Australian Open: Męczarnie Halep, wygrana Kerber

53

Kolejny dzień Australian Open 2018 za nami. Przyszedł czas na podsumowanie spotkań w drabince singlowej pań.

Simona Halep w trzeciej rundzie podejmowała Amerykankę Lauren Davis. Pierwszy set niespodziewanie padł łupem młodszej z tenisistek, gdy odebrała serwis rywalki przy 5:4. W kolejnej odsłonie pierwsza rakieta świata zaczęła dominować na korcie i przełożyło się to na wynik spotkania. Rezultat: 6:4 na korzyść Rumunki. W decydującym secie obie tenisistki niemiłosiernie katowały się długimi wymianami i co chwilę przegrywały własne gemy serwisowe. Doszło do gry na przewagi, która doprowadzała zawodniczki do wyczerpania. Ostatecznie po 224 minutach spotkania triumfowała Halep, wynikiem 4:6 6:4 15:13.

O wiele łatwiejsze zwycięstwo na swoją korzyść zapisała Angelique Kerber. Niemka w hicie dnia pokonała Rosjankę Marię Sharapovą, która przez świetną dyspozycję rywalki zupełnie nie mogła wejść w dobry rytm. Triumfatorka imprezy sprzed 2 lat wygrała 6:1 6:4.

W 1/8 finału znalazły się także m.in. Karolina Pliskova po pokonaniu Lucie Safarovej, czy Naomi Osaka, która okazała się lepsza od reprezentantki gospodarzy Ashleigh Barty.