Awatar użytkownika
Sundari
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 maja 2011, 18:42

Buty na akryl

Szukam dobrych butów na powierzchnie akrylowe. Mam dziwną przypadłość, otóż ścieram czubek prawego buta (powyżej ogumienia) tak, że nowa para butów po 3 miesiącach gry nadaje się do wyrzucenia. Mimo, że podeszwa buta nosi niewielkie znamiona użytkowania. Obecnie gram w Asics Gel Game 3, dodam, że mam stopę supinującą, po dłuższej grze odczuwam pewien dyskomfort wewnętrznej części stopy. Wspierać stopę wkładką termoplastyczną?
Załączniki
photo23e2.jpg
photo23e2.jpg (120.41 KiB) Przejrzano 969 razy
Giving up doesn't always mean you are weak, sometimes it means that you are strong enough to let go!
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Buty na akryl

3 miesiące na twardym korcie to i tak dobry wynik (ja zajeżdżałem parę przeważnie w miesiąc, max 2). Co do wkładek polecam Superfeet, każdy znajdzie wśród ich produktów coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Sundari
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 maja 2011, 18:42

Re: Buty na akryl

bugaloo pisze:3 miesiące na twardym korcie to i tak dobry wynik (ja zajeżdżałem parę przeważnie w miesiąc, max 2). Co do wkładek polecam Superfeet, każdy znajdzie wśród ich produktów coś dla siebie.

Ha! Właśnie sobie przypomniałam, że mam w świetne wkładki w butach do biegania!! Ehh tak to jest, dla tennisa człowiek traci kompletnie głowę! Mam wkładki spenco, http://www.spenco.com, też polecam.

W jakich butach grasz na twardym korcie???
Giving up doesn't always mean you are weak, sometimes it means that you are strong enough to let go!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buty na akryl

Od kilku już lat na korty twarde (nawierzchnia NovaCrylic), kupuję jedne z tańszych modeli Wilsona.
Męskie buty to na przykład Satellite III lub Pro Staff Court.
Mają dosyć grubą i twardą podeszwę, dobrze trzymają nogę.
Co prawda gram obecnie na tych kortach mniej więcej 1-1,5h, ale wcześniej kiedy grywałem dużo więcej, buty wytrzymywały minimum 6 miesięcy i cholewki optycznie wyglądały bardzo dobrze, wycierała się podeszwa.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Sundari
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 maja 2011, 18:42

Re: Buty na akryl

ppeter pisze:Od kilku już lat na korty twarde (nawierzchnia NovaCrylic), kupuję jedne z tańszych modeli Wilsona.
Męskie buty to na przykład Satellite III lub Pro Staff Court.
Mają dosyć grubą i twardą podeszwę, dobrze trzymają nogę.
Co prawda gram obecnie na tych kortach mniej więcej 1-1,5h, ale wcześniej kiedy grywałem dużo więcej, buty wytrzymywały minimum 6 miesięcy i cholewki optycznie wyglądały bardzo dobrze, wycierała się podeszwa.

W męskich raczej nie będę grała ;-P U mnie tylko przód się wyciera. Może coś z wyższej klasy Nike albo Adidas spróbuje. Tylko poczekam jeszcze chwilę, aż mi "paluszek wyjdzie" :D
Giving up doesn't always mean you are weak, sometimes it means that you are strong enough to let go!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty na akryl

Sundari pisze:Mam dziwną przypadłość, otóż ścieram czubek prawego buta (powyżej ogumienia)...
To nie jest dziwna przypadłość tylko "ciągniesz palcami po korcie" (ang. toe dragger). Możesz poszukać recenzji na zagranicznych serwisach szukając właśnie butów dla toe draggerów. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sundari
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 maja 2011, 18:42

Re: Buty na akryl

El Diablo pisze:
Sundari pisze:Mam dziwną przypadłość, otóż ścieram czubek prawego buta (powyżej ogumienia)...
To nie jest dziwna przypadłość tylko "ciągniesz palcami po korcie" (ang. toe dragger). Możesz poszukać recenzji na zagranicznych serwisach szukając właśnie butów dla toe draggerów. :wink:

Ooo!!! Dzięki
Giving up doesn't always mean you are weak, sometimes it means that you are strong enough to let go!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buty na akryl

Sundari pisze:
ppeter pisze:Od kilku już lat na korty twarde (nawierzchnia NovaCrylic), kupuję jedne z tańszych modeli Wilsona.
Męskie buty to na przykład Satellite III lub Pro Staff Court.
Mają dosyć grubą i twardą podeszwę, dobrze trzymają nogę.
Co prawda gram obecnie na tych kortach mniej więcej 1-1,5h, ale wcześniej kiedy grywałem dużo więcej, buty wytrzymywały minimum 6 miesięcy i cholewki optycznie wyglądały bardzo dobrze, wycierała się podeszwa.

W męskich raczej nie będę grała ;-P U mnie tylko przód się wyciera. Może coś z wyższej klasy Nike albo Adidas spróbuje. Tylko poczekam jeszcze chwilę, aż mi "paluszek wyjdzie" :D
Przytoczyłem Ci męskie, żebyś mogła sobie zobaczyć na podeszwę. Trzeba z tym dosyć uważać, ponieważ niektóre modele mają dosyć miękkie podeszwy, które nawet lekko przytarte, potrafią się "przyblokować" co może być niebezpieczne dla nogi.
Dlatego dobrze sprawdzaj jaką dany model ma podeszwę.
Na ziemię kupuję buty z wyższej półki ale na twardych takowe mi się nie sprawdziły, inna sprawa, że wybór w butach na korty twarde u nas jest mniejszy.
Trochę mnie zaskoczył wygląd wzorka na podeszwach butów na TW USA. Kiedyś podeszwy na korty twarde różniły się dużo bardziej od tego co było oferowane na ziemie, teraz te różnice zaczynają być coraz mniejsze.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Sundari
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 maja 2011, 18:42

Re: Buty na akryl

ppeter pisze:
Sundari pisze:
ppeter pisze:Od kilku już lat na korty twarde (nawierzchnia NovaCrylic), kupuję jedne z tańszych modeli Wilsona.
Męskie buty to na przykład Satellite III lub Pro Staff Court.
Mają dosyć grubą i twardą podeszwę, dobrze trzymają nogę.
Co prawda gram obecnie na tych kortach mniej więcej 1-1,5h, ale wcześniej kiedy grywałem dużo więcej, buty wytrzymywały minimum 6 miesięcy i cholewki optycznie wyglądały bardzo dobrze, wycierała się podeszwa.

W męskich raczej nie będę grała ;-P U mnie tylko przód się wyciera. Może coś z wyższej klasy Nike albo Adidas spróbuje. Tylko poczekam jeszcze chwilę, aż mi "paluszek wyjdzie" :D
Przytoczyłem Ci męskie, żebyś mogła sobie zobaczyć na podeszwę. Trzeba z tym dosyć uważać, ponieważ niektóre modele mają dosyć miękkie podeszwy, które nawet lekko przytarte, potrafią się "przyblokować" co może być niebezpieczne dla nogi.
Dlatego dobrze sprawdzaj jaką dany model ma podeszwę.
Na ziemię kupuję buty z wyższej półki ale na twardych takowe mi się nie sprawdziły, inna sprawa, że wybór w butach na korty twarde u nas jest mniejszy.
Trochę mnie zaskoczył wygląd wzorka na podeszwach butów na TW USA. Kiedyś podeszwy na korty twarde różniły się dużo bardziej od tego co było oferowane na ziemie, teraz te różnice zaczynają być coraz mniejsze.
Będę się zaopatrywała właśnie w US. Niestety tam prawie w ogóle nie ma kortów ziemnych, a tyle co gram w Polsce, to spokojnie mogę na podeszwie do hardu. Muszę zwracać większą uwagę na zakupy, zazwyczaj kieruję się pięknem hehe, ale to chyba jak każda kobieta ;-P Teraz przed każdym zakupem będę "new postować" :wink:
Giving up doesn't always mean you are weak, sometimes it means that you are strong enough to let go!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty na akryl

El Diablo pisze:
Sundari pisze:Mam dziwną przypadłość, otóż ścieram czubek prawego buta (powyżej ogumienia)...
To nie jest dziwna przypadłość tylko "ciągniesz palcami po korcie" (ang. toe dragger). Możesz poszukać recenzji na zagranicznych serwisach szukając właśnie butów dla toe draggerów. :wink:
Potwierdzam, to bardo poprawny sposób poruszania się w tenisie, resztę chłopcy opisali.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buty na akryl

PitS pisze:
El Diablo pisze:
Sundari pisze:Mam dziwną przypadłość, otóż ścieram czubek prawego buta (powyżej ogumienia)...
To nie jest dziwna przypadłość tylko "ciągniesz palcami po korcie" (ang. toe dragger). Możesz poszukać recenzji na zagranicznych serwisach szukając właśnie butów dla toe draggerów. :wink:
Potwierdzam, to bardo poprawny sposób poruszania się w tenisie, resztę chłopcy opisali.
Co do sposobu poruszania się, to myślę, że z czasem może trochę zmienisz sposób w jaki się poruszasz na korcie twardym jeżeli masz nawyki z ziemi. Sposób poruszania się jest trochę inny, ale to trzeba parę razy zagrać, żeby zacząć łapać różnice i zoptymalizować ruch.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Buty”