Doha: Djoković rozbija pierwszego rywala, Thiem wyeliminowany przez Herberta

31

Lider światowego rankingu Novak Djoković od pewnego zwycięstwa zainaugurował swój udział w tegorocznej edycji zawodów ATP 250 rozgrywanych na kortach twardych w Doha. W zgoła odmiennym nastroju swój mecz kończył numer dwa imprezy, Dominic Thiem, który przegrał z Pierrem-Huguesem Herbertem.

Znajdujący się na szczycie turniejowej drabinki Djoković przybył do stolicy Kataru po rocznej przerwie z planem zdobycia trzeciego tytułu i z dużą łatwością odniósł premierową wygraną w nowym sezonie. Serb potrzebował zaledwie 55 minut, by rozprawić się z Bośniakiem Damirem Dżumhurem, pokonując go 6:2, 6:1. W kolejnej rundzie jego oponentem będzie Węgier Marton Fucsovics, który zanotował dziś zwycięstwo 6:3, 6:2 nad Rumunem Mariusem Copilem.

Nieudany start do bieżących rozgrywek zaliczył z kolei Dominic Thiem. Grający z „dwójką” Austriak po tym jak zaliczył trzy porażki w pokazowym turnieju w Abu Dabi, dziś nie był w stanie pokonać Francuza Pierre’a-Huguesa Herberta, ulegając mu 3:6, 5:7. Z dalszej gry wyeliminowany został również oznaczony numerem trzecim Karen Chaczanow, od którego lepszy okazał się Stan Wawrinka. W bardzo zaciętej pierwszej partii Szwajcar dopiero za szóstą piłką setową rozstrzygnął na swoją korzyść tie-breaka wynikiem 9:7, zaś w drugiej szybko zdobyte przełamanie pozwoliło mu na triumf 6:4.

Niepowodzeniem zakończył się powrót do rywalizacji po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej urazem łokcia Davida Goffina. Rozstawiony z „szóstką” Belg po długim i dramatycznym meczu nie sprostał litewskiemu kwalifikantowi, Ricardasowi Berankisowi, przegrywając 6:3, 4:6, 6:7(4).

Wtorkowe wyniki pierwszej rundy:

Novak Djoković (Serbia, 1) – Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) 6:2, 6:1

Marton Fucsovics (Węgry) – Marius Copil (Rumunia) 6:3, 6:2

Stan Wawrinka (Szwajcaria) – Karen Chaczanow (Rosja, 3) 7:6(7), 6:4

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, Q) – Mubarak Shannan Zayid (Katar, WC) 6:1, 6:3

Ricardas Berankis (Litwa, Q) – David Goffin (Belgia, 6) 3:6, 6:4, 7:6(4)

Dusan Lajović (Serbia) – Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 7:6(5)

Guido Pella (Argentyna) – Cem Ilkel (Turcja, WC) 7:6(1), 6:3

Marco Cecchinato (Włochy, 4) – Serhij Stachowski (Ukraina, Q) 6:4, 6:2

Pierre-Hugues Herbert (Francja) – Dominic Thiem (Austria, 2) 6:3, 7:5.