Australian Open: Hurkacz przegrywa po super tie-breaku

37

Hubert HurkaczHubert Hurkacz w parze z Alexem Molcanem (Słowacja) przegrali 1:2 (6:0 2:6 8-10) z australijskim duetem – Jake Delaney/Marc Polmans w finale juniorskiego turnieju deblowego. Pierwszy set zaczął się znakomicie dla polsko-słowackiej pary. Nie oddali nawet jednego gema swoim rywalom i po 19. minutach gry wyszli na zasłużone prowadzenie. Niestety w kolejnej odsłonie role się odwróciły, jednak tym razem Hurkacz i Molcan zdobyli dwa gemy. Reprezentanci gospodarzy podnieśli się z kolan i zdołali wyrównać stan rywalizacji. O tytule zadecydował super tie-break, w którym po walce Hubert i Alex musieli uznać wyższość przeciwników. Delaney oraz Polmans po 55. minutach mogli cieszyć się z wielkoszlemowego triumfu.

Hubert Hurkacz/Alex Molcan – Jake Delaney/Marc Polmans 6:0 2:6 8-10