Estoril: Bliźniacze zwycięstwa Hiszpanów

32

Kibice śledzący poczynania tenisistów na mączce w Estoril mogli mieć dzisiaj deja vu. W obu meczach półfinałowych Millennium Estoril Open (pula nagród: 463 520 euro) w dwóch setach wygrali niżej sklasyfikowani od swoich rywali Hiszpanie, a zwycięstwo odnieśli w godzinę i trzynaście minut.

Pierwszy tego wyczynu dokonał rozstawiony z numerem ósmym Pablo Carreno Busta (Hiszpania). 24-latek z Gijon znajduje się obecnie w życiowej formie i niezależnie od wyniku finału, w poniedziałek awansuje na najwyższe miejsce w karierze. O sile zeszłorocznego zwycięzcy Szczecin Open w półfinale przekonał się Benoit Paire (Francja), który uległ mu 3:6 3:6. W całym meczu doszło aż do jedenastu przełamań, z których siedem było autorstwa Carreno Busty.

Kilka godzin później stało się jasne, że kibice w Estoril będą świadkami hiszpańskiego finału. W drugim meczu półfinałowym Nicolas Almagro pokonał 6:3 7:5 rozstawionego z numerem drugim Nicka Kyrgiosa (Australia). 21-latkowi z Canberry nie udało się tym samym obronić punktów z zeszłego sezonu, kiedy to zagrał w finale portugalskiej imprezy.

Finał zaplanowano na niedzielę, na godzinę 17.00. Almagro i Carreno Busta znają się bardzo dobrze, lecz nigdy dotąd nie mieli okazji ze sobą zagrać oficjalnego spotkania. Wcześniej zostanie rozegrany finał gry podwójnej z udziałem Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego.