TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

Trzymam rakietę z jednej strony :) Nie przekręcam jej o 180 stopni do FH czy do BH. Zmieniam tylko uchwyt.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

Ja też zawsze trzymam rakietę do danego uderzenia tą samą stroną :D Czuję dużą różnicę w chwycie i przeszkadza mi jak trzymam rakietę odwrotnie niż zwykle ;-P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

Ja zwykle trzymam jedną, bo nie potrafię sobie ładnie nawinąć owijki, więc jak już przemogę wstyd i kogoś poproszę, to długo jej nie zmieniam i jak się wytrze czy pozagina, to z jednej strony jest mi wygodniej trzymać. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

To najwyraźniej ja jakiś zacofany jestem bo nie przykładam uwagi do takich detali :) A może powinienem... :mglss: ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

zNei pisze:To najwyraźniej ja jakiś zacofany jestem bo nie przykładam uwagi do takich detali :) A może powinienem... :mglss: ;)
Nie, to ja jestem zacofany, bo nie umiem równo nawinąć owijki i jak trzymam jedną stroną, to robią mi się odciski, a jak drugą, to nie, więc wybór jest prosty. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

zNei pisze:To najwyraźniej ja jakiś zacofany jestem bo nie przykładam uwagi do takich detali :) A może powinienem... :mglss: ;)
A może to robisz, ale nie świadomie... może jednak grasz np. Fh zawsze jedną stroną, ale tak dłoń automatycznie już wybiera tą stronę, że nie zwracasz na to uwagi? :?

EDIT:
Gary, to ja Ci nawinę owijkę, a Ty oddasz mi gema na Tf-ie rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

basic pisze:Gary, to ja Ci nawinę owijkę, a Ty oddasz mi gema na Tf-ie rotfl
Phi, wysoko się cenisz, jakbyś zaproponował "nawijanie na żądanie" przez rok, to bym się zastanowił. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

Gary pisze:Phi, wysoko się cenisz, jakbyś zaproponował "nawijanie na żądanie" przez rok, to bym się zastanowił. rotfl
No teraz to przegiąłeś... chyba muszę kilka gemów dowalić, żebyś zszedł na ziemię :twisted:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

Ja również nie zwracam uwagi na to, którą stroną odbijam. Podobnie, jak Vi, przed odbiorem podania rywala, kręcę w dłoni rakietą. Być może (nie przeczę) dłoń układa się z automatu do uchwycenia konkretnej strony, lecz ja tego nie wiem, bo tak jak napisałem, nigdy nie zwracałem na to uwagi i nie zamierzam. Uważam podobnie jak zNei, że to są indywidualne kwestie, tak jak te, że ktoś będzie używał dwóch tłumików gumowych na strunach, a inny jednego, a jeszcze inny w ogóle. Niektórzy rakietą kręcą nawet w trakcie rozgrywania punktu w gemie, być może ja też tak robię, lecz o tym nie wiem, bo nie ma to dla mnie żadnego znaczenia lub też tylko mi się tak wydaje z braku świadomości o tym ;) W każdym bądź razie nigdy nie zastanawiałem się nad tym. Dla mnie jest ważne, aby owijka dobrze trzymała dłoń, czyli była regularnie zmieniana oraz abym czuł krawędzie rączki, dlatego zawsze wybieram w miarę cienkie owijki.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy rakieta tenisowa ma "strony"?

Nie martw się Gary, nie Ty jeden masz problem z zakładaniem owijek. To jest w sumie dość proste ale jakoś ludzie tak mają. Na TF-ie Ci zmienię ale i może nauczę jak to robić dobrze, takie patenty ;) W końcu lepiej dać wędkę a nie rybki :)
Na majowym TF-ie jak mnie obsiedli to 6-7 rakiet przewijałem :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Technika, taktyka, trening”