Australian Open: Chwalińska i Świątek awansowały do finału!

60
Warsaw Sports Group

Maja Chwalińska i Iga Świątek awansowały do finału juniorskiego Australian Open w grze podwójnej. Biało-czerwone idą przez turniej jak burza i nie straciły dotąd ani jednego seta. W półfinale wygrały 6:2 6:1 z Anri Nagatą (Japonia) i Thasaporn Naklo (Tajlandia).

Polki nie dały rywalkom żadnych szans. Aż sześciokrotnie wygrywały gemy na returnie, natomiast same tylko raz dały się przełamać. Prowadziły od samego początku do końca i ani przez chwilę nie mogły czuć się zagrożone. Cały mecz trwał tylko 49 minut. Finałowymi rywalkami Chwalińskiej i Świątek będą Bianca Andreescu (Kanada) i Carson Branstine (USA), turniejowe ,,trójki”.

Swój półfinałowy mecz rozegrali dzisiaj również Kacper Żuk i Alexei Popyrin (Australia). Polsko-australijska para przegrała 1:6 3:6 z Yu Hsou Hsiu (Tajwan) i Lingxi Zhao (Chiny).