Brisbane: Thompson górą w pojedynku ,,dzikich kart”

23

Pierwszy mecz z cyklu ATP World Tour w 2017 roku jest już za nami. Jordan Thompson (Australia) wygrał w dwóch setach z Eliasem Ymerem (Szwecja) w meczu I rundy Brisbane International presented by Suncorp (pula nagród: 437 380 dolarów).

Obaj zawodnicy dostali od organizatorów ,,dzikie karty”. Do tej pory ich nazwiska częściej pojawiały się w drabinkach turniejów challengerowych. Szansę zaprezentowania się przed szerszą publicznością lepiej wykorzystał reprezentant gospodarzy, który do odniesienia zwycięstwa potrzebował równo półtorej godziny.

Australijczyk świetnie wszedł w spotkanie i wygrał pierwsze cztery gemy. Później jego przewaga nieco stopniała, ale i tak udało mu się wygrać pierwszą partię 6:3. W drugim secie Ymer miał jeszcze większe problemy i stać go było na wygranie tylko dwóch gemów. Kluczem do zwycięstwa była świetna postawa Thompsona po trafionym pierwszym podaniu. Co ciekawe, w obu setach reprezentant gospodarzy stracił tylko jeden punkt, kiedy jego pierwszy serwis zafunkcjonował tak, jak należy.

W II rundzie Thompson zmierzy się albo z Davidem Ferrerem (Hiszpania), albo z Bernardem Tomiciem (Australia).