Australian Open: Kolejna ciężka przeprawa Radwańskiej

39

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy turnieju Australian Open 2018. Najlepsza polska tenisistka po dwóch godzinach i 17 minutach gry pokonała dziś Ukrainkę Lesię Tsurenko 2:6, 7:5, 6:3.

Czwartkowe spotkanie, podobnie jak mecz pierwszej rundy z Kristyną Pliskovą, rozpoczęło się nie po myśli tenisistki z Krakowa, która bardzo szybko, bo już w pierwszym gemie, straciła własne podanie. Niedługo potem Polka miała szansę na doprowadzenie do remisu, ale rywalka zdołała się wybronić i utrzymać przewagę. W piątym gemie Tsurenko raz jeszcze przełamała Radwańską, dzięki czemu zakończyła tę odsłonę gry wynikiem 6:2.

Drugą partię polska zawodniczka zaczęła już dużo uważniej. Przy dwóch pierwszy okazjach obroniła swój serwis, a w czwartym gemie po raz pierwszy w meczu odebrała podanie przeciwniczce. Ta jednak po kilku minutach zniwelowała stratę i doprowadziła do remisu 4:4. Rozstrzygająca faza seta upłynęła pod znakiem zaciętej walki, przełamań i dużej dramaturgii. Z wojny nerwów zwycięsko wyszła bardziej doświadczona w meczach o dużą stawkę Radwańska i to ona wygrywając 7:5 doprowadziła do decydującej rozgrywki.

W niej Polka poszła za ciosem i błyskawicznie odskoczyła Ukraince na 3:0. Ta zerwała się do kolejnego ataku przy stanie 1:3, ale krakowianka oddaliła zagrożenie i utrzymała swój serwis. Jak się później okazało Tsurenko nie była już więcej w stanie ponownie dać się we znaki Radwańskiej przy jej podaniu, przez co ta zwyciężyła 6:3 i zameldowała się w gronie 32 najlepszych tenisistek imprezy.

Jej kolejną rywalką będzie Su-Wei Hsieh, która wynikiem 7:6 (1), 6:4 wyeliminowała rozstawioną z numerem trzecim Hiszpankę Garbinę Muguruzę.