Awatar użytkownika
polo90
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 28 cze 2011, 20:17

Efektywna gra amatorska - do ilu lat?

Cześć. Do ilu lat można według Was efektywnie grać w tenisa (np. wytrzymywać ciężki 2 godzinny mecz amatorski)? :-P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Efektywna gra amatorska - do ilu lat?

Seniorzy 80+ grali w tym roku na NMP mecz około 3 godziny. Nie wiem ile masz lat ale jak widzisz masz jeszcze sporo czasu ...
Musisz pamiętać, że z wiekiem zwyczajnie zmienia się tenis każdej osoby. Nawet metodyka nauczania i sama technika dla nauki osób już często po 40-tce jest inna niż dla młodszych.
Zasadniczo jest ona przeznaczona dla 50+ ale biorąc pod uwagę wybitną nieruchawość naszego społeczeństwa to już 40-latków co nigdy ze sportem nie mieli styczności też tak się uczy, dla ich bezpieczeństwa ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Efektywna gra amatorska - do ilu lat?

Ja mam w Bolesławcu sprawnie grającego 75 latka. Leworęczny były nauczyciel WF. Kondycha jest, piłka może nie mocno bita ale dokładna.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Efektywna gra amatorska - do ilu lat?

Wszystko zależy od, jak to Vivid napisał, "ruchawości" :).

Jeśli dana osoba uprawiała wcześniej cokolwiek w młodości, albo gra regularnie w tenisa od lat to granic prawie nie ma.

Z moich obserwacji widać, że im starsze osoby, tym chętniej grają w debla. Mają radość z przebywania na świeżym powietrzu i gry w tenisa, a nie trzeba tyle biegać.
W moim klubie jest dużo osób +70 i dobiegają jeszcze do skrótów :D.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Efektywna gra amatorska - do ilu lat?

widget pisze:W moim klubie jest dużo osób +70 i dobiegają jeszcze do skrótów :D.
A odgrywają? :)

Ja w zeszłym sezonie czekając na kumpla odbijałem jakieś 5 minutek z seniorem koło 75 lat co dziś jeszcze treningi z paniami po 50-tce prowadzi.
Pewnie, prawo lewo, czy top spinem, to nie ma o czym gadać, ale nie o to chodzi.
To co na mnie wrażenie zrobiło to, to że jak przebijaliśmy do siebie przez środek, to jak przyspieszyłem i posłałem kilka płaskich bomb, to piłka do mnie wróciła, wróciła płasko i nie pasywnie O_O.
Ja młodych trenujących regularnie potrafię jeszcze zmusić do podniesienia piłki, a tu nic, szacuneczek :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Midi
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 5 cze 2011, 11:00

Re: Efektywna gra amatorska - do ilu lat?

Vivid pisze: Ja w zeszłym sezonie czekając na kumpla odbijałem jakieś 5 minutek z seniorem koło 75 lat co dziś jeszcze treningi z paniami po 50-tce prowadzi.
Pewnie, prawo lewo, czy top spinem, to nie ma o czym gadać, ale nie o to chodzi.
To co na mnie wrażenie zrobiło to, to że jak przebijaliśmy do siebie przez środek, to jak przyspieszyłem i posłałem kilka płaskich bomb, to piłka do mnie wróciła, wróciła płasko i nie pasywnie O_O.
Ja młodych trenujących regularnie potrafię jeszcze zmusić do podniesienia piłki, a tu nic, szacuneczek :).
Ja mam treningi właśnie z takim panem, może troszkę młodszy, koło 70 lat, były zawodnik. Gram całkiem dobrze ale i tak potrafi z niczego posłać piłkę tak płaską i dokładną, że nie mam szans.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Efektywna gra amatorska - do ilu lat?

Pamiętam, że moja babcia grała jeszcze w wieku niemal 70 lat, krótko przed śmiercią, z okazji iluśtam lecia mojego - a przed wojną także jej - klubu. Z jej pokolenia parę osób jeszcze kilka lat dłużej grało. O ile pamiętam, to przed wojną była wicemistrzynią Polski, przegrywając jako 14 latka z 16 letnią wtedy Jadzią Jedrzejowską finał.
Mój ojciec ciągle aktywnie gra. Myślę, że nie ma górnej granicy wieku w sporcie amatorskim, jeżeli zdrowie dopisuje.

Pozdrawiam,

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.

Wróć do „Gra rekreacyjna”