hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Dzięki za info.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

W Head Prestige MG MP @23/20kg decha jakaś :::bd::

W BB London Tour @ 21/20kg - dynamicznie, miło, ogólnie fajnie ale bez jakiegoś szału - fakt, że nie moje podstawowe rakiety a raczej toporki :)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 21:26 przez logigamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Wstawiłem hybrydę do jednej z rakiet. Pierwsze wrażenie zdecydowanie lepsze niż przy pełnym Venomie.
Naciągnąłem na 22kg, ale chyba byłoby lepiej jeszcze zejść z kilogram.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

ppeter pisze:Wstawiłem hybrydę do jednej z rakiet. Pierwsze wrażenie zdecydowanie lepsze niż przy pełnym Venomie.
Naciągnąłem na 22kg, ale chyba byłoby lepiej jeszcze zejść z kilogram.
Też mam podobne wrażenie, że razem wypada BV i HB wciągać lżej.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

logigamer pisze:
ppeter pisze:Wstawiłem hybrydę do jednej z rakiet. Pierwsze wrażenie zdecydowanie lepsze niż przy pełnym Venomie.
Naciągnąłem na 22kg, ale chyba byłoby lepiej jeszcze zejść z kilogram.
Też mam podobne wrażenie, że razem wypada BV i HB wciągać lżej.
Wciągnąłem lżej, odpowiednio 2/1 kg, ale to dalej trochę za mało.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Kamil
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:33

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Hej, podacie jakiś link ze szpulą (200m) naciągu Polyfibre Hexablade 1.25? Szukałem ale znalazłem tylko Black Venom :(
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Kamil pisze:Hej, podacie jakiś link ze szpulą (200m) naciągu Polyfibre Hexablade 1.25? Szukałem ale znalazłem tylko Black Venom :(
http://www.tenniswarehouse-europe.com/c ... YSTRI.html
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Kamil pisze:Hej, podacie jakiś link ze szpulą (200m) naciągu Polyfibre Hexablade 1.25? Szukałem ale znalazłem tylko Black Venom :(
http://www.apksport.com.pl/naciag_polyfibre.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Kamil
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:33

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Wielkie dzięki. :)
Awatar użytkownika
thomsong
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:25
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Witam,
jak dalsze testy "Diabelskiego Spinu"?
Czyżby już koniec zachwytów, ktoś jeszcze gra nim?
Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

A jakże, używam :D. Mogę potwierdzić wszystkie zalety (komfort, kontrola, rotacja) i potwierdzić jedyną właściwie wadę tego zestawu - stosunkowo krótkie trzymanie parametrów, praktycznie po 10-12 godzinach grania wciągam nowy zestaw. Nie potrafię opanować katapulty, a taką się staje ta hybryda po mniej więcej tym czasie. Oczywista osoby z lepszą techniką mogę nie zauważać tego problemu :wink:.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
thomsong
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:25
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

hokej pisze:A jakże, używam :D. Mogę potwierdzić wszystkie zalety (komfort, kontrola, rotacja) i potwierdzić jedyną właściwie wadę tego zestawu - stosunkowo krótkie trzymanie parametrów, praktycznie po 10-12 godzinach grania wciągam nowy zestaw. Nie potrafię opanować katapulty, a taką się staje ta hybryda po mniej więcej tym czasie. Oczywista osoby z lepszą techniką mogę nie zauważać tego problemu :wink:.
OK. Dziękuję za potwierdzenie, już się bałem, że był to chwilowy entuzjazm Forumowiczów :).
Akurat przy dziś zakupionej rakiecie był fabryczny naciąg Wilson Sensation - generalnie totalna porażka, rakieta straciła na swej kontroli. A wczoraj grając testerem przy już innym naciągu (Kirschbaum P2) wręcz wzorowa kontrola.

Hokej: Tak dla pewności spytam - piony Hexablade a crossy Black Venom? Ile kg dałeś? Zależy mi na kontroli.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Układ taki, jak napisałeś, czyli Hexablade w pionach (26,5) oraz BV w krosach (25,5). Czemu takie wartości? Kontrola jest moją słabą stroną, a mocy mi nie brakuje "w sobie" :rolleyes:. Ale od piątku zaczynam eksperymenty z siłą wciągania na własny rachunek, jak będę miał jakieś inteligentne wnioski to się podzielę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

thomsong pisze:OK. Dziękuję za potwierdzenie, już się bałem, że był to chwilowy entuzjazm Forumowiczów :).
Tego nie rozumiem... nawet jeśli to co to ma do rzeczy? Ważne żeby Tobie się dobrze grało.
thomsong pisze:Akurat przy dziś zakupionej rakiecie był fabryczny naciąg Wilson Sensation - generalnie totalna porażka, rakieta straciła na swej kontroli. A wczoraj grając testerem przy już innym naciągu (Kirschbaum P2) wręcz wzorowa kontrola.
Nie wiem jak długo już grasz i ile sprzętu "przechodziłeś" ale porównujesz ramy wciągnięte 2-oma różnymi rodzajami strun... Sensation to multi, jeśli jeszcze było wciągnięte fabrycznie i swoje przeleżało to pewnie napięcie było niskie. Poza tym trzeba jednak mieć umiejętności aby wykorzystać moc jaką dają tego typu struny... choć są wyjątki bo RIP Control katapultą nie jest.

A w kwestii samej hybrydy. Przecież bzdurne byłoby gdybyśmy przez pół roku powtarzali jakie zalety ma ta hybryda, nie uważasz? ;) To jest po prostu dobra co-poliestrowa hybryda warta przetestowania. :] :::gd:::

Mamy całkiem sporą grupkę wyznawców overa Yonex Super Grap ale nie mamy tematu-kapliczki w którym przerzucamy się pozytywami tej owijki. Z drugiej strony... Padre Diablo przyjmuje zapisy. :priest: :wink: rotfl

W kwestii naciągów...
Babolat VS - standard wśród jelit, chociaż przy wprowadzeniu BT7 to się może zmienić.
PSGD - standard wśród syntetyków.
Tecnifibre X-One - standard wśród multi.

Trochę przyoftopowałem, mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

El Diablo pisze:Trochę przyoftopowałem, mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone. :wink:
Jestem "ortodoksyjnie" tolerancyjny :wink:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

El Diablo pisze:Z drugiej strony... Padre Diablo przyjmuje zapisy. :priest: :wink: rotfl
A jakie składki roczne? Ja bym się zapisał ale już papcio Rydzyk z Torunia strasznie mnie doi i nie wiem czy dam radę ... :(
rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
thomsong
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:25
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

El Diablo pisze:
thomsong pisze:OK. Dziękuję za potwierdzenie, już się bałem, że był to chwilowy entuzjazm Forumowiczów :).
Tego nie rozumiem... nawet jeśli to co to ma do rzeczy? Ważne żeby Tobie się dobrze grało.
thomsong pisze:Akurat przy dziś zakupionej rakiecie był fabryczny naciąg Wilson Sensation - generalnie totalna porażka, rakieta straciła na swej kontroli. A wczoraj grając testerem przy już innym naciągu (Kirschbaum P2) wręcz wzorowa kontrola.
Nie wiem jak długo już grasz i ile sprzętu "przechodziłeś" ale porównujesz ramy wciągnięte 2-oma różnymi rodzajami strun... Sensation to multi, jeśli jeszcze było wciągnięte fabrycznie i swoje przeleżało to pewnie napięcie było niskie. Poza tym trzeba jednak mieć umiejętności aby wykorzystać moc jaką dają tego typu struny... choć są wyjątki bo RIP Control katapultą nie jest.

A w kwestii samej hybrydy. Przecież bzdurne byłoby gdybyśmy przez pół roku powtarzali jakie zalety ma ta hybryda, nie uważasz? ;) To jest po prostu dobra co-poliestrowa hybryda warta przetestowania. :] :::gd:::
Przywołany do tablicy odpowiadam :].
Gram od wielu lat (około 15), jednak ostatnio miałem dość długą przerwę. A co do sprzętu, akurat nie jestem kolekcjonerem, czy też maniakiem zmian rakiet co sezon - vel "onanistą sprzętowym".
Kiedyś rakieta z fabrycznym naciągiem trzymała na prawdę poziom, zresztą i naciąg nie był jakiś byle jaki, dziś producent idzie na łatwiznę, o czym się przekonałem niestety. Aha, to jednak nie był Sensation, jakaś najtańsza struna za 10 zł.

A co do wychwalania tej hybrydy, wręcz przeciwnie, nie oczekiwałem pieśni pochwalnych, a raczej ewentualnych uwag już po dłuższym użytkowaniu tego naciągu. W końcu zawsze chcemy coś udoskonalić :).

Hybryda założona, jutro na własnej skórze przekonam się o jej zaletach/wadach :D.

Pozdrawiam
PiterTenis
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2012, 20:58

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

Zamieszczono: 25 kwie 2012, 21:06_________________________

Witam,
dzisiaj wciągnąłem Hexablade/BV 27/26kG oraz drugi zestaw 27,5/26,5. Rakieta to Wilson Tour BLX oraz Wilson Tour [K]Factor. Jutro spróbuję i podzielę się spostrzeżeniami. Ostatnio grałem BV naciągniętym na 25 kG 1.20 bardzo dobre czucie i siła, trochę mniej rotacji.

Pozdrawiam!

Zamieszczono: 10 maja 2012, 21:34_________________________

Witam,
grałem troszeczkę tym naciągiem i powiem tak, fajnie ale spodziewałem się trochę więcej. Serwis super, kręci się bardzo ale troszkę brakuje siły. Dobry naciąg ale brakuje siły. Grałem Cobrą 1.25 naciągniętym na 25 kg i było dużo więcej siły.

Pozdrawiam!
skraabel
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 cze 2011, 10:43

Re: Hybryda "Diabelski Spin" autorstwa JCz

No i stało się....
Dziś wciągnięto (24/23kg) diabelską hybrydę na nowego Heada Graphene Speed MP. :)
Jutro pierwsza gra, zobaczymy jak się będzie sprawował.
Pozdrawiam
skraabel

----------------
Yonex Ezone Lite
Head YouTek Graphene Speed MP 16/19

Wróć do „Naciągi”