Dubaj: Porażka Rosolskiej już w 1. rundzie

42

Dwa punkty dzieliły Alicję Rosolską i Nao Hibino (Japonia) od awansu do II rundy gry podwójnej Dubai Duty Free Tennis Championships (pula nagród: 2 666 000 dolarów). Polsko-japońska para ostatecznie jednak przegrała 6:4 6:7(4) 4:10 z Ralucą Olaru (Rumunia) i Olgą Sawczuk (Ukraina).

Pierwsze dwa sety spotkania były niezwykle wyrównane. W pierwszej partii minimalnie lepsze były Rosolska z Hibino, które od stanu 4:4 wygrały dwa gemy z rzędu. W drugim secie Polka i Japonka dwukrotnie prowadziły z przewagą przełamania, ale za każdym razem błyskawicznie ją traciły. W pewnym momencie biało-czerwone prowadziły już 6:4 6:5 30:15 i do zwycięstwa w całym meczu brakowało im już tylko dwóch punktów zdobytych przy własnym podaniu. Rywalki zdołały jednak odwrócić losy starcia i doprowadziły do super tie-breaka.

Decydujący set rozpoczął się wspaniale dla Sawczuk i Olaru, które przy pierwszej zmianie stron prowadziły 6:0. Rosolska i Hibino próbowały jeszcze odrabiać straty, ale przewaga się utrzymała i to rumuńsko-ukraińska para wygrała 4:6 7:6(4) 10:4.

Przypomnijmy, że Alicja Rosolska wystąpiła w Dubaju także w kwalifikacjach singla. Już w 1. rundzie uległa 3:6 3:6 Kai-Lin Zhang (Chiny).

_

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Olaru/Sawczuk (Rumunia/Ukraina) – Hibino/Rosolska (Japonia/Polska) 4:6 7:6(4) 10:4