ATP Monte Carlo: Djokovic niszczy rywala

41

ATP Masters Series: Monte Carlo Rolex Masters - Day ThreeNovak Djokovic (Serbia, 2) wygrał 2:0 (6:1 6:0) z Albertem Montanesem (Hiszpania) w II rundzie ATP Monte Carlo. Były lider rankingu nie dał najmniejszych szans swojemu przeciwnikowi wygrywając spotkanie w 46 minut! Początek meczu nie wskazywał na taką demolkę. To Djokovic bronił pierwszych break pointów, ale również to on zdobył pierwsze przełamanie. Wtedy właśnie załamała się cała gra Hiszpana, który przy kolejnym swoim podaniu również musiał uznać wyższość Nole. Trzecia wykorzystana piłka setowa i szybko wygrana partia przez Novaka.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Serb oddał tylko 5 punktów przez całego seta! Trzy breaki i żadnego gema dla Montanesa. Jeżeli turniejowa „dwójka” ma grać tak w każdym meczu będzie niszczył każdych kolejnych rywali. W III rundzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu: Gael Monfils (Francja) vs. Pablo Carreno-Busta (Hiszpania).

Novak Djokovic (Serbia, 2) – Albert Montanes (Hiszpania) 6:1 6:0

Yen-Hsun Lu (Tajwan) – Federico Delbonis (Argentyna) 7:6 (5) 6:1

Andreas Seppi (Włochy) – Mikhail Youzhny (Rosja, 13) 6:3 7:6 (4)

Teimuraz Gabashvili (Rosja) – Gilles Simon (Francja) 4:6 6:4 6:4

Michael Llodra (Francja) – Jerzy Janowicz (Polska, 16) 6:4 6:2

Julien Benneteau (Francja) – Jurgen Melzer (Austria) 6:4 3:6 6:4

Pablo Carreno-Busta (Hiszpania) – Ivan Dodig (Chorwacja) 6:3 6:3

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 9) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:4 1:6 6:4