Bazylea: Problemy Federera i Raonicia

43

federerPo odpadnięciu Stana Wawrinki (Szwajcaria, 3), jedyną nadzieją miejscowej publiczności na triumf w zawodach w Bazylei (pula nagród: 1 458 610 dolarów) jest najwyżej rozstawiony Roger Federer (Szwajcaria, 1). Pięciokrotny mistrz tej imprezy nie miał jednak łatwej przeprawy w drugiej rundzie przez pogromcę Jerzego Janowicza, Denisa Istomina (Uzbekistan). Dopiero po trzech setach kibice zgromadzeni wokół kortu twardego mogli cieszyć się z wygranej swojego lidera 3:6 6:3 6:4. Teraz na jego drodze stanie rozstawiony z numerem piątym Grigor Dimitrov (Bułgaria, 5), który oddał po dwa gemy w każdym z setów Vaskowi Pospisilowi (Kanada).

Problemy miała za to największa gwiazda klonowego liścia, Milos Raonic (Kanada, 4). Opierający swój tenis na znakomitym serwisie gracz walczył przez dwie godziny i osiemnaście minut z Donaldem Youngiem ze Stanów Zjednoczonych i ostatecznie wzniósł ręce w geście zwycięstwa przy stanie 6:4 6:7 (5) 7:6 (2). W ćwierćfinale jego rywalem będzie groźny w ostatnich miesiącach David Goffin (Belgia, 7). 23-latek z Rocourt już w środę pokonał Ivana Dodiga (Chorwacja) 7:6 (0) 6:4.