Gstaad: Andujar z Monaco o tytuł

21

pablo andujarBez zawodników rozstawionych rozegrany zostanie finał turnieju ATP na kortach ziemnych w Gstaad (pula nagród: 426 605 euro). Powtórzyć rezultatu z ubiegłego sezonu nie udało się Robinowi Haase (Holandia, 7). Holender, który w 2013 roku przegrał bezpośrednią batalię o laur w Szwajcarii z Michaiłem Jużnym (Rosja), tym razem już w półfinale musiał uznać wyższość Juana Monaco (Argentyna). Po trwającym godzinę i 44 minuty spotkaniu 30-letni tenisista z Tandil cieszył się ze zwycięstwa 6:3 7:6 (4).

Jego ostatnim przeciwnikiem w Szwajcarii będzie Pablo Andujar (Hiszpania). W bratobójczym starciu okazał się lepszy od występującego z numerem czwartym Fernando Verdasco (Hiszpania, 4). Podobnie jak Haase, leworęczny faworyt tego pojedynku grał już w finale tej imprezy. Mecz półfinałowy trzymał w napięciu przez dwa i pół seta, po czym na korcie dominował już gracz młodszy o dwa lata. Ostatecznie Andujar triumfował 6:3 6:7 (2) 6:1.