Ferrer pierwszym finalistą

44

David Ferrer pokonał Feliciano Lopeza w hiszpańskim półfinale turnieju Shanghai Rolex Masters 2011. 5 tenisista list światowych zwyciężył 6-7(5) 6-3 6-3 w spotkaniu trwającym 2 godziny i 11 minut. 29-letni Ferrer zagra jutro o swój pierwszy tytuł w imprezie rangi Masters-1000.

W pierwszym secie spotkania bardzo dobrze serwujący i skutecznie atakujący Lopez neutralizował atuty rywala i po zaciętym tie-breaku zapisał seta na swoje konto. W kolejnych partiach 30-letni „Lalo” był coraz mniej skuteczny, a mający więcej atutów w grze z głębi kortu Ferrer, bazując na cierpliwym prowadzeniu gry, bez większych kłopotów doprowadził do swojego końcowego zwycięstwa, dwukrotnie wygrywając do 3.

Popularny „Ferru” zagra jutro w swoim 25 zawodowym finale (dotychczasowy bilans 11-13), 3 w turnieju z serii Masters-1000. Przed rokiem w Rzymie, a także w tym sezonie w Monte Carlo, David musiał uznać wyższość swojego legendarnego rodaka – Rafaela Nadala. Jutrzejszy finał będzie już 6 tego typu meczem Davida Ferrera w tym roku. Obok triumfów w Auckland i Acapulco, miały miejsce też 3 porażki (wspomniane Monte Carlo, a także  Bastad i Barcelona).

Feliciano Lopez rozegrał w tym tygodniu jeden z najlepszych turniejów w całym sezonie.  Obok omawianego półfinału inne wartościowe wyniki gracza z Toledo w 2011 to:  finał turnieju w Belgradzie i ćwierćfinał Wimbledonu.

Drugiego finalistę wyłoni drugi półfinał, w którym zmierzą się Kei Nishikori (Japonia) i Andy Murray (Wielka Brytania). Początek tego meczu przewidziano na godzinę 14 naszego czasu.