Sopot: Dramatyczny mecz Kubota

98

łukasz Kubot w pierwszej rundzie turnieju ATP Orange Prokom Open (pula nagród 425 250 euro, korty ziemne) po dramatycznym, ponad dwugodzinnym pojedynku uległ Tommy’emu Robredo z Hiszpanii 4:6, 7:5, 5:7.

W pierwszym secie Polak prowadził 3:2 z przewagą przełamania. Mimo to nie zdołał wygrać tej partii. Hiszpan odrobił stratę, a w dziesiątym gemie przełamał podanie rywala i wygrał 6:4.

W drugim secie wydawało się, że Robredo gładko zakończy ten mecz. Mimo to reprezentant Polski odrobił stratę przełamania, sam wygrał gema przy podaniu rywala i wygrał drugiego seta 7:5.

Trzecia partia miała dramatyczny przebieg. Przy stanie 4:1 dla Hiszpana nad kortami SKT znów się rozpadało. Po kilkunastu minutach spotkanie zostało wznowione, a Kubot po raz kolejny odrobił straty i wyrównał stan meczu! Tym razem nie było jednak happy-endu. W decydującym momencie to Robredo okazał się zawodnikiem lepszym, przełamał serwis Kubota i wygrał tę partię oraz całe spotkanie.

Wyniki:

gra pojedyncza, pierwsza runda
Olivier Patience (Francja) – Dawid Olejniczak 7:6 (7-0), 6:4
Tommy Robredo (Hiszpania, 2) – łukasz Kubot 6:4, 5:7, 7:5
Nikołaj Dawidienko (Rosja, 1) – Andrei Pavel (Rumunia) 6:3, 6:4
Boris Paszański (Serbia) – Potitio Starace (Włochy, 8) 6:7 (7-4), 6:2, 3:1 i krecz Starace
Kristof Vliegen (Belgia) – Luis Horna (Peru) 6:2, 6:7 (10-8), 6:3
Gilles Simon (Francja) – Wiktor Troicki (Serbia) 6:0, 7:6 (8-6)

gra podwójna, pierwsza runda

Tomasz Bednarek (Polska), David Skoch (Czechy) – Juan Pablo Brzezicki, Austin Calleri (obaj Argentyna) 6:2, 7:5

Martin Garcia, Sebastian Prieto (Argentyna) – Diego Junqueira, Mariano Zabaleta (Argentyna) 6:2, 6:1

Jean Claude Scherrer (Szwajcaria), Lovro Zovko (Chorwacja) – Malimo Gonzalez (Argentyna), Albert Montanes (Hiszpania) 3:6, 6:1, 10:4

Dawid Olejniczak, Michał Przysiężny (Polska) – Adam Chadaj, Marcin Gawron (Polska) 7:6 (7-3), 3:6, 10:8