Czerniszewski wygrywa 3. z rzędu turniej GPPiM 2. rangi w Białymstoku

Trzeci w sezonie letnim turniej 2. rangi Grand Prix Podlasia i Mazur w Białymstoku i trzeci triumf Jacka Czerniszewskiego. Po wygranej przed tygodniem na kortach Stanleya tym razem lider rankingu GPPiM odniósł zwycięstwo na kortach Centrum Tenisowego Zwierzyniec pokonując w meczu finałowym Łukasza Kazberuka 4/1 4/3.

Dzięki udanemu startowi na Zwierzyńcu Jacek umocnił się na prowadzeniu rankingu, natomiast Łukasz awansował na drugie miejsce spychając na trzecią pozycję Piotra Dzikiewicza. Awanse w Grand Prix Podlasia i Mazur zaliczyli też półfinaliści, Wojtek Lisek wskoczył na piąte miejsce, a Daniel Galas na czternaste.

W turnieju uczestniczyło 24 tenisistów, którzy w pierwszej fazie rywalizowali w ośmiu grupach, a w drugiej fazie zawodów systemem pucharowym.

Podsumowanie:
Nazwa turnieju: Turniej Singlowy
Kategoria: OPEN
Ranga: 2 Grand Prix Podlasia i Mazur
Termin: 11 lipca 2020r.
Organizator: Centrum Tenisowe Zwierzyniec
Podgląd wyników

Wyniki

Grupa A

Kolejka 1
Czerniszewski Jacek – Wasiluk Andrzej 4/1 4/0
Kolejka 2
Czembrowski Paweł – Wasiluk Andrzej 4/2 4/3
Kolejka 3
Czerniszewski Jacek – Czembrowski Paweł 4/0 4/3

Grupa B

Kolejka 1
Kazberuk Łukasz – Czembrowski Piotr 4/3 4/1
Kolejka 2
Ziętkowski Kacper – Czembrowski Piotr 2/4 1/4
Kolejka 3
Kazberuk Łukasz – Ziętkowski Kacper 4/0 4/0

Grupa C

Kolejka 1
Lisek Wojciech – Lech Emanuel 4/0 4/0
Kolejka 2
Sokołowski Szymon – Lech Emanuel 2/4 1/4
Kolejka 3
Lisek Wojciech – Sokołowski Szymon 3/4 1/4

Grupa D

Kolejka 1
Hościłowicz Piotr – Topczewski Jan 4/2 4/1
Kolejka 2
Niesterowicz Tadeusz – Topczewski Jan 1/4 2/4
Kolejka 3
Hościłowicz Piotr – Niesterowicz Tadeusz 4/0 4/0

Grupa E

Kolejka 1
Galas Daniel – Doktór Ryszard 4/1 4/0
Kolejka 2
Jabłonowski Leszek – Doktór Ryszard 1/4 2/4
Kolejka 3
Galas Daniel – Jabłonowski Leszek 4/0 4/0

Grupa F

Kolejka 1
Kudyk Maciej – Turek Mirosław 4/0 4/0
Kolejka 2
Baranowski Artur – Turek Mirosław 4/0 4/0
Kolejka 3
Kudyk Maciej – Baranowski Artur 4/1 4/1

Grupa G

Kolejka 1
Lemański Waldemar – Dyszkiewicz Karol 4/1 4/1
Kolejka 2
Abramowicz Szymon – Dyszkiewicz Karol 2/4 0/4
Kolejka 3
Lemański Waldemar – Abramowicz Szymon 4/1 4/1

Grupa H

Kolejka 1
Jabłonowski Kamil – Rutkowski Leszek 4/0 4/1
Kolejka 2
Skibiński Marcin – Rutkowski Leszek 4/3 4/2
Kolejka 3
Jabłonowski Kamil – Skibiński Marcin 4/0 4/0

Drabinka finałowa

1/8 finału
Czerniszewski Jacek – Dyszkiewicz Karol 4/1 4/0
Jabłonowski Kamil – Czembrowski Piotr 4/1 4/0
Galas Daniel – Sokołowski Szymon 4/0 4/0
Hościłowicz Piotr – Baranowski Artur 2/4 0/4
Lisek Wojciech – Doktór Ryszard 4/0 4/1
Kudyk Maciej – Topczewski Jan 0/4 0/4 w/o
Lemański Waldemar – Czembrowski Paweł 4/1 4/3
Kazberuk Łukasz – Skibiński Marcin 4/2 4/1

1/4 finału
Czerniszewski Jacek – Jabłonowski Kamil 4/2 4/1
Galas Daniel – Baranowski Artur 4/3 4/0
Lisek Wojciech – Topczewski Jan 4/3 4/2
Lemański Waldemar – Kazberuk Łukasz 0/4 2/4

1/2 finału
Czerniszewski Jacek – Galas Daniel 4/0 4/2
Lisek Wojciech – Kazberuk Łukasz 2/4 1/4

Finał
Czerniszewski Jacek – Kazberuk Łukasz 4/1 4/3

Przejdź do kalendarza GPPiM