Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Hybryda z Black Code

Mam zamiar trochę poeksperymentować z Black Codem Tecnifibre. Mam taki w Yonexie 200, ale lekko wciągnięty, na max 24kg. Gra się wdzięcznie, naciąg jest bardzo przyjemny ale trochę za miękki - chcę pograć trochę na więcej kg i z czymś na piony.

Mam do naciągnięcia dwa Babolaty - APDGT i Pure Storm i BC da bym na crossy.

W APDGT (złagodzić trochę moc) na piony myślę o Red Code lub BB Rough na 28/27kg a w PureStorm to samo (by mieć porównanie rotfl ) ale na 25/24kg?

ED pisał, że w sumie Black Code nie trzeba 'hybrydzić' ale może warto dla ztwardnienia delikatnego? Samo jest tak miękkie, że czasem, jak się zapomnę i mnie fantazja poniesie to mam wrażenie efektu trampoliny w RDiS200... (fakt, że jak pisałem lekko naciągnięte...)

Ewentualnie jakieś inne propozycje? :::chitchat:::
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda z Black Code

BB Rough to jeden z moich ulubionych naciągów, ale niestety jest strasznie niekomfortowy i odczuwalny "dla ciała" :). Wiadomo, że to kwestia preferencji, ale zalecam ostrożność przy naciąganiu na np. 28 kg. Odczucie dyskomfortu może zabić rzeczywiste walory tego naciągu. Śmiem twierdzić, że BC nie wystarczy do "zmiękczenia" takiego układu. Powinieneś użyć, jakiegoś naprawdę mięciutkiego multi.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

Grałem kilka godzin BB Alu ale nie wiem na ile wciągniętym... "deskowato" ale swój wdzięk miało...

Black Code mnie urzekł jak na "copoly" dlatego tak ciekawią mnie hybrydy z nim.

Te "inne" piony mogłyby by więcej kontroli mi dać.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda z Black Code

Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, myślę, że pozostają Ci eksperymenty własne. Zasadniczo BC to naciąg, który posiada sensowną dawkę kontroli, więc wrzucanie w piony "czegoś do kontroli", gdy w poziomach masz naciąg, który też posiada takie właściwości dla mnie mija się z celem. Z reguły w poziom gracze wciagają, jakieś muli lub naturalny, aby dodać komforu i czucia set'up-owi, gdy w pionach mają "twarde" struny dla dynamiki i kotroli. Ale to już kwestia indywidualnych preferencji.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

To możemy spróbować i tak w sumie :).

Z multi przychodzi mi do głowy...
X-One Biphase
X.Code
NRG2

Nuuuuda, samo Tecnifibre :).
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda z Black Code

Grałem T X-One Biphase w hybrydzie z Weiss'em Canonem Silverstirngiem. Daje dużo dynamiki i jest oczywiście komfort. Z LBB AP może zagrać jeszcze lepiej na rzecz jeszcze większej kontroli całego układu.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

Wadą X-One Biphase jest ... cena :). Niewiele drożej można kupić VS+RPM :::fbll:::.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda z Black Code

Cóż rozumiem. Pisałem o naciągu, z którym miałem doświadczenie. Innymi przez Ciebie wymienionymi nie grałem. A, że cena RPM Blast + VS Black podobna? Cena nie gra. :) Nie jest powiedziane, że to bedzie idealny zestaw dla Ciebie. Poza tym VS Black będzie na pewno mniej trwały, dużo bardziej wrażliwy na warunki atmosferyczne. Nie sprawdzisz nie będziesz wiedział :).
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

Zgadzam się z Tobą :). Dlatego kombinuje teraz i planuję następne naciągnięcia... ;)

Z ciekawości combo Hyperion/Tornado rozważam, choć to teoretycznie dla takich leszczy jak ja nie jest :).
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda z Black Code

Powodzenia. Moja jedna rada, pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego. Jak już znajdziesz to, co spełnia Twoje oczekiwania to po prostu tym graj, wyczuwaj, przyzwyczajaj się, a nie ciągle zmieniaj. Chyba, że masz takie hobby - to, co innego.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

No i wyszło, że czyste Black Code zapakowałem. Na APD 27/26 a na PS 26/25. Teraz BC mam na 3 rakietach, różna siła więc będę miał punkt wyjścia do następnego naciągania.

Dzięki!
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

A ja sobie właśnie wczoraj wyciąłem po 2 miesiącach Black Code (sam nie chciał pęknąć :) ) z mojego APD i muszę znaleźć coś innego. Mam nadzieję, że tobie bardziej podpasuje.

Przez pierwszy tydzień było fajnie ... potem już tak sobie.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

widget pisze:A ja sobie właśnie wczoraj wyciąłem po 2 miesiącach Black Code (sam nie chciał pęknąć :) ) z mojego APD i muszę znaleźć coś innego. Mam nadzieję, że tobie bardziej podpasuje.

Przez pierwszy tydzień było fajnie ... potem już tak sobie.
:)

A na ile miałeś naciągnięty? Ja 27/26kg.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

23kg :).

Teraz będę miał inny i się zobaczy. Mam tylko jedną APD więc nie mam możliwości testowania różnych opcji na raz. Wiem, że to popularny naciąg, szczególnie na tej rakiecie.

Mam nadzieję, że ci podpasuje, skoro masz go aż na 3 rakietach :).
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hybryda z Black Code

widget pisze:23kg :).

Teraz będę miał inny i się zobaczy. Mam tylko jedną APD więc nie mam możliwości testowania różnych opcji na raz. Wiem, że to popularny naciąg, szczególnie na tej rakiecie.

Mam nadzieję, że ci podpasuje, skoro masz go aż na 3 rakietach :).
Specjalnie wciągnąłem na 3 by mieć porównanie i punkt odniesienia :). Mam nadzieję, że dziś zagram. :tired:

PS: Ja mam APD 'trochę' mocniej wciągnietę :).

Wróć do „Naciągi”