Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

PZT vs atp

Jeśli jestem niepełnoletni, a chciałbym grać w jak największej liczbie turniejów, co jest lepsze? Zgłoszenie się do PZT czy atp*? Czy jest rozgrywany minimum 1 turniej w miesiącu? Miejsce zamieszkania to Bydgoszcz.
Ew., czy jest w tym mieście jakaś tenisowa liga ?

*atp - amatorski tenis polski
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: PZT vs atp

Ile lat grasz w tenisa i ile trenujesz tygodniowo? Czy trenowałeś/trenujesz z trenerem? Ile grałeś turniejów?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: PZT vs atp

PZT to organizacja imprez dla zawodników, atp jest dla amatorów.
Trenujesz od dziecka (początek nauki w wieku maksymalnie 8-9 lat)? Jeżeli tak to możesz pomyśleć o rozgrywkach zawodniczych PZT ale i tak warto zacząć od atp. Jak tam będziesz płynął w I rundach to chyba wszystko wyjaśnia ...
Poza tym gdybyś trenował zawodniczo i chcesz grać to byś już grał ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: PZT vs atp

Vivid pisze:PZT to organizacja imprez dla zawodników, atp jest dla amatorów.
Do szczegółów mógłby się już odnieść Martinek, poznał już te realia. Trenował z trenerem, nawet myślał o karierze zawodnika w młodzikach, nie zdawał sobie jednak sprawy ile trenują nastoletni zawodnicy regularnie grający w turniejach w młodzikach i jaki jest to poziom. Traf jednak chciał że na lokalny turniej trafił im się chłopaczek, grający zawodnik "z wakacji", rozklepał wszystkich z Open jak leciało, a to nie był nawet zawodnik z pierwszej 10 rankingu.

Jeśli nie trenujesz od 8 roku życia i od 12 roku nie grasz turniejów, zostaw PZT w spokoju, za późno.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PZT vs atp

PitS pisze:
Vivid pisze:PZT to organizacja imprez dla zawodników, atp jest dla amatorów.
Do szczegółów mógłby się już odnieść Martinek, poznał już te realia. Trenował z trenerem, nawet myślał o karierze zawodnika w młodzikach, nie zdawał sobie jednak sprawy ile trenują nastoletni zawodnicy regularnie grający w turniejach w młodzikach i jaki jest to poziom. Traf jednak chciał że na lokalny turniej trafił im się chłopaczek, grający zawodnik "z wakacji", rozklepał wszystkich z Open jak leciało, a to nie był nawet zawodnik z pierwszej 10 rankingu.

Jeśli nie trenujesz od 8 roku życia i od 12 roku nie grasz turniejów, zostaw PZT w spokoju, za późno.
Święte słowa :::gd:::. Rozklepał wszystkich do jajca i pojechał na plażę ciesząc się zimnym Bałtykiem. Może atp będzie dla Ciebie dobre? Lokalne turnieje? Dużo się nauczyłem od przyjezdnych m.in. z W-wy, Londynu...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: PZT vs atp

Najlepiej zacząć od lokalnych imprez, nawet osiedlowych turniejów. Ograć się trochę. Jak tam by byli za słabi to można szukać weryfikacji swoich umiejętności na wyższym poziomie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: PZT vs atp

Właśnie chciałem się rozeznać. Na zrobienie kariery w PZT to raczej za późno, ale chciałbym po prostu móc grać więcej meczów, grać więcej na punkty ew. raz na jakiś czas wygrywając chociaż mecz w 1 czy drugiej rundzie. Dlatego chyba najpierw zobaczę jak wygląda to atp i czy w ogóle w Bydgoszczy coś organizują w związku z tym i zobaczę.

Grał ktoś kiedyś w tym atp, może coś powiedzieć na ten temat? Często organizują imprezy itd.?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: PZT vs atp

Ja bym obrał kolejność proponowaną przez Vivida.
W pierwszej kolejności turnieje/ligi organizowane lokalnie (w kilku najbliższych dla Ciebie ośrodkach). Możesz zacząć już w najbliższym sezonie halowym.
Dopiero gdy poziom okazuje się zbyt niski można zacząć grać w atp.
Gdy okaże się, że w turniejach atp w swojej okolicy (kilka większych miast) nie ma godnych przeciwników można spróbować w PZT.
Jednak z własnego doświadczenia wiem, że czołówka atp to naprawdę solidni gracze ;).
Ostatnio zmieniony 8 paź 2011, 12:40 przez Nolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: PZT vs atp

Mazzakollo pisze:
Grał ktoś kiedyś w tym atp, może coś powiedzieć na ten temat? Często organizują imprezy itd.?
Imprezy to organizują ośrodki tenisowe, raczej w Bydgoszczy nie widziałem entuzjazmu do podpięcia tych imprez pod program atp.
Pytaj po prostu o imprezy amatorskie, tych jest dużo, szczegóły mógłby podpowiedzieć Traw3k, ale ostatnio woli rower. (:] :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZT vs atp

Wszystko zależy od obsady. Bywa różnie, także w zależności od regionu/ miasta. Jeżeli ja wygrałem dwa turnieje z serii atp, to z tym poziomem musi być raz tak, raz siak rotfl .
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: PZT vs atp

Obiektyw pisze:Wszystko zależy od obsady. Bywa różnie, także w zależności od regionu/ miasta. Jeżeli ja wygrałem dwa turnieje z serii atp, to z tym poziomem musi być raz tak, raz siak rotfl .
Masz rację - to prawda, że nie wszystkie są równo obsadzone.

Jednak jeśli pojawi się na takim turnieju ktoś z czołówki to na pewno konkretne wyzwanie gwarantowane.
Tak jak napisałeś to często kwestia regionu/miasta.
W jednym turnieju spotkasz 4-6 graczy z czołówki, a w innym nikogo...

U nas ostatnio w finale w kategorii powyżej 45 było dwóch graczy z pierwszej 10-tki atp.
W kategorii open w finale był jeden z pierwszej 20-tki atp open.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZT vs atp

Jest jeszcze jeden aspekt, grając w turniejach PZT, zamykasz sobie przynajmniej na okres karencji (różny w zależności od wieku i pozycji na listach PZT, ITF i wyższych) możliwość gry w "atp".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: PZT vs atp

Obiektyw pisze:Wszystko zależy od obsady. Bywa różnie, także w zależności od regionu/ miasta. Jeżeli ja wygrałem dwa turnieje z serii atp, to z tym poziomem musi być raz tak, raz siak rotfl .
Obi, to twój poziom często się wacha. Potrafisz grać świetnie i trochę słabiej, ale to dobrze. Znak tego, że masz potencjał, tylko nie zawsze dobrze idzie ;-). Nie zawsze trafiasz w dzień Obiego (ja też tak mam, każdy tak ma).
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PZT vs atp

Z ciekawości wszedłem na stronę atp - ranking juniorów - 1. miejsce ma koleś który grał w trzech turniejach... To już sam nie wiem :) .
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: PZT vs atp

A ja tak sobie właśnie z czysto ekonomicznej kalkulacji niższego wpisowego postanowiłem zapisać się na rok na próbę do atp.
Zarejestrowałem się na stronie, przelew na licencję zrobiłem, zdjęcie do licencji mailem wysłałem.
I ... cisza :D.
Wysłałem kolejnego maila po 6 dniach z zapytaniem, czy aby wszystko ok i kiedy otrzymam licencje i niespodziewanie ... brak odpowiedzi :].
Pełen profesjonalizm :twisted:.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: PZT vs atp

Lemmy pisze:A ja tak sobie właśnie z czysto ekonomicznej kalkulacji niższego wpisowego postanowiłem zapisać się na rok na próbę do atp.
Zarejestrowałem się na stronie, przelew na licencję zrobiłem, zdjęcie do licencji mailem wysłałem.
I ... cisza :D
Wysłałem kolejnego maila po 6 dniach z zapytaniem czy aby wszystko ok i kiedy otrzymam licencje i niespodziewanie ... brak odpowiedzi :]
Pełen profesjonalizm :twisted:
Jezu jakie te ludzie są namolne, nie wiesz że teraz całe atp jest zajęte? Wprowadza na swoją stronę wyniki MP i jeszcze plany gier na następny dzień. rotfl Plany są chyba pierwsze, bo pojawiają się w połowie dnia na który obowiązują od rana ( :D ) wyników nie ma na stronie atp z soboty (na szczęście podałem stronę zagraniczną na której są). rotfl
Ty jesteś conajmniej trzeci w kolejce. a czas nie jest z gumy! :/
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: PZT vs atp

Lemmy pisze:A ja tak sobie właśnie z czysto ekonomicznej kalkulacji niższego wpisowego postanowiłem zapisać się na rok na próbę do atp.
Zarejestrowałem się na stronie, przelew na licencję zrobiłem, zdjęcie do licencji mailem wysłałem.
I ... cisza :D
Wysłałem kolejnego maila po 6 dniach z zapytaniem, czy aby wszystko ok i kiedy otrzymam licencje i niespodziewanie ... brak odpowiedzi :]
Pełen profesjonalizm. :twisted:
Nie martw się, my tu działamy błyskawicznie. Założymy specjalnie dla Ciebie Klub Prawdziwego Jelenia, zostaniesz pierwszym prezesem, będziesz zadowolony. :lol: ;)

A swoją drogą ręce opadają. Ale z drugiej strony nic się przecież nie zmieniło ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: PZT vs atp

Ostatnio na turnieju GPWA rozmawiałem z kilkoma graczami, którzy na MP się nie wybrali. Powód: stwierdzili, że w atp jest bajzel, a rządzą tam ignoranci. I w sumie wypada się z tym zgodzić. Rozstawienie na MP jest wg rankingu atp, a nie ITF i potem wychodzą różne kwiatki - ktoś, kto nie ma licencji atp nie istnieje w ich rankingu i choćby był w swojej kategorii wiekowej pierwszy, to rozstawiony nie będzie, więc 2 najlepszych graczy może na siebie trafić już w II rundzie (albo pierwszej, gdyby drabinka była bez BYE-ów).

Do tego dochodzą wyniki, które pojawiają się po miesiącu albo później, do tego czasem z błędami. Sprawdzałem wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sopocie, z ciekawości, żeby zobaczyć, kto grał i jak poszło znajomym. Na stronie atp wg drabinki jeden ze znajomych ograł pewnego Rosjanina, rozstawionego z "1", z którym zawsze przegrywał. Ucieszyłem się, że jest w dobrej formie i zapomniałem o tym. Ale wczoraj przypadkiem trafiłem na drabinkę z tego turnieju także na stronie ITF-u. A z niej wynika, że Rosjanin oddał walkowera (a nie jemu go oddano) i Irek wygrał z tym, który tego walkowera dostał. Wydaje się to bardziej prawdopodobne, a i ITF jest dla mnie bardziej wiarygodny niż atp.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: PZT vs atp

W sumie to mnie najbardziej śmieszy jak potem tacy "oficjele" występują napuszeni z fochem, że "w tym kraju" to się nie da nic zrobić bo wieczna krytyka i niezadowolenie.
Tak? (:] To zróbcie coś dobrze a wtedy sami uczestnicy takich wiecznie niezadowolonych uciszą ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: PZT vs atp

I kolejny dzień bez odzewu ze strony "atp" :]. Pełen profesjonalizm rotfl.
Demon of the Fall

Wróć do „Turnieje amatorskie”