Bogota: Switolina w najlepszej czwórce

29

Elina SwitolinaNajwyżej rozstawiona Elina Switolina (Ukraina, 1) dołożyła kolejny krok, który przybliża ją do zgarnięcia tytułu na kortach ziemnych w Bogocie (pula nagród: 250 tys. dolarów). W ćwierćfinale Ukrainka uporała się w godzinę i 20 minut z Iriną Falconi ze Stanów Zjednoczonych, pokonując turniejową ósemkę 6:3 7:5. Teraz na jej drodze stanie Teliana Pereira (Brazylia), która wygrała 6:0 6:4 z Lourdes Dominguez Lino (Hiszpania).

Z zawodami pożegnała się za to grająca z numerem drugim Monica Puig (Portoryko, 2). Jej pogromczynią okazała się Jarosława Szwedowa (Kazachstan, 5), która potrzebowała pięciu kwadransów, żeby cieszyć się ze zwycięstwa 7:6 (1) 6:2.

Przy stanie 7:5 3:1 dla Mariany Duque – Marino (Kolumbia) przerwany został ostatni ćwierćfinał. Mecz reprezentantki gospodarzy z Julią Glushko (Izrael) dokończony zostanie w sobotę.