Liga Seniorów GPW 2019/2020

W związku ze wznowieniem rozgrywek Grand Prix Warszawy, zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Tenisowego i Ministerstwa Sportu, podjęliśmy decyzję o dokończeniu Ligi Seniorów GPW. Do rozegrania pozostały dwie kolejki:

6.kolejka
TC Poland – AM Tenis
Spójnia Dolna – TKKF Wars
Olszynka Grochowska – Warszawianka
Chorten Białystok pauza

7. kolejka
AM Tenis – TKKF Wars
Warszawianka – Spójnia Dolna
TC Poland – Chorten Białystok
Olszynka Grochowska pauza

Terminy poszczególnych kolejek (6 i 27 czerwca) jedynie rekomendowane, do dogadania pomiędzy kapitanami drużyn, w zależności od możliwości i dostępności kortów.

Aktualny stan tabeli pokazuje, że końcówka może być ciekawa i nie wykluczone, że decydujący o mistrzostwie mecz rozegrany zostanie w ostatniej kolejce pomiędzy liderującym zespołem Warszawianki i depczącą mu po piętach ekipą Spójni Dolnej. Losy trzeciego miejsca na podium również jeszcze otwarte – Olszynkę czeka trudny mecz z Warszawianką, a w ostatniej kolejce ma pauzę, zdobyć kolejne punkty będzie więc niezmiernie trudno. Stratę trzech punktów do Olszynki może odrobić Wars, którego czekają mecze ze Spójnią Dolną i najsłabszym na razie zespołem w lidze AM Tenis. Nie bez szans na trzecie miejsce jest również drużyna TC Poland, pod kilkoma warunkami co prawda, ale tak się złożyło, że na koniec czeka ją konfrontacja z ekipami z którymi teoretycznie, przy pełnej mobilizacji może zdobyć maksymalną zdobycz punktową. Ostatnie mecze zapowiadają się interesująco :)

Tabela

lp Drużyna Punkty Gry Sety
1. Warszawianka 12 18:1 (37-4)
2. Spójnia Dolna 10 15:5 (32-14)
3. Olszynka Grochowska 9 15:10 (36-25)
4. TKKF Wars 6 9:11 (18-26)
5. TC Poland 3 6:13 (15-30)
6. Chorten Białystok 3 8:17 (20-36)
7. AM Tenis 2 3:17 (11-34)

 

1 kolejka

Spójnia Dolna – TC Poland 4:1 (9-2)
s50: Michał Kojecki – Waldemar Żemło 6/4 6/3
s55: Tomasz Wawrzyniak – Paweł Gajewicz 6/0 6/0 w/o
s59: Andrzej Lis – Wojciech Pietrzak 6/4 5/7 3:10
d50: Artur Liepelt, Stanisław Batorski – Włodek Brzusek, Andrzej Merski 6/0 6/0 w/o
d55: Wawrzyniak, Samojłowicz – Żemło, Pietrzak 6/2 6/4

TKKF Wars – Warszawianka 0:5 (0-10)
s50: Leszek Naskręcki – Andrzej Próchnicki 0/6 0/6
s55: Chris Lainer – Marek Lubas 0/6 1/6
s59: Leszek Guzowski – Marek Rataszewski 3/6 4/6
d50: Radek Lutkowski, Janusz Hentosz – Masiak, Rataszewski 4/6 1/6
d55: Naskręcki, Lainer – Lubas, Piotr Iżyński 3/6 4/6

Olszynka Grochowska – Chorten Białystok 3:2 (6-6)
s50: Maciej Dębski – Jacek Czerniszewski 2/6 1/6
s55: Artur Klepuszewski – Jacek Farbiszewski 6/3 6/0
s59: Krzysztof Ryński – Waldemar Lemański 6/1 4/6 10:7
d50: Artur Mądry, Mariusz Jesionek – Czerniszewski, Farbiszewski 4/6 5/7
d55: Ryński, Ludwik Sarnowski – Lemanski, Sławomir Mincewicz 5/7 6/4 10:7

AM Tenis pauza

2 kolejka

Warszawianka – AM Tenis 5:0 (10-1)
s50: Andrzej Próchnicki – Jose Ortega 6/3 6/2
s55: Marek Lubas – Krzysztof Doliński 6/2 6/3
s59: Marek Rataszewski – Tadeusz Grotowski 3/6 6/3 11:9
d50: Lubas, Rataszewski – Piotr Iwiński, Wojciech Jurek 6/1 6/0
d55: Piotr Iżyński, Piotr Masiak – Marek Bauć, Piotr Wojton 6/2 6/4

TKKF Wars – Chorten Białystok 3:2 (6-4)
s50: Piotr Saczuk – Jacek Czerniszewski 3/6 0/6
s55: Chris Lainer – Andrzej Perkowski 6/2 6/4
s59: Leszek Guzowski – Waldemar Lemański 3/6 0/6
d50: Radek Lutkowski, Leszek Naskręcki – Andrzej Jeleniewski, Perkowski 6/3 6/1
d55: Lainer, Cezary Goławski – Sławek Mincewicz, Lemański 6/3 6/4

Olszynka Grochowska – Spójnia Dolna 3:2 (7-5)
s50: Maciej Dębski – Michał Kojecki 6/3 6/7(6) 10:5
s55: Artur Klepuszewski – Tomasz Wawrzyniak 2/6 7/6(8) 7:10
s59: Krzysztof Ryński – Krzysztof Samojłowicz 7/6(5) 6/4
d50: Klepuszewski, Artur Mądry – Stanisław Batorski, Artur Liepelt 3/6 0/6
d55: Mariusz Jesionek, K.Ryński – Samojłowicz, Wawrzyniak 6/2 6/4

TC Poland pauza

3 kolejka

Spójnia Dolna – AM Tenis 5:0 (10-2)
s50: Michał Kojecki – Jose Ortega 2/6 6/3 10:1
s55: Tomasz Wawrzyniak – Piotr Wojton 6/1 6/1
s59: Andrzej Lis – Witold Grunwald 6/2 6/4
d50: Liepelt, Stanisław Batorski – Bauć, Doliński 6/4 6/7 10:5
d55: Wawrzyniak, Samojłowicz 3/6 7/5 10:6

Chorten Białystok – Warszawianka 1:4 (3-9)
s50: Jacek Czerniszewski – Andrzej Próchnicki 5/7 6/0 10:3
s55: Andrzej Wasiluk – Marek Lubas 1/6 0/6
s59: Sławek Mincewicz – Marek Rataszewski 1/6 2/6
d50: Andrzej Jeleniewski, Jacek Klimaszewski – Próchnicki, Lubas 0/6 1/6
d55: Wasiluk, Mincewicz – Piotr Iżyński, Rataszewski 6/4 2/6 7:10

TC Poland – Olszynka Grochowska 3:2 (7-7)
s50: Włodzimierz Brzusek – Tomasz Sokołowski 4/6 6/3 10:7
s55: Paweł Gajewicz – Artur Klepuszewski 2/6 6/3 10:6
s59: Wojciech Pietrzak – Krzysztof Ryński 4/6 6/7
d50: Andrzej Merski, Brzusek – Ludwik Sarnowski, Waldemar Ołdak 6/3 6/7 10:7
d55: Waldemar Żemło, Pietrzak – Mariusz Jesionek, Ryński 6/4 3/6 8:10

TKKF Wars pauza

4 kolejka

Warszawianka – TC Poland 4:0 (8-0)
s50: Aandrzej Próchnicki – Włodzimierz Brzusek 6/1 6/1
s55: Marek Lubas – Andrzej Benowski 6/0 6/0
s59: Marek Rataszewski – Wojciech Pietrzak
d50: Lubas, Piotr Masiak – Brzusek, Andrzej Merski 6/1 7/5
d55: Piotr Iżyński, Rataszewski – Benowski, Majtczak 6/0 6/4

AM Tenis – Chorten Białystok 3:2 (7-4)
s50: Jose Ortega – Andrzej Jeleniewski 2/6, 2/6
s55: Piotr Wojton – Piotr Rusiłowicz 6/4 6/3
s59: Witold Grunwald – Sławomir Mincewicz 6/3 6/2
d50: Piotr Iwiński, Krzysztof Doliński – Jacek Klimaszewski, Jeleniewski 6/2 7/5
d55: Marek Bauć, Zdzisław Wawrzyniak – Andrzej Wasiluk, Mincewicz 1/6 6/3 7:10

TKKF Wars – Olszynka Grochowska 3:2 (6-6)
s50: Piotr Saczuk – Tomasz Sokołowski 0/6 1/6
s55: Leszek Naskręcki – Artur Klepuszewski 6/2 6/4
s59: Piotr Olak – Krzysztof Ryński 1/6 3/6
d50: Radek Lutkowski, Naskręcki – Klepuszewski, Ludwik Sarnowski 2/6 6/2 10:3
d55: Chris Lainer, Cezary Goławski – Mariusz Jesionek, Ryński 4/6 6/2 10:2

Spójnia Dolna pauza

5 kolejka

AM Tenis – Olszynka Grochowska 0:5 (1-10)
s50: Jose Ortega – Tomasz Sokołowski 2/6, 6/7(6)
s55: Tadeusz Grotowski – Artur Klepuszewski 3/6, 4/6
s59: Piotr Wojton – Krzysztof Ryński 3/6, 2/6
d50: Witold Grunwald, Krzysztof Doliński – Mariusz Jesionek, Klepuszewski 2/6, 2/6
d55: Wojciech Jurek, Piotr Iwiński – Artur Mądry, Jerzy Leszczyński 5/7, 6/4, 7:10

Chorten Białystok – Spójnia Dolna 1:4 (3-8)
s50: Jacek Czerniszewski – Michał Kojecki 6/3 6/2
s55: Andrzej Wasiluk – Tomasz Wawrzyniak 2/6 2/6
s59: Waldemar Lemański – Stanisław Batorski 7/5 1/6 3:10
d50: Czerniszewski, Wasiluk – Liepelt, Stanisław Batorski 6/7 6/7
d55: Lemański, Sławomir Mincewicz – Wawrzyniak, Samojłowicz 1/6 4/6

TKKF Wars – TC Poland 3:2 (6-6)
s50: Piotr Saczuk – Włodek Brzusek 4/6 2/6
s55: Leszek Naskręcki – Paweł Gajewicz 6/2 3/6 11:9
s59: Leszek Wnuk – Krzysztof Majtczak 1/6 1/6
d50: Radek Lutkowski, Chris Lainer – Brzusek, Gajewicz 6/3 6/0
d55: Naskręcki, Cezary Goławski – Andrzej Merski, Andrzej Benowski 6/0 2/6 10:5

Warszawianka pauza