Buenos Aires: Carreno Busta pokonał rankingowego sąsiada

35

Pablo Carreno Busta (Hiszpania) w zeszłym sezonie wygrał dwa pierwsze turnieje rangi ATP. W Argentina Open (pula nagród: 546 680 dolarów) ma szansę na powiększenie swego dorobku. Został rozstawiony z numerem czwartym i awansował już do półfinału.

Droga do znalezienia się w gronie czterech najlepszych graczy była wyboista. W pierwszej rundzie 25-latek z Gijon miał wolny los, ale w dwóch kolejnych starciach tracił po jednym secie. W ćwierćfinale zmierzył się z Albertem Ramosem-Vinolasem (Hiszpania), sklasyfikowanym jedną pozycję niżej w rankingu ATP. 25. na świecie Carreno Busta musiał srogo się namęczyć, aby udowodnić swoją wyższość. Dopiero po 2 godzinach i 11 minutach rywalizacji wygrał 6:3 4:6 6:4. Półfinałowym rywalem Hiszpana będzie Aleksandr Dołgopołow (Ukraina), który pokonał 7:5 6:4 Geralda Melzera (Austria).

W półfinale nie może też zabraknąć Kei’a Nishikori (Japonia). Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni został rozstawiony w stolicy Argentyny z numerem pierwszym i jest wielkim faworytem do końcowego triumfu. Nishikori potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje i w ćwierćfinale ograł 6:1 6:4 Joao Sousę (Portugalia). Był to rewanż za ubiegłoroczny pojedynek w Tokio, kiedy Japończyk poddał mecz przy stanie 3:4 w pierwszym secie z powodu kontuzji.

O awans do finału Nishikori powalczy z Carlosem Berlocqiem (Argentyna) broniącym honoru gospodarzy. 34-letni tenisista na stałe zamieszkały właśnie w Buenos Aires pokonał 3:6 6:2 6:3 Thiago Monteiro (Brazylia). Berlocq awansował do półfinału turnieju ATP po raz pierwszy od lipca ubiegłego roku. Na swoim koncie ma dotąd dwa trofea wywalczone w głównym cyklu.

_

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

Kei Nishikori (Japonia, 1) – Joao Sousa (Portugalia, 6) 6:1 6:4

Carlos Berlocq (Argentyna) – Thiago Monteiro (Brazylia) 3:6 6:2 6:3

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 4) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 5) 6:3 4:6 6:4

Aleksandr Dołgopołow (Ukraina) – Gerald Melzer (Austria) 7:5 6:4