Eckental: Janowicz jedynym Polakiem w turnieju głównym

49

Andriej Kapaś nie dołączy do Jerzego Janowicza, który ma zapewnione miejsce w drabince głównej challengera w Eckental (pula nagród: 75 000 euro). W pierwszej rundzie kwalifikacji przegrał bowiem 6:4 4:6 3:6 z rozstawionym z numerem piątym Marciem Sieberem (Niemcy).

Kapaś nie miał szczęścia w losowaniu. Już w 1. rundzie trafił na zawodnika rozstawionego, sklasyfikowanego niemal dwieście miejsc wyżej od siebie. Nawiązał jednak walkę i nawet wygrał pierwszego seta 6:4. Później do głosu doszedł jednak 29-letni reprezentant gospodarzy, który po godzinie i 38 minutach od rozpoczęcia pojedynku cieszył się ze zwycięstwa 4:6 6:4 6:3.

Rywala w turnieju głównym poznał Jerzy Janowicz. Najwyżej sklasyfikowany polski tenisista rozpocznie zmagania od pojedynku z piekielnie zdolnym 17-latkiem z Kanady. Felix Auger-Alliasime jest sklasyfikowany obecnie na 155. miejscu w rankingu ATP.