Andria: Kapaś awansuje do ćwierćfinału!

39

KapasPrzebijający się przez kwalifikacje Andriej Kapaś po raz kolejny pokazuje, że na kortach twardych w Andrii (pula nagród: 35 tys. euro) gra mu się dobrze i w czwartkowe popołudnie awansował do ćwierćfinału tej imprezy! W spotkaniu drugiej rundy Polak pokonał 4:6 6:4 6:3 również grającego wcześniej w eliminacjach Antona Zaicewa (Rosja). Teraz na jego drodze stanie albo Nikola Mektic (Chorwacja) albo niedawny pogromca Michała Przysiężnego, Michael Berrer z Niemiec.

Pojedynek nie rozpoczął się jednak po myśli naszego tenisisty, bowiem już na starcie został przełamany, a przy stanie 0:2 musiał bronić kolejnych break pointów. Dopiero z czasem mecz się wyrównał i panowie wzajemnie wygrywali swoje podania. Pod koniec pierwszej partii Rosjanin odskoczył, kończąc seta „na sucho”.

Zaicew nie zamierzał zwalniać i już w inauguracyjnym gemie drugiej odsłony miał szansę na zdobycie przewagi. „Kapa” się wybronił, ale po chwili przegrał odbiór „na czysto”. W piątym gemie notowany prawie 200 miejsc wyżej w rankingu ATP rywal ponownie postraszył i wyszedł na 00:30. W końcu na returnie zaatakował zabrzanin, zdobywając jedynego breaka w tym secie.

Początek trzeciej odsłony należał do biało – czerwonego. Odskoczył na jedno przełamanie, które dociągnął do samego końca.

Co ciekawe, w całym meczu Rosjanin zdobył większą liczbę punktów, jednak to nie wystarczyło, bowiem z siedmiu szans na breaka, wykorzystał tylko jedną. Po raz kolejny Kapasiowi pomógł jego serwis. Dziś posłał jedenaście asów.