kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak ćwiczyć na ściance?

Temat trochę wygasł ale dorzucę swoje trzy grosze. Jestem graczem początkującym i na ścianie byłem dopiero 3-4 razy - w sumie około 4 godzin. Trenuję z trenerem w grupie kilku osób jednak sam także regularnie szukam materiałów i poprawiam swoje błędy. Na ścianę chodzę przede wszystkim żeby szlifować podstawowe zagrania takie jak forehand i backhand. Ustawienie, wejście w piłkę, topspin, wykończenie uderzenia itd. Lekkie i mocniejsze uderzenia. Po tych ledwie 4 godzinach w mojej grze widać jest znaczący postęp. Pojawia się regularność, a czucie skoczyło znacząco.
Tak to właśnie wygląda w moim przypadku.
Uważam że dla początkującego z odpowiednim nastawieniem i skupiającego się na technicznych aspektach ściana jest bardzo pomocna. Intensywność treningu na ścianie jest duża i dzięki temu w krótkim czasie można wykonać dużo powtórzeń, a o to właśnie chodzi. Nabranie odpowiednich nawyków ruchowych jest kluczowe. Śmiem twierdzić, że potem jest już z górki. Przynajmniej na poziomie amatorskim.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak ćwiczyć na ściance?

kolt pisze:...Uważam że dla początkującego z odpowiednim nastawieniem i skupiającego się na technicznych aspektach ściana jest bardzo pomocna. Intensywność treningu na ścianie jest duża i dzięki temu w krótkim czasie można wykonać dużo powtórzeń, a o to właśnie chodzi. Nabranie odpowiednich nawyków ruchowych jest kluczowe. Śmiem twierdzić, że potem jest już z górki. Przynajmniej na poziomie amatorskim.
Zgodzę się z powyższym, bo też tak zaczynałem, jednak na początku trzeba bacznie uważać właśnie na te nawyki, bo ścianka może acz nie musi generować swoiste przyruchy. Ładnie, że łączysz ściankę z treningiem na korcie w dodatku z trenerem. Myślę, ze to dobre rozwiązanie chociażby ze względów ekonomicznych.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Technika, taktyka, trening”