Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Fernando Gonzalez

Jacques D. pisze:Może i oszuścik, ale styl wyrazisty. Piekielnie mocny forhend (choć moim zdaniem nie najlepszy na tourze, istnieje parę bardziej uniwersalnych fh), powtarzane jak w transie slajsy... Ogólnie bardzo dynamiczna gra, w sumie całkiem niezła technicznie, na która bardzo przyjemnie się patrzyło.
Niemniej jednak jeśli chodzi o zachowanie to często mnie irytował.
Szkoda, że tak rzadko używał agresywnego bh, ale gdy już użył to najczęściej był koniec wymiany. Strata punktu bądź kapitalny winner ;).
click! - filmik, który chyba najbardziej oddaje charakterystykę tego gracza.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Fernando Gonzalez

El Diablo pisze: To były Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.
Facet się przejął duchem czystej rywalizacji. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Fernando Gonzalez

Przykład z meczu ze Stepankiem też wiele mówi...

A tak jeszcze nawiązując do Igrzysk. Nie wiem czy wiecie ale prasa z Chile usprawiedliwiała Gonzaleza bo nie był jedynym, który oszukiwał - nie chodziło tu o Blake'a. :::bd::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Fernando Gonzalez

El Diablo pisze:Przykład z meczu ze Stepankiem też wiele mówi...

A tak jeszcze nawiązując do Igrzysk. Nie wiem czy wiecie ale prasa z Chile usprawiedliwiała Gonzaleza bo nie był jedynym, który oszukiwał - nie chodziło tu o Blake'a. :::bd::
Oszukał, oszukiwać notorycznie się nie da, bo są sędziowie ;). Kwestia by w sytuacji kiedy można to zrobić, po prostu się przyznać do błędu. Dzisiaj na siatkówce przy stanie 23:23 piłka po ataku, zdaniem mojej drużyny wyszła w aut, zdaniem przeciwników w pole, po krótkiej wymianie zdań rywale przyznali nam racje (ja w tym czasie szedłem po piłkę), oddałem ją przeciwnikom, byłem najbliżej i w moim przekonaniu była w polu. Od rywali dostałem brawa a od swojej drużyny szepty w stylu "co ty odpier... :P". Prawda jest taka, że czasem widzimy to co chcielibyśmy widzieć ;).
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Fernando Gonzalez

Nie widziałem sytuacji z oszustwem, więc na to nie będę nic mówił.

Pomijając to, to szkoda mi, że odchodzi. FH z piekieł, dosyć stabilny i dobry BH (co wg mnie pozwoliło Mu być tak wysoko przez dłuższy czas), serwis - wiadomo. Z gorącą głową miewał problemy dość często. Lubiłem Jego styl, choć fakt faktem często podpalał się niepotrzebnie.
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: Fernando Gonzalez

http://www.youtube.com/watch?v=1CyUDLnB ... re=related
W pierwszych minutach widać temperament Gonzo. Jeszcze nie zauważyłem, żeby ktoś inny ścierał ślad tyłkiem ;-P. Inna sprawa, że zarówno w tej sytuacji jak i jednej wcześniejszej sędziowie go wykiwali :(.
Awatar użytkownika
masters
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 19 gru 2011, 17:50

Fernando Gonzalez-koniec kariery

W wieku 31 lat chilijski tenisista Fernando Gonzalez ogłasza zakończenie kariery. Co o tym sądzicie ? Szkoda że skończył karierę, dawał z siebie wszystko. ;(
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Fernando Gonzalez-koniec kariery

masters pisze:W wieku 31 lat chilijski tenisista Fernando Gonzalez ogłasza zakończenie kariery.Co o tym sądzicie ? Szkoda że skończył karierę dawał z siebie wszystko. ;(
Szkoda, ale że dawał z siebie wszystko to lekka przesada.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Fernando Gonzalez-koniec kariery

Ciekawie się oglądało jego mecze. Zawsze grał agresywnie i przyjemnie dla oka :).
31 lat to jednak już trochę jest jak na tenisistę :) poza tym kontuzje robią swoje. Krzywa pozycji rankingowych na stronie ATP pokazuje idealnie co działo się z nim w ostatnich latach. Szkoda.
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Fernando Gonzalez-koniec kariery

masters pisze:W wieku 31 lat chilijski tenisista Fernando Gonzalez ogłasza zakończenie kariery.Co o tym sądzicie ? Szkoda że skończył karierę dawał z siebie wszystko ;(
Warto rozejrzeć się po temacie czy aby tej sprawy ktoś nie poruszał i to (sic!) w wątku tego zawodnika!
Przeniesione!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Fernando Gonzalez

Tak mnie naszło w obliczu teraźniejszej posuchy na pooglądanie człowieka-frehanda :D.

Podrzucam filmik. Oby czasy, w których takie mecze to standard a nie rzadkość wróciły:).

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mqu_cX9tjME[/youtube]
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Fernando Gonzalez

Tia, kwintesencja późniejszego Roda, więcej w tym meczu beznadziejnych, lądujących w karze serwisowym FHów niż przez pierwsze 5 lat kariery.
#NKrising

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”