Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Wraz z kolejnymi tygodniami nowości przewidziane na 2011 rok powoli zaczną wchodzić na nasz rynek...

Oferta będzie dość bogata, od całej nowej linii Dunlopa (Biomimetic) przez aktualizacje niektórych modeli (Wilson BLX Blade'y, Head YT IG Speed oraz Extreme) aż po zastępujące linię RDiS Yonexy VCore. :]

Z którymi nowościami wiążecie nadzieje? Które macie w planach wypróbować?
A może uważacie że dany model okaże się klapą?


Zachęcam do dyskusji. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

El Diablo pisze:Z którymi nowościami wiążecie nadzieje? Które macie w planach wypróbować?
Ostatnio wkręciłem się w Dunlopy i pewnie będę dłużej trzymał się tej marki, na razie nie planuję zmieniać sprzętu, ale chętnie przetestowałbym Biomimetica 300.
El Diablo pisze:A może uważacie że dany model okaże się klapą?
A Babolat coś wypuszcza? :::loled:::
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

W kręgu moich zainteresowań są oczywiście nowe modele Voelkla z linii Organix.
Na razie co prawda pojawiają się pierwsze "nieśmiałe" wrażenia z linii "10" i są dosyć pozytywne.
Czekam na informacje o konfiguracji "dziewiątek", ale pewnie to nie tak prędko nastąpi, chociaż kto wie, może ze względu na Hantuchową coś się pokaże wcześniej.
Zobaczę co będzie dostępne do testów od innych producentów, ale raczej nie przewiduję zmiany firmy.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

El Diablo pisze:...przez aktualizacje niektórych modeli (Wilson BLX Blade'y...
Patrząc na te dane, które były na TW podane ad. Blade Tour, to raczej będzie kierowana do małej, konkretnej grupy odbiorców... mi na razie pozostaje powrót i większe ogranie swojego K Blade'a 98 z innymi naciągami...
El Diablo pisze:... Head YT IG Speed oraz Extreme
Tutaj wydaje mi się, że będzie to lepsza wersja niż poprzednia, szczególnie mam tu na myśli serię YT IG Speed. Swoją drogą nowa wersja YT IG Speed 18x20 w moim odczuciu troszkę przypomina Radicala Pro MG... nie mam na myśli, że od razu dokładna kopia, ale jakoś tak mi podchodzi.
Zdaje sobie sprawę, że ma zupełnie inny przeplot, co akurat wydaje mi się, że może być dobrą opcją biorąc pod uwagę fakt, że główka ma 100cali
El Diablo pisze: od całej nowej linii Dunlopa (Biomimetic)
Tutaj dwie packi parametrowo ciekawią mnie. 300tour i 200plus... Chociaż po głowie mi ostatnio chodzi Aerogel 200 w wersji 16x19 i AE 4D 300 tour...
Kurna chyba muszę iść na jakiś odwyk z uzależnienia zakupów rotfl
El Diablo pisze: aż po zastępujące linię RDiS Yonexy VCore. :]
I tu mam obawy, że Yonek coraz sztywniejsze ramy robi. Nie wiem czy seria RDiS jest ostatnią, która mocno mnie ciekawi :?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Mnie natomiast intrygują Yonki. Ciekawe parametrowo i do tego wygląd mają całkiem fajny. Tylko te ceny... :!Vicky!:

Blade'y są zbyt sztywne, przez co jakoś mnie nie przekonują.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Chętnie wypróbowałbym rakietę Dunlop Biomimetic 200 :), choć przyjdzie jeszcze na nią poczekać chyba jakieś dwa miesiące za nim będzie dostępna. Wcześniej pojawią się na tenisowych portalach recenzje, więc jestem ciekaw do którego wcześniejszego modelu będzie bliżej nowej 200-tce.
Yonex :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

jaccol55 pisze:Mnie natomiast intrygują Yonki. Ciekawe parametrowo i do tego wygląd mają całkiem fajny. Tylko te ceny... :!Vicky!:
No właśnie mnie Yonki generalnie ze względu na przeplot 16x19 i do tego kontrola jakości, że dostanę dwie takie same packi... ale cena, tak jak piszesz Jaccol, masakryczna :dvl(:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

basic pisze:No właśnie mnie Yonki generalnie ze względu na przeplot 16x19 i do tego kontrola jakości, że dostanę dwie takie same packi... ale cena, tak jak piszesz Jaccol, masakryczna :dvl(:
W przypadku Yonka można jeszcze znieść te ceny, bo dostaje się dobrze wykonany produkt, a nie jak to jest w przypadku Wilsona, gdzie płacimy za "lakier mistrza" i spłacamy kontrakty ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

jaccol55 pisze:Mnie natomiast intrygują Yonki. [...] Tylko te ceny... :!Vicky!:
wyczesany pisze:W przypadku Yonka można jeszcze znieść te ceny, bo dostaje się dobrze wykonany produkt...
Niestety jen jest mocny... ale warto przypomnieć iż obecnie tylko Yonex robi ramy we własnych fabrykach dla Nas, a w dodatku te fabryki są w Japonii, a nie Chinach.

Mam nadzieję że nie przesadzili ze sztywnością. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

wyczesany pisze:W przypadku Yonka można jeszcze znieść te ceny, bo dostaje się dobrze wykonany produkt, a nie jak to jest w przypadku Wilsona, gdzie płacimy za "lakier mistrza" i spłacamy kontrakty ;)
No dlatego nie zakładam kupna nowego Wilsona. Swojego K Blade'a 98 kupiłem bo dość dobrej cenie w dobrym stanie, to akurat jako taki model odskocznie od tego czym gram na co dzień, a przy okazji można sprawdzić co packa potrafi.

Jeśli chodzi o Yonki, to owszem cena konkretna za konkretnej jakości produkt, tylko fakt, że idą w kierunku coraz bardziej sztywnych pacek, to może niekoniecznie iść w moje gusta.
Wiadomo, że sztywność na papierze a odczucia z gry, to inna sprawa, ale jakąś tam wstępną selekcję jednak się robi.

Może za to uda się znaleźć dobrą packę Yonka z serii RDiS bo będzie to schodzący model.

Najbardziej mnie interesował/uje RDiS 200 MP w wersji 320g... ale tego nie w Polsce nie dostaniemy :?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Yonex 95 i 98, Völkl 8, 9 i 10, Dunlop 300 Tour... w takiej właśnie kolejności ;) I przy okazji pytanko do ED'a, wiadomo kiedy pojawi się seria Bast Core?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Miały już być w zeszłym roku ale tak jak rozmawialiśmy o przenosinach "fabryki" może to być marzec/kwiecień tego roku. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Cóż u mnie standardowo. Podobnie jak powyżej mam pewne obawy co do sztywności nowych ram Yonex'a, ale wypróbować muszę. Być może coś się ostanie w torbie. Poodbijam VCore'em 98D i 100S. Ta druga packa będzie miała przeplot 16/19, co bardziej mi leży, ale kto wie :)

Nie ukrywam, że bardzo mnie kusi Dunlop Biomimetic 300. Malowanie ma super. No i na papierze wygląda zachęcająco.

To moje typy :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

El Diablo pisze:Miały już być w zeszłym roku ale tak jak rozmawialiśmy o przenosinach "fabryki" może to być marzec/kwiecień tego roku. :)
Ciekawy rok przed nami, nie ma co ;-) Pamiętam z TW, że ktoś podawał ich sztywność i było to chyba poniżej 50! Wracając do Völkl'a to mam nadzieję, że te wszystkie organiczno-techniczne bajery zadziałają jak powinny. Strasznie interesuje mnie ten system zapobiegający drganiom "zainstalowany" w rączce. Jak to może wypaść w porównaniu do zwykłego silikonu.
P.S. Właśnie kupiłem od jednego z forumowiczów AG 4D200. Miał być dla staruszka ale w związku z nadciągającą serią Biomimetic potestuję go troszkę żeby było co porównywać ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

bugaloo pisze:Pamiętam z TW, że ktoś podawał ich sztywność i było to chyba poniżej 50!
Jeśli masz na myśli Bastcore'y to były to bodajże wartości 45 & 49.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Jeszcze raz spojrzałem na nowe YT IG Speed i utwierdzam się w przekonaniu, że mogą być bardziej uniwersalne od poprzedniej wersji.

Wiosna-lato będzie można spróbować poodbijać ... ale większych zmian przesiadki sprzętowej nie zakładam.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

El Diablo pisze:
bugaloo pisze:Pamiętam z TW, że ktoś podawał ich sztywność i było to chyba poniżej 50!
Jeśli masz na myśli Bastcore'y to były to bodajże wartości 45 & 49.
Właśnie o te wartości mi chodziło, dzięki. Czucie zapewne będzie masakryczne w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pytanie jak miękka rama jest już za miękka, no ale to temat nie o tym. Co do nowych rakiet Head to wersja Speed nie może być chyba gorsza niż YT ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Ale to dalej są YouTeki tylko z Innegrą (Tak przynajmniej twierdzą! rotfl ) ;) Skrót to YT IG Speed :fugly:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Z niecierpliwością czekam na Dunlopa Biomimetic 200 Lite.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nowości 2011 - Nasze Oczekiwania

Ja jestem przywiązany do Head-a i tak zostanie. Także jak będzie nowy Radical to pewnie przetestuję. Utwardzenie YT względem MG mnie zmartwiło.
A co do pozostałych ram?
Cóż, wszelkie szpadle dla zaawansowanych chętnie wezmę do ręki, tweenerem też nie pogardzę :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pozostałe”