Wiktor Kosowski zwycięzcą Turnieju Otwarcia w Ostrołęce

202

Wielki tenis wrócił na korty przy ulicy Hallera 10 w Ostrołęce, gdzie został rozegrany Turniej Otwarcia sezonu 2020 Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego, zaliczany też do uruchomionego w tym roku rankingu Grand Prix Podlasia i Mazur.

W zawodach wzięło udział 29 zawodników i zawodniczek z regionu. Walka toczyła się od sobotnich godzin porannych do późnego niedzielnego popołudnia, nie straszne były nawet deszcz, burza i grzmoty. Uczestnicy z wielkim zacięciem i w przyjaznej atmosferze toczyli boje by wyłonić pierwszego zwycięzcę turnieju na otwarcie sezonu. Mistrzem został Wiktor Kosowski zawodnik UKS Return Łomża po pokonaniu w finale ostrołęczanina Bartka Muracha 6:0, 6:3.

W drodze do finału Wiktor kolejno pokonał: Romana Szkopka 6:2, 6:2, Tomasza Pakiełę 6:2 6:2 oraz w półfinale Krzysztofa Szkopka 6:3 7:5. Natomiast Bartek Murach miał jeszcze trudniejszą drogę do finału gdzie pokonał kolejno: Pawła Muracha 6:2 7:6, Mateusza Matyczaka (2) – 6:4 4:6 10-7, Krzysztofa Bułkowskiego 6:2 6:4 i w półfinale Jordana Czapskiego (4) – 7:6, 7:6.