Baku: Piter udanie zakończyła dzień

26

Katarzyna PiterPo raz siódmy w tym sezonie Katarzyna Piter potrafiła odwrócić losy konfrontacji i wygrała mecz po przegranym pierwszym secie. Na kortach twardych w Baku (pula nagród: 250 tys. dolarów) jej przeciwniczką była w pierwszej rundzie Kristyna Pliskova (Czechy). Po trwającym dwie godziny i siedemnaście minut spotkaniu poznanianka mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6:7 (4) 6:3 6:4. Nasza reprezentantka ma w ostatnim czasie dobry bilans z zawodniczkami leworęcznymi, bowiem z dziesięciu ostatnich starć wyszła górą dziewięć razy.

Teraz poprzeczka pójdzie wyżej, bowiem będzie musiała skrzyżować rakiety z rozstawioną z numerem piątym Bojaną Jovanovski (Serbia, 5), która rozpoczęła zmagania w stolicy Azerbejdżanu od pokonania 2:6 7:5 6:3 Austriaczkę Patricii Mayr – Achleitner.