1234
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 paź 2011, 13:16

Nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

Hej

Jestem tu nowy, pozdrawiam wszystkich. Chciałem zadać to może głupkowate pytanie ale nie umiem się opanować. Czy są takie miejsca na świecie gdzie cały rok jest na tyle ciepło, że można grać w tenisa cały rok na otwartym powietrzu? Ktoś mówił że Floryda w USA to takie miejsce, znacie jakieś inne?
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 20:45 przez 1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

Mój boże...
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
1234
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 paź 2011, 13:16

Re: nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

Teraz zakumałem. Zrobiłem dużo błędów ortograficznych i dlatego dostałem ostrzeżenie. Obiecuję, że się poprawię.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

Czy głupie pytanie? Nie wiem. Ja tak tego nie oceniam, zakładając, że jesteś osobą mocno nieletnią.
Bo osoba dorosła czy prawie dorosła powinna znać odpowiedź jeżeli otrzymała nawet średniej klasy wykształcenie ...

Oczywiście nie ma takiego miejsca na globie gdzie 24h na dobę przez 365 dni w roku da się zagrać. Ale oczywiście jest wiele miejsc gdzie jest to generalnie możliwe przez cały rok bo temperatura nie spada w ciągu dnia poniżej 10 stopni Celsjusza i nie ma wielodniowych ciągłych opadów (poza jakąś ewentualną anomalią jaka może się trafić).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

1234 pisze:Ktoś mówił że Floryda w USA to takie miejsce, znacie jakieś inne?
Teoretycznie tak jest, ale jak twierdził mój brat, który spędził tam trochę czasu, w takim klimacie tenis jest sportem "zimowym", ponieważ w lecie, bywa po prostu zbyt gorąco, żeby grać na otwartych kortach.
Podobnie może być z RPA, możemy to zaobserwować też na przykładzie Australii, gdzie co jakiś czas przy dużych upałach pojawiają się głosy, żeby zmienić termin AO.
Zresztą nie trzeba daleko szukać, w sezonie letnim na Chorwacji korty były z reguły zajmowane od godziny 16.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

Po co szukać na innych kontynentach? Wystarczy południe Europy.
Na Florydzie jest spora wilgotność i dość mocno przeszkadza w grze.
By mieć komfort grania to raczej trzeba szukać jeszcze w strefie klimatu umiarkowanego ale gdzieś na granicy ze zwrotnikami. I chyba jednak bardziej kontynentalny niż morski/oceaniczny.

Ale by Was pocieszyć, mogę się pochwalić że grałem w Polsce na dworze we wszystkich miesiącach roku. A jestem ostrożny i nie pajacuję pod tym względem. Na korcie ziemnym najpóźniej grałem 6 grudnia, chyba 5-6 lata temu.
Pozostałe gry (grudzień-styczeń-luty) były na korcie twardym, ziemny by nie wytrzymał, po pierwszych przymrozkach puchnie i jest pozamiatane.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

Majorka! :D

I generalnie wszystkie wyspy na południu Europy (żeby nie szukać poza naszym kontynentem).

Temperatura jest na nich bardzo stabilna dzięki morzu. Zimą nie spada poniżej 10 st., a latem nie jest tak wysoka, jak na kontynencie i da się grać także latem o 13.00 na przykład (jak ktoś jest oczywiście w formie).

To samo się tyczy pór dnia. Na przykład wiosną/latem w cieniu mamy 30 stopni o 14.00, a o 22.00 26 stopni -> czyli można przy światłach spokojnie grać w nocy i nadal jest przyjemnie ciepło.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

Przypomniałeś mi właśnie że w lecie tego roku obchodziłem 10-lecie styczności z rakietą tenisową. Poczułem się dobrze i młodo. Wtedy byłem w stanie wyjść o 13 zagrać 1,5h przy temperaturze 34st. C. Myślę że w tej chwili wciąż można tam spokojnie grać na zewnątrz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
1234
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 paź 2011, 13:16

Re: Nowy- ciepłe kraje, tenis caly rok

Dzięki za odpowiedzi.

Wróć do „Gra rekreacyjna”