Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

Mógłbyś rozwinąć kwestię komfortu? Zarówno po ISP jak i BV 1,20mm masz "sensacje łokciowe"?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Polyfibre Black Venom

"Sensacje" to ja miałem rok temu, teraz już sobie radzę (rakieta, naciągi), napisałem, że "czuje" rękę - zaledwie ;)
Podobno ze mną - to zbyt głęboki uchwyt, za dużo "nadgarstka" oraz czasami zbyt mocna gra jak na możliwości organizmu, poza tym zacząłem grać w tenisa w wieku 36 lat i ręka nie była przyzwyczajona :)
Tak więc, co do komfortu naciągu to jest ok!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

Komfort jest naprawdę mocną stroną BV/BVR stąd moje pytanie... dzięki za odpowiedź. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Polyfibre Black Venom

A jak myślisz będzie odczuwalnie dłużej wytrzymywał niż Isospeed Professional? Ostatnim grałem 3 razy po 1,5H - masakra!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

Myślę że najlepiej będzie jak sam to ocenisz. Ja nie gram taką rotacją jak Ty, u Ciebie zużycie będzie zupełnie inne.

Niemniej widzę więcej plusów z użytkowania Black Venom niż Isospeed Prof. w Twoim przypadku właśnie ze względu na rotację którą operujesz... a ta w połączeniu z Head ATP Goldami już daje masakryczne efekty. Pamiętasz jak Twój forehandowy topspin przeskoczył mnie? Myślałem że kark skręcę próbując to chwycić. rotfl

Z doświadczeń z wersją 1,15mm mogę powiedzieć tylko że gra tą struną jest jak uderzanie z bicza. Nie wiem czemu nie znalazłeś dość mocy w wersji 1,20mm, Ja mając 1,15mm czuję że łatwiej byłoby wygrać zagrywając piłkę na przeciwnika... momentalne KO. rotfl

Wersja 1,15mm ma też inną zaletę... owija się wokół piłki jak pajęczyna chwyta muchę, czuć piłkę na strunach, możesz spokojnie kontrolować zagranie, a jednocześnie moc - piłka odchodzi od strun tak jakbym podpiąć ją do linii wysokiego napięcia. W otwartych przeplotach bałbym się jednak używać tej struny...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polyfibre Black Venom

ED, kusisz bym podjechał specjalnie ('niepodrodze') do Protenisa i kupił kilka sztuk BV i BVR :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

Black Venom Rough posiada tylko APK Sport, dystrybutor marki Polyfibre na Polskę ;)

Ja gorąco polecam przetestować obie wersje ponieważ, Ja osobiście przynajmniej takie miałem wrażenie, że różnice są całkiem wyraziste. BV jest jak subtelna mieszanka dobrej czarnej herbaty, jedwabista, łagodna o wyważonym aromacie. BV Rough z kolei to bardziej odmiana Earl Gray... wyrazista, o charakterystycznym jak i bardziej specyficznym smaku. Obie świetne ale w innym klimacie ;)

Obecnie gram miękką ramą ale wkrótce przejdę na "pręty zbrojeniowe" więc u mnie ostateczny wybór co zakupić (a oczywiście w grę będzie wchodziła tylko szpula 200m) automatycznie będzie przesunięty w czasie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Polyfibre Black Venom

W tym tygodniu będę grał jeszcze dwa razy i sprawdzę tę moc :)
Może to siła sugestii, czytając posty o BV być może spodziewałem się pobić rekord Karlovica ;)
Jeśli 1,20 wytrzyma długo, to na pewno spróbuję jeszcze 1,15!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

A czy wzmógł się twój topspin? Już grając multifilamentem ten odskok był upierdliwy więc boję się pomyśleć jak to wygląda przy co-poliestrze. (:]

P.S.: Karjar wciągnął luźniej bodajże wersję 1,20mm więc też pewnie w swoim czasie odniesie się ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Polyfibre Black Venom

Wg mnie podobnie, może minimalnie więcej rotacji, wypowiem się po dwóch graniach.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polyfibre Black Venom

El Diablo pisze:Black Venom Rough posiada tylko APK Sport, dystrybutor marki Polyfibre na Polskę ;)

Ja gorąco polecam przetestować obie wersje ponieważ, Ja osobiście przynajmniej takie miałem wrażenie, że różnice są całkiem wyraziste. BV jest jak subtelna mieszanka dobrej czarnej herbaty, jedwabista, łagodna o wyważonym aromacie. BV Rough z kolei to bardziej odmiana Earl Gray... wyrazista, o charakterystycznym jak i bardziej specyficznym smaku. Obie świetne ale w innym klimacie ;)

Obecnie gram miękką ramą ale wkrótce przejdę na "pręty zbrojeniowe" więc u mnie ostateczny wybór co zakupić (a oczywiście w grę będzie wchodziła tylko szpula 200m) automatycznie będzie przesunięty w czasie.
Fakt, właśnie zauważyłem monopol ;) A ten ich 'sklep' taki średni ;)

Ciekawe porównanie z herbatą ;-P

"Pręty zbrojeniowe" to RA >70?
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

El Diablo pisze:A czy wzmógł się twój topspin? Już grając multifilamentem ten odskok był upierdliwy więc boję się pomyśleć jak to wygląda przy co-poliestrze. (:]

P.S.: Karjar wciągnął luźniej bodajże wersję 1,20mm więc też pewnie w swoim czasie odniesie się ;)
ED, no właśnie jeszcze nie wciągnąłem. Po drodze grałem mały, lokalny turniej (zresztą bez rewelacji) i bałem się tego skoku na głęboką wodę, więc wrzuciłem Kirschbaum'a Pro Line No. II 1.20 na 23/22 kg. Spokojnie go opanowałem, więc teraz czas na BV 1.20 22/21 lub 21/22 kg, jeszcze nie zdecydowałem. Pojutrze wciągam, w weekend gram. W niedzielę podzielę się refleksją.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

karjar pisze:...i bałem się tego skoku na głęboką wodę...
Słusznie! :::gd:::

U mnie decyzja podjęta. Poszło zamówienie na wersję 1,25mm Black Venoma ;)
Setup pewnie 22/21kp albo 21/20kp... chyba że faktycznie będzie eksperyment i w jednym szpadlu wciągnę mocniej crossy. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

Wiesz ED, BV ma być moją podstawową struną, zatem postanowiłem postąpić z nią ostrożnie. Jutro mam zamiar zagrać w turnieju, więc zmodyfikowałem swój radykalny plan i wciągnąłem 1.20 na 23/22. Jest bardziej dynamiczna od K PL No II, więc najpierw sprawdzę, jak będzie z kontrolą. Jak OK, to zejdę 1 kg. Potem przetestuję BV 1.15 na 23/22 a dalej zobaczymy :)
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

Duża część moich rakiet ma otwarte przeploty i łby 95-98 więc średnica 1,15mm jest po prostu za mała... w łbach <90 cali^2 1,15mm może funkcjonować.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

El Diablo pisze:Duża część moich rakiet ma otwarte przeploty i łby 95-98 więc średnica 1,15mm jest po prostu za mała... w łbach <90 cali^2 1,15mm może funkcjonować.
Właśnie na to liczę. Choć mam przeczucie, że 1.2 będzie rozsądnym kompromisem.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polyfibre Black Venom

El Diablo pisze:Duża część moich rakiet ma otwarte przeploty i łby 95-98 więc średnica 1,15mm jest po prostu za mała... w łbach <90 cali^2 1,15mm może funkcjonować.
Mosquito Bite, którym teraz gram jest 1.16 i spisuje się znakomicie, więc Venoma też zacznę od 1.15.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Polyfibre Black Venom

karjar pisze:Jutro mam zamiar zagrać w turnieju...
GPWA czy coś innego?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polyfibre Black Venom

Gary pisze:
karjar pisze:Jutro mam zamiar zagrać w turnieju...
GPWA czy coś innego?
Coś Ty Gary za cienko się czuję na GPWA, taki lokalny, wieczorny turniej na kortach ProPlay'a...
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Polyfibre Black Venom

Eureka BV 1.20 wytrzymał około 12 gier po 1,5-2h, co jak na mnie jest wynikiem rewelacyjnym!!!
Isospeed Professional jak wytrzymał 4, to był to dobry wynik!
Utrata napięcia - jeśli była, to postępowała powoli i nie stanowiło to problemu.

Teraz powrót do Iso a potem decyzja?

Ciekawostka - naciąg strzelił na środku, piłka poleciała normalnie, wiedząc o tym następne uderzenie to miał być winner oraz "pójście do siatki" i był winner - naciąg zachował się jakby nie był pęknięty?

Wróć do „Naciągi”