quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Naciąg do Dunlop G-Force Mid

Witam, jakieś 2,5 miechu kupiłem rakietę Dulop G-Force mid (140zl), zacząłemm grać w tenisa. Dziś przy serwisie pękł mi naciąg :/ trochę dziwne ze po tak krótkim czasie. Chciałbym kupić jakiś, co polecacie ? Jestem myślę średnio-zaawansowany (wyżej niż początkujący, niżej niż zaawansowany :P) NTRP myślę 2.5-3, mam 20 lat, ważę ponad 60kg i mierzę 177cm. Cena to myślę max. 100zl, chciałbym aby w mojej grze było więcej siły, mocy, dynamiki ale równie żeby nie tracić jakoś mega dużo na rotacji. Choć narazie kładę większy nacisk na siłę, moc i dynamikę niż rotację bo na pewno nie potrafię jeszcze grać dobrze z silną rotacją. No i też zależy mi na dość dobrej wytrzymałości. Waga rakiety to 290g z naciągiem. Kupi się coś w miarę w tej cenie ? :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naciąg do Dunlop G-Force Mid - help

W tej kwocie masz do dyspozycji prawie wszystkie rodzaje naciągów więc coś kupi się na pewno.
Moje propozycje:
-MSV Focus Hex 1,23 (myślę, że ~23kG może pomóc w przypadku braku dynamiki)
-Polyfibre Black Venom Rough 1,2mm lub 1,25mm
-Tecnifibre Ruff Code 1,25mm (nie grałem, ale Yogi tak go wychwala, że nie sposób nie wymienić)
-MSV Hepta Twist (też radziłbym wciągnąć delikatniej w granicach 23-24kG)
Prezes fanklubu Staśka :D
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Dunlop G-Force Mid - help

Właśnie czytam i widzę b. dobre opinie na temat tego MSV Focusa, no i cena mega przystepna. Rozumiem, że 12m starcza na jeden pełny naciąg ?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naciąg do Dunlop G-Force Mid - help

quest123 pisze:Właśnie czytam i widzę b. dobre opinie na temat tego MSV Focusa, no i cena mega przystepna. Rozumiem, że 12m starcza na jeden pełny naciąg ?
Jasne.
Prezes fanklubu Staśka :D
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Dunlop G-Force Mid - help

A jeszcze mam pytanie, czy takie naciągi kupowane oddzielnie są dużo lepsze od tych fabrycznych z tanich rakiet ? Aha i czy ten naciag MSV Focus ma ten "fajny/specyficzny" dźwięk przy uderzeniu ? Bo przy fabrycznym czasami miałem taki jakbym uderzał o jakiś plastik ale to pewnie zależy od poprawnej techniki uderzeń ? Pozdr
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Dunlop G-Force Mid - help

Do droższych naciągów ten 'fajny dźwięk' dostajesz gratis :).
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Naciąg do Dunlop G-Force Mid - help

Błąd. Ten 'fajny dźwięk' wymaga dość długiej pracy nad własną techniką ;).
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Naciągi”