gooner92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2011, 11:54

Dziwny dźwięk z wnętrza rakiety

Mam pytanie odnośnie dziwnego dźwięku wydobywającego się z wnętrza mojej rakiety, mianowicie, gdy przechylimy ją do dołu główką, a następnie poobracamy w prawo i w lewo to słychać jakby w środku coś się 'przelewało'. Jest to dźwięk jakby takie malutkie kuleczki śrutu były wewnątrz. Dodam, że rakieta nigdy nie upadła, ja nią nie rzucałem, nigdy w nic nie uderzyła (poza piłką, rzec jasna) i jest raczej nowa (może wada fabryczna?), ponieważ dopiero uczę się grać w tenisa. Model to Wilson NEW US Open, raczej taki do poćwiczenia, żadne szaleństwo, jednak zależy mi, żeby nie była uszkodzona, co jest zrozumiałe :). Problem pojawił się już po pierwszym użytkowaniu.

Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną tego problemu?

E: Sprawdzałem też ramę, czy nie ma jakichś defektów. Z zewnątrz wygląda ok, zero wgłębień, pęknięć i tym podobnych. Także żadna struna nie jest pęknięta.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Dziwny dźwięk z wnętrza rakiety.

Mój Yonex RDX100 lekko grzechocze. Na mój gust to są jakieś wewnętrzne niedoróbki lub odpryski ramy, ale to była niedroga rakieta "designed in Japan, made in China". Nie przeszkadzało to w grze, poza - być może - wkurzaniem... Nie wiem na ile to jest u Ciebie odczuwalne - czy tylko słychać jak w moim przypadku, czy też jakoś czuć. Bezwzględnie jest to wada rakiety z tym, że producent może się upierać, że jest to uszkodzenie powstałe w wyniku użytkowania... Można spróbować reklamować.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziwny dźwięk z wnętrza rakiety.

To są pozostałości po obróbce które nie oderwały się od razu (np. po wierceniu pod przelotki). Nic groźnego, ale może wkurzać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Dziwny dźwięk z wnętrza rakiety.

Wyciąć naciąg, wyjąć gromety, trząść i modlić się żeby wypadło ... :::glory:::
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
gooner92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2011, 11:54

Re: Dziwny dźwięk z wnętrza rakiety

Tak właśnie myślałem. Nie, w żaden sposób nie jest to odczuwalne, tylko trochę denerwuje, ale to nic takiego.

Właśnie podczas pierwszego użytkowania to się pojawiło i myślę, że reklamacja nic by nie dała, bo sprzedawca mógłby powiedzieć, że to z mojej winy i wywiązałaby się nieistotna rozmowa.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Dziwny dźwięk z wnętrza rakiety

Jeśli dysponujesz dowodem zakupu to śmiało reklamuj. Niech dystrybutor ma zmartwienie, nie Ty. Jak na mój gust powinni naprawić rakietę, a jeśli nie będzie to możliwe to wymienić na nowy.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dziwny dźwięk z wnętrza rakiety

Nie ma tłumaczenia, że Twoja wina, wada ramy.

Natomiast co do problemu to nie jestem optymistą. Może i faktycznie jakieś opiłki ale może odkleił się jakiś element wyrównujący masę i balans? Niby w grze nie czuć ale taka ignorancja "kosztowała" mnie w młodości przerwą na ponad miesiąc - łokieć tenisisty...
Ja bym tego nie ignorował.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pozostałe”