Bytom: Niespodzianka! Weronika Falkowska mistrzynią Polski

56

Sporą niespodzianką w meczu finałowym zakończyły się Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 21, których kobieca część była rozgrywana w Bytomiu. Nową mistrzynią została 15-letnia Weronika Falkowska (RKT Return Radom), która pokonała w finale 6:3 6:4 faworyzowaną Agatę Bieńkowską (WTT Wejherowo).

Falkowska była jedną z najmłodszych zawodniczek, które zdecydowały się na występ w turnieju. Młody wiek nie przeszkodził jej jednak w pewnym pokonywaniu kolejnych przeszkód. Mało kto się jednak spodziewał, że Falkowska będzie w stanie pokonać w finałowym pojedynku Agatę Bieńkowską, która zajmuje 1019. miejsce w rankingu WTA.

,,Myślę, że podejdę do tego meczu z takim nastawieniem jak do każdego innego, czyli nie będę mieć wielkiej presji na wygraną, gdyż to przeciwniczka jest faworytką i jest starsza ode mnie o 4 lata, ale będę walczyć i będę starała się wygrać.” – z takim nastawieniem na spotkanie finałowe wychodziła świeżo upieczona złota medalistka Mistrzostw Polski.

Z kolei Agata Bieńkowska drugi rok z rzędu zakończyła młodzieżowe MP porażką w finale. Co ciekawe w decydującym meczu zeszłorocznej edycji także uległa 3:6 4:6.

W turnieju deblowym wszystko szło już zgodnie z planem. W finale spotkały się dwie najwyżej rozstawione pary. Turniejowe ,,jedynki” Agata Borgman (KS Górnik Bytom) i Karolina Śnita (AT Promasters Szczecin) pokonały 6:3 7:6(5) rozstawione z numerem drugim Igę Odrzywołek (KS Górnik Bytom) i Oliwię Szymczuch (Sport Klub Kryspinów)