, a turniejowa dziewiątka po dwóch tie breakach okazała się lepsza od Steve’a Johnsona (USA, 24).