Australian Open: Spacerek Kerber, Halep ostatnią półfinalistką

38

Zaledwie 51 minut potrzebowała Angelika Keber (Niemcy, 21), żeby wywalczyć sobie miejsce w półfinale wielkoszlemowego Australian Open (pula nagród: 55 mln dolarów australijskich) rozgrywanego na nawierzchni twardej w Melbourne.

Do tej pory rozstawiona z numerem siedemnastym Madison Keys ze Stanów Zjednoczonych przechodziła przez kolejne fazy zmagań bez straty seta, ale w spotkaniu ćwierćfinałowym była bezradna w starciu z mającą polskie korzenie przeciwniczką. „Angie” wykonała plan w pełni i triumfowała 6:1 6:2.

Jej półfinałową rywalką będzie najwyżej notowana Simona Halep (Rumunia, 1). Liderka światowych list nie weszła najlepiej w mecz, ponieważ na 3:0 odskoczyła grająca z szóstką Karolina Pliskova (Czechy, 6). Jak się okazało był to koniec popisu naszej południowej sąsiadki, ponieważ sześć następnych gemów padło łupem faworytki.

W drugiej odsłonie od samego początku dominowała zawodniczka z Konstancy, która po godzinie i jedenastu minutach cieszyła się ze zwycięstwa 6:3 6:2.