Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Dunlop Fort

Protenis i SC mają teraz w promocji karton tych piłek i zastanawiam się, czy nie namówić kilku znajomych do wspólnego zakupu.
Gracie może tymi piłkami, jak z ich obecną jakością, ponieważ to różnie z tym bywało?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Fort

Mnie dziwi że fotka przedstawia stare Forty, to jest Forty, które kiedyś były piłką bardzo, bardzo dobrą.

Obrazek

Mi się nasuwają 2 pytania:
- Czy to są stare dobre Forty?
- Jeśli tak to ile leżały i ile mogą jeszcze przeleżeć?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Fort

Kupiłem je w tym tygodniu i raz grałem. Póki co nie zauważyłem ani żeby były jakieś wspaniałe (nie tak duży kozioł), ani żeby były jakieś kartoflane. W sumie po prostu dobre piłki. Może tylko z deczka sztywne na początku. Zobaczymy jak będzie po kolejnej grze.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dunlop Fort

Hmm, to w promocji są też Fort Elite, też dobrze cenowo wychodzą, a jak z tymi piłkami?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Fort

Dawniej Fort był moja ulubioną piłką, ale 2-3 lata temu coś popsuli. Pierwsze 20 minut nawet ok, później kapcie. Za to wersja Elite moim zdaniem najlepsza obecnie piłka Dunlopa (z tych którymi grałem oczywiście :wink: ), graliśmy nią ze dwa turnieje na Spójni i nie słyszałem narzekań.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dunlop Fort

JCz pisze:...graliśmy nią ze dwa turnieje na Spójni i nie słyszałem narzekań.
A ja tak. Piotrek G. mówił, że to straszne g.... albo że piłki są "wspaniałe". Dla mnie były średnie. Ani nie narzekałem, ani mnie nie zachwycały.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Dunlop Fort

Odkąd pamiętam zawsze grałem piłkami Dunlopa. Wcześniej były to stare Pro i Forty. Teraz używam tylko Fortów All Court. Kupiłem właśnie niedawno cały karton na SC :D Zgrałem kilka puszek Fortów Clay Court i byłem średnio zadowolony z trwałości, po jednej grze robią się trochę rozczochrane :-| Za to podczas pierwszej gry są świetne, moim zdaniem nawet nieco lepsze od All Courtów. Niestety trwałość jest raczej mocno przeciętna. Zwykłe All Courty wytrzymują nawet do 4-5 gier.
Podsumowując Forty All Courty to zdecydowanie moje ulubione piłki :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Fort

Dawno już nimi nie grałem ale zawsze ceniłem ten model. Jedyne co to zimą pod balonem się "napuszały". W sezonie letnim bardzo dobre.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dunlop Fort

Chyba wezmę puszkę Fortów AC i Elite na próbę, zobaczę, które lepiej mi podejdą i wtedy pójdzie zamówienie na cały kartonik.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Fort

Dziś piłki były bardzo tępe. Może to kwestia wilgoci, bo trochę jej złapały. Ale i tak powinny mieć więcej sprężystości. Tecnifibre Club skakały o wiele żywiej.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dunlop Fort

To dalej moje ulubione piłki. Choć Tecnifibre te którymi graliśmy kiedyś na TF też są fajne. Fort to jednak jakiś odnośnik jeśli chodzi o dobrą piłkę.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
presecutor
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2011, 14:38

Re: Dunlop Fort

Obrazek
Czym te Forty różnią się od zielonych które wkleiliście?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Fort

Forty na wyżej prezentowanym zdjęciu to starszy model. Od tamtego czasu wyszły inne Forty z rozdzieleniem na wersje Clay Court, Elite etc.

Musisz poszukać konkretnie opinii o wersji Clay Court.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Fort

Zgrywamy kolejną puchę i są bardzo dobre, jakość się poprawiła, a raczej trwałość.
Są w SC za 299zł karton (All Court).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dunlop Fort

Faktycznie Forty się poprawiły, ale wolę Forty Clay Court, są "równiejsze". Forty na początku wydają się twardsze, ale też szybciej tracą właściwości, CC wydają mi się zachowywać jednakowe parametry przez te 3-4h gry, a spokojnie dociągają do 5-6h.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Fort

JCz pisze:Dawniej Fort był moja ulubioną piłką, ale 2-3 lata temu coś popsuli. Pierwsze 20 minut nawet ok, później kapcie. Za to wersja Elite moim zdaniem najlepsza obecnie piłka Dunlopa (z tych którymi grałem oczywiście :wink: ), graliśmy nią ze dwa turnieje na Spójni i nie słyszałem narzekań.
Seria Elite zrównała się poziomem z resztą piłek Dunlopa. Po 20-30 minutach robią się kapcie z których nie można poprowadzić rotacji :twisted:

OMIJAĆ ten model z daleka!!!
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dunlop Fort

To ja mam z Elite trochę inne doświadczenie, pomimo tego że były wcześniej otwarte, były bardzo twarde i bardzo szybko odchodziły z rakiety. W miarę upływu czasu pomimo tego, że korty na których grałem nie były jakoś specjalnie twarde, a nawet je dosyć mocno podlewaliśmy, piłki się wycierały, nie specjalnie tracąc na twardości, przez co kontrola była jeszcze gorsza.
Pomimo trochę innych doświadczeń niż Jacka, konkluzja jest jedna, również nie polecam.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Dunlop Fort

Generalnie mi się dobrze gra Fortami All Court. Ostatnio zakupiłem do spółki ze znajomymi cały karton, gdzie wyszło po 20 zł za puszkę x4. Cena dobra, mając na uwdze, że w sklepie puszka x4 kosztuje 33 zł. Forty są początkwo ciężkie, potem się ogrywają i już nie sprawiają takiego wrażenia. Faktycznie też dość szybko leci z nich futro, jeśli ktoś szczególnie gra rotacyjnie, a jak się dwóch takich dobierze, to w już w ogóle pierze fruwa :D. Oceniam je jednak dobrze i lubię nimi grać. Wystarczają spokojnie na 4 godziny gry, choć słyszałem nieraz uwagi, że są właśnie ciężki w porównaniu np. z Head'ami ATP Gold lub Wilsonami US Open. W ogóle, jeśli chodzi o korty, na których gram, to jak zauważyłem preweruje się piłki tych 3 producentów.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Dunlop Fort

Kupiłam trochę puszek Fortów All Court w SC we wrześniu, jak mieli na nie promocję. Tak rzadko gram, że do dziś je zgrywam.

Jak wrażenia? Piłki są mało dynamiczne i ciężkie, co zupełnie mi nie pasuje. W porównaniu do Goldów mają baardzo niski kozioł. Grając nimi pierwszy raz, byłam przekonana że trafiłam na jakąś felerną puszkę, bo paskudnie siadały. Kolejne puszki są jakby lepsze, ale być może po prostu się przyzwyczaiłam. W każdym razie piłki mocno średnie.
Awatar użytkownika
Szyn3k
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:58
Lokalizacja: Koszalin/Gdańsk

Re: Dunlop Fort

Jakiś czas temu kupiłem kilku puszek Fortów i chyba na tych kilku poprzestanę. Piłki są ciężkie, w szczególności na samym początku. Godzin nie liczę, także trudno mi powiedzieć na ile gier starczają. Wracam do US Openów, które zdecydowanie bardziej mi pasują. I na dodatek są tańsze.
Obrazek
Wilson Six.One Team BLX

Wróć do „Piłki”