Australian Open: Iga Świątek i Kamil Majchrzak w głównym turnieju

42

Iga Świątek i Kamil Majchrzak awansowali do turnieju głównego Australian Open.

Iga w zaledwie 73 minuty uporała się z Amerykanką Danielle Lao. Wynik, 6:1, 6:3 nie pozostawia wątpliwości, kto dominował w pojedynku. Polka cztery razy odebrała serwis przeciwniczce, zaserwowała trzy asy i miała dwa podwójne błędy. Miała 24 winnery, przy 7 takich zagraniach rywalki. W pierwszej rundzie spotka się z Aną Bogdan (Rumunia), która jest na 81 miejscu w rankingu.

Jeszcze szybciej zakończył pojedynek tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego. Majchrzak w premierowej odsłonie obronił sześć break pointów, a sam zdobył przełamanie w czwartym gemie. Przy 5:3, był w trudnej sytuacji, Moraing miał trzy szanse na odrobienie strat. Kamil, jednak odparł atak i wygrał seta. Druga partia, to dwa breaki na korzyść Polaka. Nie mający już wiary w zwycięstwo Niemiec, nie sprawił wielu problemów Majchrzakowi w zakończeniu meczu. Kamil na pierwszą rundę dostał ciężki zadanie, zagra z będącym w formie Japończykiem Kei Nishikorim (nr 8).

Dla obojga wstęp Melbourne to będzie debiut w Szlemie. Start imprezy 14 stycznia.