Bergamo: Trwa koncert Janowicza! Polak zagra w finale

36

Jerzy Janowicz odniósł kolejne przekonujące zwycięstwo w challengerze w Bergamo (pula nagród: 64 000 euro). Tym razem 26-letni łodzianin pokonał 6:3 6:3 Filipa Krajinovicia (Serbia). Ekspresowa wygrana zapewniła naszemu najlepszemu tenisiście awans do finału.

W trzech pierwszych meczach Janowicz stracił tylko jednego seta. Konto strat nie zostało powiększone po pojedynku półfinałowym, ponieważ ,,Jerzyk” nie dał najmniejszych szans 24-letniemu Krajinoviciowi. 24-letni Serb był zupełnie bezradny na returnie i w całym meczu zdobył po serwisie tylko sześć punktów (z czego dwa z nich po podwójnych błędach serwisowych). W gemach serwisowych przeciwnika doskonale radził sobie za to Janowicz, który dla porównania wygrał na returnie aż 33 punkty. Wystarczyło to do trzykrotnego przełamania Krajinovicia.

Serb dzielnie walczył, ale ostatecznie przetrwał na korcie tylko 68 minut. Jerzy Janowicz wykonał natomiast kolejny krok w kierunku powtórzenia wyczynu Michała Przysiężnego, który cztery lata temu wygrał w Bergamo cały turniej.

Finałowym rywalem Janowicza będzie Quentin Halys (Francja), turniejowa ,,siódemka”. 20-latek z Bondy jest sklasyfikowany obecnie na 174. miejscu w rankingu ATP. Obaj zawodnicy po finale, niezależnie od jego wyniku, nie będą mieli wiele czasu na odpoczynek, ponieważ w przyszłym tygodniu zaplanowali występ we Wrocław Open.