Bogota: Linette zatrzymana w singlu i deblu

38

Sobota nie była udanym dniem dla Magdy Linette. W grze pojedynczej, podobnie jak przed rokiem, Polka na ćwierćfinale zakończyła swoją przygodę z turniejem WTA International na kortach ziemnych w Bogocie (pula nagród: 250 000 dolarów). Po trzysetowej walce zakończonej wynikiem 3:6, 6:3, 1:6 lepsza od niej okazała się Słowenka Dalila Jakupović. Niedługo potem także i półfinałowy pojedynek deblowy w parze z Sarą Sorribes Tormo zakończył się niepowodzeniem 26-latki z Poznania.

Obydwa spotkania pierwotnie zaplanowane były na piątek, lecz z uwagi na opady deszczu musiały zostać przełożone na kolejny dzień. Początek meczu ze 141. zawodniczką rankingu WTA należał do poznanianki, która przełamała rywalkę już w gemie otwarcia. Nasza reprezentantka nie mogła jednak długo cieszyć się z prowadzenia, bowiem Jakupović odebrała jej serwis w czwartym oraz szóstym gemie, co pozwoliło jej zatriumfować w premierowej odsłonie gry 6:3. W drugim secie, po początkowej obronie własnych podań przez obie tenisistki, Słowenka wykorzystała swoją szansę na breaka w piątym gemie i zbliżyła się do zwycięstwa w całym pojedynku. Podopieczna Izo Zunicia nie złożyła jednak broni i zaliczyła serię czterech wygranych gemów, która pozwoliła doprowadzić jej do decydującej partii. Ta zainaugurowana została iście maratońskim gemem, w którym Polka nie wykorzystała żadnej z pięciu szans na przełamanie. W dalszej części seta turniejowa „dwójka” nie była w stanie dotrzymać kroku niżej notowanej przeciwniczce i wyraźnie uległa jej 1:6.

Po krótkim odpoczynku Linette ponownie wyszła na kort i stanęła do walki o finał gry podwójnej. Niestety i tym razem poznanianka nie zaznała smaku zwycięstwa, gdyż wspólnie z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo musiała uznać wyższość Mariany Duque Marino i Nadii Podoroskiej 6:4, 2:6, 8:10.

Ćwierćfinał gry pojedynczej:

Dalila Jakupović (Słowenia) – Magda Linette (Polska, 2) 6:3, 3:6, 6:1.

Półfinał gry podwójnej:

Mariana Duque Marino/Nadia Podoroska (Kolumbia, Argentyna) – Magda Linette/Sara Sorribes Tormo 4:6, 6:2, 10:8 (Polska, Kolumbia).