rafixes
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 maja 2011, 18:50

Naciąg NTRP 4.5

Witam!

Swoje NTRP oceniam na 4.5.
Jestem średnio zbudowanym zawodnikiem, wzrost 178cm.

Moja rakieto to Dunlop Aerogel 4D 500 Tour.
Fabrycznie był tam podajże M-fil Tour 16 i grało mi się nim...
Właściwie nie wiem, jak mi się nim grało. Nic takiego specyficznego.
Być może dlatego, że nie umiałem jeszcze grać tak, jak mogę teraz.

Ostatnio, 2x z rzędu naciągany miałem HEAD FXP POWER 16.
Nie powiem - grało mi się nim nieźle. Top spiny były wręcz zabójcze, ale ciężko było mi
zagrać mocne uderzenie na koniec kortu.
Najczęściej kończyło się to tym, że szło uderzenie o średniej sile, dosyć wysokie,
wydawało się, że na 100% pójdzie na aut i spadało 5-10cm przed końcową linią.
Zacząłem to nawet zmieniać na PLUS, bo nauczyłem się to uderzenie dobrze kontrolować.
Naciąg był założony siłą 26kg.

W ostatnich grach, grałem rakietą Babolat Pure Drive GT z naciągiem Babolat RPM Blast.
Grało mi się także nieźle.
Top spiny oczywiście lepsze wychodziły moim Dunlopem z naciągiem Head'a, ale podobała mi się gra tym Babolatem.
Było naprawdę nieźle.
Miałem możliwość grania fajnych, mocnych piłek na koniec kortu, czego nie potrafiłem robić tym Head'owskim naciągiem.

Co do serwu to oczywiście lepiej było Dunlopem, niż Babolatem.
Być może to kwestia przyzwyczajenia.

Ogólnie, czuję, że HEAD FXP POWER dawał mi wielkie pole manewru w zakresie ROTOWANIA.
W RPM Blast tego nie znalazłem.
Myślę, że nazwa tego naciągu powinna brzmieć HEAD FXP ROTATION :D.
Więcej było jej, niż siły.

Moje pytanie jest takie:
Jaki naciąg będzie tworzył dla mnie kompromis między rotacją, a siłą uderzenia?
Coś pomiędzy owym RPM Blastem, a Head'em FXP Power.
Jeśli miałbym już wybierać, co będzie dla mnie lepsze to z dwojga złego wolę grę podobną do HEAD'a, czyli ostre topspiny ;).

Powiedzmy, że cena tak do 60zł.

Z góry dziękuje wszystkim, którzy wytrwali i przeczytali to do końca i proszę o odpowiedzi ;).

Serdecznie pozdrawiam!

P.S. Mile widziane będą linki na Allegro, bądź do innych sklepów :::gd:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg NTRP 4.5

Właściwie to co napisałeś to obrót o 180 stopni względem kanonu.

99% grających mając porównanie multi vs mono stwierdzi iż więcej rotacji daje mono, a więcej mocy multi, Ty piszesz, że masz odwrotne dlatego pomoc od kogoś kto inaczej "czuje" pewne sprawy jest... mało pomocna.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Naciąg NTRP 4.5

Wg. mnie dobrą metodą jest kupować sety które mają niezłe recenzje, samemu testować i znaleźć swego Świętego Graala.
rafixes
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 maja 2011, 18:50

Re: Naciąg NTRP 4.5

Nawet nie orientuję się w tych rodzajach naciągów, ale HEAD FXP POWER naprawdę dawał mi o niebo więcej rotacji, a RPM Blast w moim przypadku dawał większą siłę uderzenia...

Hmmm... sam nie wiem.

Poradźcie coś :D.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg NTRP 4.5

rafixes pisze:Ostatnio, 2x z rzędu naciągany miałem HEAD FXP POWER 16 /.../ Top spiny były wręcz zabójcze, ale ciężko było mi zagrać mocne uderzenie na koniec kortu /.../ Naciąg był założony siłą 26kg.
Wciągnij ten naciąg na 24kG i sprawdź, czy będzie dawał (wystarczająco) więcej mocy.
rafixes pisze:Jaki naciąg będzie tworzył dla mnie kompromis między rotacją, a siłą uderzenia? Coś pomiędzy owym RPM Blastem, a Head'em FXP Power.
Hybryda? Na początek FXP pion, Blast poziom. Dlaczego tak, a nie odwrotnie (zgodnie z kanonem) - bo Twoja ocena w.w. strun jest odwrotna niż to, co pokazują testy. Pionowe struny sterują bardziej niż poziome nadawaniem piłce rotacji - użyjmy tu zatem tego, co według Ciebie do tej pory w tej kwestji sprawowało się lepiej. Jeśli zejdziesz z siłą napięcia do powiedzmy 24kG (aby zyskać moc), ryzykujesz utratę kontroli. Tu na scenę wejdzie Blast, który jako poliester (mono) będzie miał za zadanie podnieść kontrolę.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg NTRP 4.5

Nie pomyślałem o najprostszym wyjściu czyli hybrydzie. rotfl

No ale Smyk na straży. Zgadzam się ze wszystkim co napisał i sugerowałbym abyś zrobił dokładnie to co wyżej zalecił.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
rafixes
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 maja 2011, 18:50

Re: Naciąg NTRP 4.5

Hmmm... brzmi ciekawie ;).
W każdym aspekcie życia trzeba eksperymentować... rotfl

Dzięki za pomoc :P.
Pozdrawiam!

Wróć do „Naciągi”