Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Witam,
mam prośbę o weryfikacje moich rakiet – tzn. czy w ogóle któraś z nich nadaje się do tego co gram, czy może są nieodpowiednie?
Miałem kilkuletnią przerwę od tenisa ~5 lat i wracam do gry; jeśli mam coś zmieniać to teraz wydaje się być odpowiedni moment.

Oceniam się na NTRP między 2.0 a 2.5 bo oba opisy do mnie pasują (jestem samoukiem :/ ).
Potrzebuje doświadczenia kortowego (ogrania). Ma widoczne braki w technice, ma pojęcie o podstawach gry singlowej i deblowej.
Uczy się oceniać lot piłki ale ma słabą umiejętność krycia kortu (brak dostatecznej znajomości geometrii kortu). Wytrzymuje krótkie wymiany prowadzone w wolnym tempie z graczami o podobnych umiejętnościach.”
Uzupełnię opis o następujące informacje, bo może to doprecyzuje lub zweryfikuje NTRP:
- gram głównie na mączce (~90%) i reszta pod balonem na ‘dywanie’;
- FH jednoręczny; nie potrafię opisać dobrze chwytu; uchwyt rakiety tak jakbym komuś dawał ‘cześć’ a głowica jest wtedy pionowo;
- BH dwuręczny, w stosunku do FH przekręcam nieco rakietę w dłoni i dokładam drugą rękę;
- serwis: pierwsze podanie jak chcę aby było mocne (mocne jak na mój poziom) to pozostaje kwestią szczęścia czy trafię; podanie drugie jest słabym lobem mało podkręcanym – lepsi gracze kończą to punktem :/ ; aby odebrać pierwsze podanie wystarczy stanąć 0,5 - 1m za linią końcową, a przy drugim trzeba wejść 1m w kort bo podanie jest słabe;
- gdy gram ze swoim odpowiednikiem to wytrzymujemy wymiany w większości < niż 8-10 odbić; punkty często tracimy po swoich błędach niż po ataku przeciwnika; dla lepszych nasze wymiany są w wolnym tempie, dla nas oczywiście nie :D
- gdy gram ze swoim odpowiednikiem to odbicia z głębi kortu są w odległości max ~1-1,5m za linią końcową (to są te mocne :D); przy naszej sile często muszę wchodzić ~1-2m w kort żeby dojść i odbić słabe zagranie i się wycofać; jeśli przy takiej krótszej piłce mam dobrą pozycję schodzę do siatki i próbuję skończyć; wolej nie uczony i robię go na wyczucie :/
- potrafię ukierunkować zagranie (choć nie z każdej piłki) po linii albo po skosie zarówno z BH jak FH jednak głębokość/długość pozostaje zagadką dopóki piłka nie dotknie kortu ;-)... może przesadzam, ale nie potrafię jeszcze precyzyjnie wycelować za każdym razem;
- jeśli to ważne to mam 181cm, waga ~83kg.

Rakiety (opisy i informacje spisane z ram):
1. Głównie używałem tego Heada
Head Specter Power Tech
Oversize / Constant Beam
Strings 16x19 @24/25kg
Signum Pro Poly Plasma 1.18mm
Rączka 4-5/8 – 5

2. Tego Prince’a używałem w sumie kilka razy
Prince TT Hornet MP
M925 Power Level
Midplus 100, TC71B; 7T084 <B>
Druty 16x20 @24/25kg
Signum Pro Hyperion 1.18mm
Rączka 3

Która z rakiet będzie dla mnie lepsza?

Będę wdzięczny za konstruktywne uwagi odnośnie sprzętu - muszę wygospodarować jeszcze pieniądze na buty, więc jeśli przy moim poziomie wystarczająca będzie któraś z tych rakiet to dobrze; jeśli nie, to liczę na Wasze propozycje w budżecie ~400PLN; wtedy będę kombinował z butami albo grał w ciżemkach ;-) .

Pozdrawiam!
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Czy Twój TT Hornet ma szatę kolorystyczną główki podobną do Diabla?
Obrazek
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Nie. Jest bordowa i wygląda tak:
Obrazek
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

To znaczy że masz wersję z 2001 roku... to dobrze.

Jeśli nie odczuwasz dyskomfortu (wysoka sztywność ≈75RA) to jest to rama nawet trochę na wyrost dla Ciebie.

Łeb: 100 cali^2
Rama: 24-22mm
Waga: ≈290g (z naciągiem)
Balans: ≈2HL (z naciągiem)
Sztywność: 75RA
Swingweight: 318
Przeplot: 16x20

Kwestia tylko jak bardzo jest "zużyta" od gry. Uważam że warto przemyśleć tylko:
- wymianę przelotek, które dostać można z TW USA;
- testowanie potencjalnie lepszych dla Twojej gry strun.

Niemniej ze względu na 'nieekstremalną' wagę, średni sw, minimalny balans na rączkę, optymalny rozmiar łba oraz 'tweenerowatą' ramę nie warto kupować na siłę czegoś nowego.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Narazie daj sobie spokój z poliestrami (oczywiście nie musisz). Przy Twoim obecnym poziomie nie dają Ci żadnych znaczących atutów ;-) Choć te którymi grasz należą do "drutów miękkich", to dłuższe ich używanie w połączeniu z sztywną ramą może okazać się mało przyjemne.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

bugaloo pisze:Przy Twoim obecnym poziomie nie dają Ci żadnych znaczących atutów ;-)
Najczęstszą przyczyną używania mono wśród słabo grających amatorów jest ich niska moc co pozwala przepychać piłkę i jeszcze zmieścić ją w korcie.
bugaloo pisze:Choć te którymi grasz należą do "drutów miękkich", to dłuższe ich używanie w połączeniu z sztywną ramą może okazać się mało przyjemne.
Wysoce prawdopodobne że rama jest już "zmiękczona" wieloletnią grą.... no chyba że to nowy zakup, w co wątpię.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Też racja. Pisząc dłuższe używanie miałem bardziej na myśli "trzymanie" jednego satu. Znam chłopaków mających ten sam drut w rakiecie ponad rok, a często i dłużej ;-)
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Dziękuję za odpowiedź.

Rakietę nabyłem, jeśli mnie pamięć nie zmyla, w roku 2004 (może 2003?) w jakimś markecie typu Go Sport. Moim zdaniem zużyta mocno nie jest - sam grałem nią kilkanaście razy po kupnie a potem była grana kilkadziesiąt razy przez tzw. rodzinę która gra gorzej od mnie więc chyba jej mocno nie eksploatowali. W marcu tego roku ją odzyskałem i zmieniłem naciąg oraz całą owijkę. Wizualnie jest w dobrym stanie - parę zadrapań na czubku głowicy.

Czyli waga kuchenna nie jest taka zła ;-) Próbowałem znaleźć dane tej rakiety w internecie ale nie poszło mi za dobrze, dlatego spisałem informacje z samej ramy. Widzę, że zawsze podajesz charakterystykę danej rakiety w ten sam sposób - czy jest jakaś biblioteka gdzie można odnaleźć wszystkie/starsze modele i ich dane?

Co do sztywności to nie mam za dużego porównania bo grałem 2-3 rakietami w życiu i uważam, że nie potrafię tego jeszcze ocenić, a sam parametr 75RA nie mówi mi wiele. Musiałbym się douczyć.
To samo z balansem. Choć tu mogę powiedzieć że, ten Prince wydaje się być lżejszy od mojego Heada, co pewnie jest wynikiem w różnym balansie, a nie w samej masie.

Co do przelotek to człowiek, który wciągał struny tłumaczył mi, że w Princie "te otworki na naciąg są dosyć duże i z czasem naturalnie naciąg się zmniejsza, więc on w takiej sytuacji naciąga ~0,5kg mocniej niż życzy sobie klient", oczywiście wcześniej go informując.
Z Twojego linka nie za bardzo wiem co miałbym wymienić - przypuszczam, że to: Prince Triple Threat Hornet 100 Grommet? Nie wiem też po co i co mi to da - wybaczcie brak wiedzy O_O

Po niedzielnej wizycie na ściance (niecała godzinka) czuję bark i nadgarstek - zrzucam to na kark długiego niegrania, ale jeśli to będzie się utrzymywać, to może faktycznie jest za sztywna...
Nie odniosłeś się w ogóle do Heada - czy jest tak marny, że nie warto wspominać? Czy może nie znasz sprzętu?
Wywnioskowałem z Twojej odpowiedzi, że lepszy będzie Prince.

Jeśli te struny nie są zbyt odpowiednie dla mnie to jakie powinienem wciągnąć? Obecne kupiłem za namową sprzedawcy zanim znalazłem to Forum - może i dobrze mi doradził bo prosiłem o struny nie które mają moc a takie które oferują więcej kontroli. Nie był to majątek 15PLN za SPPP i 25PLN za Hyperion. Wyszedłem z założenia że po co mi moc jak nie będę umiał jej opanować? Przy moim poziomie gry wystarczy zagrać średnio-mocno ale dokładnie.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

pst pisze: Widzę, że zawsze podajesz charakterystykę danej rakiety w ten sam sposób - czy jest jakaś biblioteka gdzie można odnaleźć wszystkie/starsze modele i ich dane?
Za darmo? Nie... Odpłatnie to dość przepastną bazę danych ma USRSA. Ale dane poszczególnych modeli można znaleźć w formie nieodpłatnej na różnych serwisach, oczywiście nie są to wszystkie modele.
pst pisze:Co do przelotek to człowiek, który wciągał struny tłumaczył mi, że w Princie "te otworki na naciąg są dosyć duże i z czasem naturalnie naciąg się zmniejsza, więc on w takiej sytuacji naciąga ~0,5kg mocniej niż życzy sobie klient", oczywiście wcześniej go informując.
To co napisałeś nie ma najmniejszego sensu. Nie wnikajmy w to...
pst pisze:Po niedzielnej wizycie na ściance (niecała godzinka) czuję bark i nadgarstek - zrzucam to na kark długiego niegrania, ale jeśli to będzie się utrzymywać, to może faktycznie jest za sztywna...
Żadna rakieta nie ochroni barku/nadgarstka jeśli technika kuleje.
pst pisze:Wyszedłem z założenia że po co mi moc jak nie będę umiał jej opanować? Przy moim poziomie gry wystarczy zagrać średnio-mocno ale dokładnie.
Przepchanie/popchnięcie piłki w określonym kierunku ma niewiele wspólnego z zagraniem piłki w określonym kierunku.

Oczywiście na Twoim poziomie multi nie okiełznasz co dalej może skutkować skracaniem ruchu byle "piłka weszła". A to nie jest prawidłowe postępowanie...

Tu bym musiał znowu wykładać amatorskie urojenia w postaci potrzeby użytkowania cięższej rakiety o mniejszej mocy "bo piłka wylatuje"... a szczerze nie ma to sensu bo nie jesteśmy tu od wykładania raz po raz podstaw.

Informacje o parametrach, czym i do czego są przelotki, naciągach, rakietach etc. znajdziesz na forum... wystarczy poczytać.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

El Diablo pisze: To co napisałeś nie ma najmniejszego sensu. Nie wnikajmy w to...

Nie wnikajmy. Być może źle tego pana zrozumiałem albo źle przekazałem...
El Diablo pisze: Żadna rakieta nie ochroni barku/nadgarstka jeśli technika kuleje.
To jest u mnie wysoce prawdopodobne, wręcz graniczące z pewnością.
El Diablo pisze:Przepchanie/popchnięcie piłki w określonym kierunku ma niewiele wspólnego z zagraniem piłki w określonym kierunku.

Oczywiście na Twoim poziomie multi nie okiełznasz co dalej może skutkować skracaniem ruchu byle "piłka weszła". A to nie jest prawidłowe postępowanie...

Tu bym musiał znowu wykładać amatorskie urojenia w postaci potrzeby użytkowania cięższej rakiety o mniejszej mocy "bo piłka wylatuje"... a szczerze nie ma to sensu bo nie jesteśmy tu od wykładania raz po raz podstaw.
Pozostaje więc wykupić parę lekcji u trenera który takie podstawy mi wyłoży, a potem zdecydować czy te lekcje kontynuować czy 'pykać' sobie samemu.

Niemniej dziękuję za podpowiedzi.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

pst pisze:Pozostaje więc wykupić parę lekcji u trenera który takie podstawy mi wyłoży, a potem zdecydować czy te lekcje kontynuować czy 'pykać' sobie samemu.
Bardzo dobry pomysł! :::gd:::

Szczególnie ustawienie przez dobrego trenera podstaw może bardzo zaprocentować w przyszłości, nawet jeśli później nie będziesz korzystał z jego usług.

Podtrzymuję również co napisałem wcześniej. W moim odczuciu TT Hornet MP spełnia potrzeby na Twój obecny jak i przyszły poziom gry. Jedyne co, to tak jak bugaloo napisał, warto przemyśleć zmianę strun na jakiegoś sztywniejszego syntetyka o mniejszej mocy albo hybrydę mono/multi.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Wybór/weryfikacja rakiet oraz naciągu NTRP 2.0

Witajcie po przerwie.
Nie wiem czy powinienem edytować poprzedni post czy dodać nowy wpis? Wydało mi się bardziej adekwatne dodanie nowego wpisu.

W czasie od ostatniego postu, oprócz regularnej gry ze znajomymi miałem kilkanaście spotkań z trenerem (~20h). Poprosiłem go, aby wyznaczył moje NTRP. Skorygował przedział jaki podałem na początku tego wątku z 2.0-2.5 na 2.5-3.0 z pewnymi zastrzeżeniami, ponieważ nie wszystkie elementy pasują (ja jestem z reguły surowszy w samoocenie ;-) ) Podaję tę informację, bo chcę Was prosić o poradę.

Odczuwam brak mocy przy piłkach granych bardziej z głębi kortu (i nie tylko). Przy próbach swobodnych wymian z trenerem, kiedy dostanę piłkę pod linię z rotacją to owszem potrafię ją z powrotem przebić, ale jest to słabe i wpada w pole serwisowe przeciwnika czyli niedaleko za siatkę choć wkładam w uderzenie dużo siły. Gdy dostaję piłkę bliżej i odbijam stojąc około lini końcowej, to też muszę włożyć sporo siły, aby moje zagranie było mocne.
Sugestia ze strony trenera, to żeby wciągnąć mniej kg na ramę. Teraz pytanie jaki naciąg – w poprzednich postach zauważyliście, że obecny naciąg nie jest optymalny w stosunku do moich umiejętności. Prosiłbym o poradę w tej kwestii (najlepiej jeśli jest dostępny w Protenisie, ale to nie wymóg - czekam na wysyłkę paru rzeczy to bym obskoczył jedna opłatą).
Ile kg wciągnąć pewnie nie powiecie, bo to trzeba sobie przetestować, ale może sugestie o ile zejść z obecnego? zacząć od 1kg mniej?

Obecny naciąg i rakieta to:
Prince TT Hornet MP
M925 Power Level
Midplus 100, TC71B; 7T084 <B>
Druty 16x20 @24/25kg
Signum Pro Hyperion 1.18mm

Trener zdziwił się, że gram takim cienkim. Ja zauważyłem, że po kilkudziesięciu godzinach naciąg zaczął się trochę przesuwać (bardzo nieznacznie) - nie czuje różnicy w grze.

Mam nadzieję, że podpowiecie mi coś odpowiedniego. :::gd:::

Podam jeszcze trochę informacji o mojej grze:
SPOILER:
Dodatkowo z dwóch opisów zostawiłem te, które najlepiej charakteryzują moja grę.

NTRP 2.5 (ITN 8)
SPOILER:
NTRP 3.0 (ITN 7)
SPOILER:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Cześć,
Jestem nowy na forum, wiec możesz mój post zignorować, ale jeżeli jest, jak piszesz, to nie szukaj problemu w rakiecie, tylko w nogach. Prawdopodobnie dostając piłkę pod końcowa linię nie cofasz się na nogach, odchylasz ciało i spóźniasz zamach na przykurczonej ręce. Zastanów się, czy przy dobrym ustawieniu tez masz problem z siłą uderzenia. Z końca na koniec kortu piłkę przebijesz dość mocno nawet sztachetą. Rakieta Ci może pomoc, ale pracy nóg nie zastąpi. Znacznie trudniej zrobić 2 kroki w tył do topspina na koniec kortu niż siedem do przodu.
Jak masz wątpliwości, zamień się rakietami z trenerem.

Pozdrawiam,

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Burzum, możesz mieć częściowo rację co do uderzeń z głębi kortu. Faktycznie jest to niełatwa piłka dla mnie i trzeba cię cofnąć parę kroków i mocno uderzyć. Jak się jest nie przygotowanym to wychodzi tzw. kaszanka.
Jednak przy przy bliższych uderzeniach i dobrym/poprawnym ustawieniu w dalszym ciągu czuję się jakbym siłował się z rakietą/naciągiem.
Początkowo tego nie czułem bo grałem z lini lub pół metra w korcie, ale teraz przy dłuższych piłkach odbijam słabo. przy krótszych owszem jest stosunkowo mocno, jednak siła jaką w to wkładam wydaje mi się nieadekwatna to rezultatu...
Aha i żadnych postów nie ignoruje :).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

W porządku, nie chcę negować Twoich odczuć i burzyć światopoglądu, tym bardziej, że zdarzają się różne babole naciągowe, chociaż mi się nie trafiły, a część życia grałem np naciągiem renomowanej firmy Stilon. Pograj, popróbuj, ale zachowaj odpowiednią miarę i skalę elementów, które będą wpływać na grę:

50% głowa.
40% nogi + brzusio + ewentualnie inne mięśnie, jak ktoś przypadkiem posiada.
5% ręka, a może nawet nadgarstek sam, żeby nie latał jak izraelita po pustym sklepie?
5% sprzęt, w czym, moim zdaniem, chyba ważniejsze są buty niż rakieta.

Mam nadzieję, że wyszło 100%, bo u mnie z dodawaniem kiepsko. Oczywiście sprzęt musi być właściwie dobrany do umiejętności (nie umiesz grać - grasz amatorskim sprzętem, umiesz - grasz czym chcesz), ale czy jest 5g w lewo czy w prawo, czy ma system usuwania zmarszczek, kontrolę trakcji, wspomaganie gry w deszczu itp, to już ma właśnie minimalne znaczenie.

Co do naciągu, to wydaje mi się, że możesz zastosować kryterium zbliżone do prezerwatyw: niech będzie taki, jakby go nie było wcale, tzn. możliwie neutralny. Wszelkie ulepszacze, zwiększacze doznań, prążki, kolory, kształty, smaki tylko zaciemnią Ci obraz tego, czego w Twojej grze brakuje.

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale mogę Ci wysłać do testów mojego Volkla Catapulta 10, z czym jak czym, ale z powerem nie będziesz miał problemu w tej rakiecie.

Przepraszam za dłuższy post, ale wczoraj po raz pierwszy grałem PB10 i jeszcze jestem podjarany. Zwłaszcza możliwością zagrania tzw. pipsztoka z dowolnego miejsca kortu 25cm za siatkę i doprowadzenia przeciwnika do łez, połamania rakiety i trwałego wyrzeczenia się tłustych potraw.

Z tym wypożyczeniem Catapulta to poważnie, ale tylko do celów poglądowych. Nie będzie Ci się nim dobrze grało.

Pozdrawiam
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Wyszło 100% ;-) .
Ciekawy rozkład akcentów - myślę, że to bardziej przy grze na punkty niż doskonaleniu techniki. Za najważniejsze uznałbym nogi+brzusio+ ręka; z głową mam ok (trenowałem też inny sport....), ale ogranie z różnymi przeciwnikami się przyda.
Zgodnie z rekomendacją ED zakupiłem syntetyka. Dodatkowo zakupiłem jeszcze raz ten sam naciąg którym gram obecnie SignumPro Hyperion 1.18 - wciągnę go z mniejszym kg i zobaczę czy odczuję różnicę.
Burzum pisze:...nie umiesz grać - grasz amatorskim sprzętem, umiesz - grasz czym chcesz...
Jest w tym sporo prawdy, ale to dosyć duże uogólnienie. Jestem za tym, aby dobrać odpowiedni sprzęt szczególnie jak gra się na niższym poziomie. Chodzi o to aby nie walczyć ze sprzętem, tylko żeby on pomagał w nauce. Z drugiej strony nie jestem fanatykiem detali technicznych, który rozważa każde przysłowiowe 5g. Ten Hyperion zdaniem bardziej doświadczonych kolegów jest na moje umiejętności zbyt trudny i dlatego pytałem o poradę o inny naciąg. Ponieważ jednak nikt nie podał konkretnego naciągu zakupiłem jak pisałem powyżej i będę próbować. Na pewno spróbuję też syntetyk+poliester...

Co do pożyczenia rakiety to bardzo dziękuję za ofertę - nie wszyscy by się na takie coś zdecydowali. Mi to nie obce, ale z innego obszaru (pożyczałem znajomym obiektywy za kilka kPLN do przetestowania przed kupnem :) ). Napiszę do Ciebie PW.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

pst pisze:Zgodnie z rekomendacją ED zakupiłem syntetyka.
Mógłbym poprosić o cytat? Pamięć zawodzi... :::dropy:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

El Diablo pisze:Jedyne co, to tak jak bugaloo napisał, warto przemyśleć zmianę strun na jakiegoś sztywniejszego syntetyka...
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

WarriorsOfAden pisze:
El Diablo pisze:Jedyne co, to tak jak bugaloo napisał, warto przemyśleć zmianę strun na jakiegoś sztywniejszego syntetyka...
Dzięki, nie umiałem tego znaleźć. :]

Nie pamiętałem czy ująłem wyboldowaną kwestię. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Wybór/weryfikacja rakiet NTRP 2.0

Trochę odświeżam stary temat, ale dla mnie wciąż aktualny. Ostatnio więcej gram niż czytam forum, stąd nieobecność.
Wraz z nadejściem sezonu zimowego zawiesiłem lekcje z trenerem – koszty hali w zimie są dobijające. Wskoczyłem za to do lokalnej ligi zimowej, co pozwala mi na ogranie z różnymi graczami; nie zwalniam ręki i nie patrzę tak bardzo na punkty koncentrując się na poprawnych uderzeniach i wyciąganiu wniosków jak dostaję baty ;-).

ED czy w związku z powyższym postem (nawiązuje do sztywniejszego syntetyka), możesz mi podpowiedzieć jakiś konkretny naciąg?
Oczywiście innych głosów też chętnie wysłucham. Chciałbym spróbować to co sugerujecie i zobaczyć czy odczuję różnicę.

Nie chce kupować w ciemno (poza tym co już miałem), a kierowanie się sama nazwą może doprowadzić do błędnego zakupu. Po waszych ostatnich poradach zgrałem Signum Pro Hyperion 1.18 (zaczęły robić spore się ‘rowki’ na styku strun pion/poziom i zaczeło się przesuwanie), a ponieważ miałem jeszcze drugi set tego naciągu to wciągnąłem ponownie o 1kg mniej 23/24. Pograłem tylko parę godzin bo zerwałem źle trafiając. Na szybko wciągnięto mi jakąś budżetówkę Prince’a , ale nie wiem dokładnie co :/ (tam gdzie gram jest punkt Prince’a). Po tym naciągu wciągnąłem Signum Pro Ultra Power SF 1.28mm na 24/25kg opisywany jako:
Klasyczny, dynamiczny i uniwersalny naciąg dla każdego typu gracza. Bardzo dobry komfort oraz czucie piłki. Zbudowany jest z centralnego rdzenia i wielowłóknistej osłony.
W Protenisie stoi jako Synthetic – ale czy on jest z tych sztywnych? Ten Ultra Power SF zaczyna dosyć mocno przesuwać się po każdej wymianie. Gram nim na razie ~12-13h.
bugaloo pisze:Też racja. Pisząc dłuższe używanie miałem bardziej na myśli "trzymanie" jednego satu. Znam chłopaków mających ten sam drut w rakiecie ponad rok, a często i dłużej ;-)
Wychodzi mi że zużyłem 4 sety na ~6 miesięcy (jeden zerwałem). Czy to długie trzymanie naciągu czy nie? Gram obecnie 4-8 razy w miesiącu po 1.5-2.0h (w zależności czy mecz czy tylko odbijam z kolegą).
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Rakiety”