Hiszpańskie media po zwycięstwie Rafael Nadala w półfinale US Open

Zobaczmy jak serwisy internetowe hiszpańskiej prasy przyjmują półfinałową wiktorię Rafy Nadala nad Juanem Martinem del Potro.

Marca

Nadal wygrywa z dużą przewagą nad del Potro  tak brzmi tytuł artykułu. Forma Hiszpana powróciła w najważniejszym momencie, w półfinale pokazał swój najlepszy tenis. Po problemach w pierwszym secie, Nadal zdobył aż 9 kolejnych gemów, to był kluczowy moment spotkania. Del Potro już nie jest tym samym graczem co 8 lat temu, kiedy pokonał Rafę w półfinale i został triumfatorem US Open.  Wygrana  nad Argentyńczykiem jest określana jako wielkie zwycięstwo, a cały sezon jako magiczny. Podkreślany jest bardzo dobry bilans 4 zwycięstw i ani jednej porażki z finałowym rywalem Kevinem Andersonem.

AS

Nadal dał recital i ma szansę na 16 szlema  tak tytułuje swój artykuł madrycki dziennik. Legenda Hiszpana wciąż trwa, Rafa wciąż jest głodny sukcesów. Jest przedstawiany wraz z Rogerem Federerem  jako tenisista wszech czasów. Jeśli wygra w niedzielę, będzie królem sezonu z dwoma tytułami wielkiego szlema oraz trzema triumfami na kortach ziemnych. Po pierwszym przegranym secie mecz wydawało się, że spotkanie będzie bardzo trudne i wyczerpujące. Jednak w drugiej oraz kolejnych partiach gra Argentyńczyka kompletnie się załamała.

Sport

Nadal pokonuje del Potro i awansuje do finału  taki tytuł nosi artykuł katalońskiego dziennika. Nadal  poprawił swój bilans z Argentyńczykiem, który wynosi teraz 9 zwycięstw i 5 porażek. Zrewanżował się za przegraną podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich. Podkreślane jest gładkie wygranie drugiego seta do zera, które miało kluczowe znaczenie dla przebiegu spotkania. Finałowy rywal Anderson, jest pierwszym od 52 lat zawodnikiem z RPA, który zagra w finale US Open.