Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Prince TT Hornet MP - parametry

Witam!

Chciałem zapytać o rakietę, którą aktualnie gram (jak w tytule - malowanie bordowe). Kiedyś ED podał jej parametry, bo na samej ramie nic nie ma.
Tytuł: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0
El Diablo pisze:To znaczy że masz wersję z 2001 roku... to dobrze.
Łeb: 100 cali^2
Rama: 24-22mm
Waga: ≈290g (z naciągiem)
Balans: ≈2HL (z naciągiem)
Sztywność: 75RA
Swingweight: 318
Przeplot: 16x20
Odnalazłem w sieci inne parametry dotyczące tej samej ramy... no właśnie, ale czy tej samej? Bo napisałeś, że moja wersja jest z 2001 roku, więc pewnie były i inne.
Podaję poniżej linki do parametrów jakie odnalazłem w sieci i mam prośbę do EDa czy mógłby się do tego odnieść?
Staram się być dosyć ostrożny do tego, co mogę znaleźć w Internecie, dopóki nie udaje mi się potwierdzić tych samych danych w różnych miejscach (choć i to nie zawsze gwarantuje ich poprawność).
Nie chodzi mi o to, że nie wierzę w parametry podane przez El Diablo. :] - bardziej chcę sprawdzić czy inne miejsca gdzie szukam informacji są wiarygodne. :)
:!hlplz!:
Te parametry są dla modelu z roku 2002 - nie mogę odnaleźć malowania więc nie wiem czy to może być moja.
Prince 2002
Łeb: 100 cali^2
Rama: nie podano :-|
Waga: ≈307g (z naciągiem)
Balans: ≈0 (35cm)
Sztywność: 74RA
Swingweight: 354
Przeplot: 16x20

A tutaj z archiwum TW - post jest z roku 2004 i oprócz wagi i SW reszta pasuje do tego co Ty podałeś (RA różni się o 2pkt.).
Łeb: 100 cali^2
Rama: 24-22mm
Waga: ≈306g (jak z TW to chyba z naciągiem...?)
Balans: ≈2HL (34cm, 13.5'')
Sztywność: 73RA
Swingweight: 349
Przeplot: 16x20

Poza tym nie o samo sprawdzanie cyferek chodzi. Pograłem prawie rok tą rakietą średnio 9h w miesiącu (4-8x po 1.5-2h). W części letniej z trenerem w części zimowej lokalna liga amatorska i sparing partnerzy (trener zimą drożej wychodzi; wrócę do niego na wiosnę).
Chciałbym spróbować pograć rakietą o mniejszym RA, ale pozostałe parametry zostawić takie same lub bardzo podobne. Stąd chęć porównania specyfikacji czy na pewno do dobrych się odnoszę.

Jest jeszcze jedna rzecz, czyli to, o czym wspominałem przy wspólnym graniu: żona 'popsuła' mi balans rakiety. rotfl
Zmieniałem rączkę z kiełbasy na coś bardziej kanciastego. Mam L3, a powinienem mieć min. L4. Facet nawinął mi na bazową druga bazową (taką do squasha), a na to jeszcze overa... wyszło salami.
Zerwałem wszystko w cholerę i nie zwróciłem uwagi na mały szary prostokącik pod oryginalną bazówką. To był zdaje się mój kawałek ołowiu... Pan 'naciągacz' pytał czy przypadkiem nie miałem ołowiu pod rączką, ale było już za późno. Niestety wszystko zostawiłem na stole, co żona skrzętnie zutylizowała w kontenerze na śmieci.
Zakupiłem skórę Head'a, na to nawinąłem overa Pro'sPro a na to wszystko jeszcze Toalsona UltraGrip - kanty są, uchwyt dobry, choć w nowej rakiecie powinienem mieć L4.
Zmierzyłem balans bez ołowiu i wychodzi na 33.5cm (z naciągiem TF Ruffcode 1.25, skórą i 2x over).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince TT Hornet MP - parametry

Ehhh... jeszcze raz. :::jezor::: :wink:

TT Hornet miał wiele wersji. Post z 2004 zawiera recenzję wcześniejszej wersji, Twoja jest nowsza, Twój model jest z 2001 roku (a dokładniej, pierwszy raz pojawił się w 2001 roku). Są podobne bo są z tej samej matrycy!

To jest Twoja rakieta i do niej podałem parametry...
SPOILER:
Informacje jakie znalazłeś są dla wersji wcześniejszej, pytałem zresztą czy Twoja rama jest podobna do Prince Diablo (zajrzyj do wątku, bo dałem zdjęcie modelu Diablo i zrozumiesz czemu pytałem czy Twoja rama jest do niej podobna). I poniżej rama, której parametry odkopałeś...
SPOILER:

A w kwestii istotnej. Parametry jakie wyszły TW i jakie miały wyjść wg producenta to jedno. Ty powinieneś sprawdzić jakie TWOJA rama ma parametry. Kto powiedział, że Twój model musi mieć parametry bez odchyłów?

P.S.: Ja bym mocno dyskutował czy Twoja rączka ma kanty. Prince ma na tyle specyficzny kształt że w moim odczuciu gubi kanty już po założeniu grubszej bazówki i overa... a Ty jak stwierdziłeś masz 2.

P.S.2:
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Prince”