Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Wpływ strun pionowych/poziomych - dyskusja

Parę interesujacych uwag o współczynniku poślizgu i ogólnie o tarciu pilłki o struny, znalazłem w artykule Cross'a. Polecam lekturę.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wpływ strun pionowych/poziomych - dyskusja

Smyk pisze:Parę interesujacych uwag o współczynniku poślizgu i ogólnie o tarciu pilłki o struny, znalazłem w artykule Cross'a. Polecam lekturę.
EDa chyba nie ma a ciągłość na forum musi być.

...współczynniku tarcia ....
:wink:
Poważnie, to nie wiem jak ten artykuł przeoczyłem, poczytam może uda mi się wyssać coś ciekawego co można będzie lekkostrawnie podać.
Fajnie że jednym się chce takie badania prowadzić a Wam chwała, że chcecie to czytać i wdrażać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wpływ strun pionowych/poziomych - dyskusja

Buuu! Taką "perełkę" przegapiłem... :tired: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Wpływ strun pionowych/poziomych - dyskusja

Lumpicie się Panowie - współczynnik tarcia ślizgowego. W artykule jest bowiem także mowa współczynniku tarcia tocznego.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

El Diablo pisze:..., a producenci odradzają wciągania crossów mocniej (np. Yonex).
Ale Babolat nie jest wśród tych producentów?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Smyk pisze:Ale Babolat nie jest wśród tych producentów?
Nie napisałem żadnego e-maila w tej kwestii do centrali Babolata.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Wymieniłeś Fischera (obecnie Pacific) i Yonexa i jako producentów odradzających bądź wręcz zabraniających wciągania poziomych strun mocniej niż pionowych. Ilu mamy na rynku producentów rakiet? Rzut oka na Tennis-Warehouse... ok. 10 (po odjęciu egzotów jak Solinco albo artefaktów jak Slazenger). Czyli 2 producentów z 10 odradza. To trochę za mało, żeby uogólniając twierdzić "producenci odradzają wciągania crossów mocniej".
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Po pierwsze jest to jeden z argumentów, po drugie to Ty lansujesz rozwiązanie nie stosowane szeroko lub jak kto woli odbiegające od kanonu, a wręcz odradzane przez 20% (2/10 tak?) producentów sprzętu.

Wysłałem przed chwilą e-mail do centrali Babolata w tej kwestii... osobną sprawą będzie czy odpowiedzą na niego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Mam Deja vu czy to znowu "ta sama" dyskusja? ;-) Jak dobrze, że ramy z Delta Core bardzo kiepsko współpracują z mocniejszymi crossami (sprawdzone) ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Status quo... bywa.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

El Diablo pisze:..., a wręcz odradzane przez 20% (2/10 tak?) producentów sprzętu.
Żeby nie czekać na odpowiedź na maila, zadzwoniłem do Pacific. Pacific nie widzi przeciwwskazań we wciąganiu crossów mocniej niż pionów, jeśli napięcie jest w przedziale zalecanym dla ramy i różnica między siłą na pionach i crossach nie prowadzi do nadmiernego odkształcenia się główki (co może się także przydarzyć przy pionach wciągniętych mocniej niż crossy). Zatem już tylko 10% producentów odradza. Lub formułując to inaczej (statystycznie korzystniej :twisted: ) tylko jeden ze wszystkich producentów odradza ;)
bugaloo pisze:Mam Deja vu czy to znowu "ta sama" dyskusja? ;-)
Jeśli się da, to rzeczywiście fajnie byłoby przenieść ostatnie posty do wątku, gdzie zaczęła się dyskusja
bugaloo pisze:/.../ ramy z Delta Core bardzo kiepsko współpracują z mocniejszymi crossami (sprawdzone) ;-)
Jak zostało sprawdzone?


Bob, jeśli wciągniesz 25/25kG to trafisz z wyborem w to co oboje z ElDiablo polecamy.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Smyk pisze:...różnica między siłą na pionach i crossach nie prowadzi do nadmiernego odkształcenia się główki (co może się także przydarzyć przy pionach wciągniętych mocniej niż crossy).
To jest akurat ogólnik.

Rób co chcesz ale tak żeby nie doprowadzić do nadmiernego odkształcenia główki.

Coś jak "Byle było dobrze...".
Smyk pisze:
bugaloo pisze:/.../ ramy z Delta Core bardzo kiepsko współpracują z mocniejszymi crossami (sprawdzone) ;-)
Jak zostało sprawdzone?
Aleś się wczuł.
Wciągnął, zagrał, nie pasi.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

El Diablo pisze:To jest akurat ogólnik.
Rób co chcesz ale tak żeby nie doprowadzić do nadmiernego odkształcenia główki.
Podejrzewam, że usłyszysz to od każdego producenta rakiet :)
El Diablo pisze:Aleś się wczuł.
Jak myślisz, od kogo się nauczyłem ;P
El Diablo pisze:Wciągnął, zagrał, nie pasi.
I od tej pory kanonem na forum ma być, że "Delta Core bardzo kiepsko współpracują z mocniejszymi crossami"?!? :wink:
Ostatnio zmieniony 5 sie 2011, 13:58 przez Smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Smyk pisze:I od tej pory kanonem na forum ma być, że "Delta Core bardzo kiepsko współpracują z mocniejszymi crossami"?!? :wink:
Użył przecież odpowiedniego emota określając, jak dla mnie, dość precyzyjnie o co chodzi.

Może lepiej odczytuję przekaz bugaloo bo sporo korespondencji już wymieniliśmy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Tu Ci przyznaję rację. Być może zbyt dużą wagę przywiązuję do słów, a zbyt małą do emotów ... :-| Ach te nowoczesne media ... :oldtimer:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Smyk pisze:
El Diablo pisze:To jest akurat ogólnik.
Rób co chcesz ale tak żeby nie doprowadzić do nadmiernego odkształcenia główki.
Podejrzewam, że usłyszysz to od każdego producenta rakiet :)
Akurat takie sformułowania to kwestia producentów w ogóle. Po prostu tak jest bezpiecznie, zero szczegółów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

Jeżeli mniejsza siła naciągu zwiększa nam sweetspot, to pomijając resztę czynników, "lżejsze" krosy powinny zwiększać go w kierunkach 3 i 9, czyli mniej więcej tam gdzie uderzamy większość piłek. Lżej wciągnięte piony powiększą bardziej w kierunku 12 i 6, co specjalnie w jeżeli chodzi o "centralność" trafienia nam niewiele daje.
Tutaj może być postrzegana przewaga rozwiązania z lżej wciągniętymi krosami.
Jeżeli trafiamy piłkę w obszarze optymalnego uderzenia, to reszta zjawisk związanych z oddziaływaniem strun i piłki będzie zbliżona do optimum.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

A ja Ich obu lubię. :]

No kurde następne dwie rakiety wciągnę tym samym układem z zamienioną siłą. Mam swoje podejrzenia co do korzyści, ale się nie ujawnię wobec szarży dogmatyków :wink: , dopóki ich nie potwierdzę*.

*oczywiście poza tym ze moja rakieta stanie się smuklejsza :wink: a nie jak to wcześniej gdzieś napisałem że się Extremizuje.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

ED już mnie wytłumaczył :) Mimo porad osób grających przede mną BBDCL i związanych z firmą Völkl, postanowiłem sprawdzić jak sprawdzą się w tej konkretnej ramie "mocniejsze" crossy. Wg mnie... kiepsko :wink: W innych ramach (kiedy używałem naciągów multi i syntetycznych flaków) wciągałem czasem mocniej crossy, żeby zminimalizować przesuwanie się pionów. W BBDCL miałem na pionach druty, więc pożytek z ciaśniejszych crossów był żaden. Do tego BB ma dość owalny kształt główki i materiał DC z boku ramy, co dodatkowo umniejsza sens takiego właśnie naciągania. Do wszystkiego trzeba dojść metodą prób i błędów... co dla jednego jest złotem dla innego wygląda jak... :wink: Przeszedłem drogę od 12 do 30kp, ograłem ramy od 250 do prawie 400g, a dalej nie wiem nawet połowy tego, co bym chciał :]
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hybryda TF X-One/SP Pro Tornado

No tak, ramy Voelkla i BB mają "usztywniacze" na 3 i 9, więc dodatkowe usztywnienie raczej nic dobrego nie przyniesie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Naciągi”