artur251
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2010, 21:33

Rynkowa wartość rakiet w wersji demo?

Pytanie ogólne: Jakie są proporcje w rynkowych wartościach rakiet w wersji DEMO i komercyjnych?
Pytanie szczegółowe: Jaką cenę nowej/nieużywanej rakiety Wilson BLX Pro Open w wersji DEMO (i bez pokrowca) uznalibyście za interesującą?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rynkowa wartość rakiet w wersji demo?

Demo to taka sama rama jak normalna komercyjna, czasem mają tylko napis "Demo" a czasem i inną szatę graficzną, ale przecież lakier nie gra ...
Wartość jest taka sama jak normalnej sklepowej ramy. A samo zużycie?
Po pierwsze zwykła wizualna inspekcja - czy ktoś nią czasem pola nie orał :)
Poza tym grommety i sposób naciągania (ale wątpię by ktoś to na wałku w kuchni naciągał).
Samo zużycie ramy od gry praktycznie zerowe. Czołowi zawodnicy rozbijają ramy po jakiś średnio 6 miesiącach i przecież grają nimi prawie każdego dnia.
Także jak ramę tylko testowano, często amatorzy, przez nawet 2-3 miesiące to praktycznie jest nowa.
Nie zmienia to faktu, że jest używana i jest "inna". Czyli to są punkty zaczepienia do zbijania ceny. Kiedyś kupiłem dla koleżanki rakietę po 2 tygodniach testów gdzie była grana z 5 razy za 50% wartości (akurat wtedy najnowsza wchodząca seria Head-a). No ale to był zaprzyjaźniony dystrybutor.
Realnie spokojnie te 20%-30% możesz urwać z ceny rynkowej, może i uda się więcej. Kwestia kto sprzedaje i jakie ma podejście oraz jak Ty umiesz przekonywać :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
artur251
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2010, 21:33

Re: Rynkowa wartość rakiet w wersji demo?

Trafiłem na przypadek rakiety DEMO zupełnie nieużywanej z zafoliowaną rączką itd.
O takie porównanie mi chodzi.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rynkowa wartość rakiet w wersji demo?

Jak nie była ruszana to każda cena poniżej tej za jaką możesz gdzieś kupić tą ramę jest dobra :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pozostałe”