Challenger Quimper: Porażka debla Hurkacz/Walków w półfinale

35

W meczu 1/2 gry deblowej challengera w Quimper (Francja korty twarde w hali, 46 tys. euro w puli nagród), Hubert Hurkacz/Szymon Walków przegrali 6:7(1), 7:6(3), 4:10 z Davidem Pelem( Holandia) i Antonio Sanciciem (Chorwacja).

W pierwszym secie Polacy prowadzili 5:4 z przełamaniem, jednak rywale doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie był tiebreak, w którym od stanu 1:0, Hubert i Szymon przegrali siedem punktów z rzędu. Druga partia to znowu dodatkowa rozgrywka, tym razem od stanu 3:3, cztery punkty padły łupem polskiej pary. Decydujący set, to szybkie wyjście na wysokie prowadzenie rywali, którzy po 95 minutach gry awansowali do finału.

1/2 debla

Hubert Hurkacz/Szymon Walków – David Pel(Holandia)/Antonio SanciChorwacja) 7:6(1), 6:7(3), 10:4