Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Koszty przy zamówieniu z USA

Ile mogą wynieść dodatkowe opłaty przy zamówieniu na 250$-280$ (3-4 rakiety)? Wiem, że wysyłka to koszt ~40$

Edit: Znalazłem taką stronkę http://tylkowusa.com/strony/wycena.html orientuje się ktoś czy wycena jest wiarygodna?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

Co za lenistwo nawet na forum się nie chce poszukać Trochę było tutaj , ale nie wiem czy cię to zadowoli :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

Teoretycznie paczka do 180EUR powinna przyjść normalnie, ale jak dojdą do wniosku, że podlega ocleniu, to dojdzie w Polsce cło i VAT.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

wyczesany pisze:Ile mogą wynieść dodatkowe opłaty przy zamówieniu na 250$-280$ (3-4 rakiety)? Wiem, że wysyłka to koszt ~40$.
Opłaty to:
Cło (4,7%) z wartość celnej (zadzwoń i się dowiedz, nie bazuj na przypuszczeniach).
VAT (22%) z wartości celnej+cła.
Opłaty za czynności celne (kilka-kilkanaście złotych).

Z grubsza powinieneś przyjąć około 1/3.

Jeśli chodzi o transport to jest to kwestia sklepu/serwisu/osoby, która Ci ten sprzęt wysyła. Wysyłka 3 rakiet z TW to koszt >70 USD.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

El Diablo pisze:
wyczesany pisze:Ile mogą wynieść dodatkowe opłaty przy zamówieniu na 250$-280$ (3-4 rakiety)? Wiem, że wysyłka to koszt ~40$.
Opłaty to:
Cło (4,7%) z wartość celnej (zadzwoń i się dowiedz, nie bazuj na przypuszczeniach).
VAT (22%) z wartości celnej+cła.
Opłaty za czynności celne (kilka-kilkanaście złotych).

Z grubsza powinieneś przyjąć około 1/3.

Jeśli chodzi o transport to jest to kwestia sklepu/serwisu/osoby, która Ci ten sprzęt wysyła. Wysyłka 3 rakiet z TW to koszt >70 USD.
Oj, z takim stwierdzeniem bym uważał. Kiedyś jak ściągałem paczki PP to faktycznie te opłaty były niskie, ale jak paczka idzie kurierem - zwłaszcza specjalizującym się w przesyłkach USA-Polska (np. ShipSmartUSA), to oni mają umowy na wyłączność z jedną agencją celną i wtedy opłata może być od 100 do ponad 200zł - nie zależnie od wysokości cła.

Miałem taką sytuację, że cła i VAT-u miałem do zapłacenia 60zł, a za obsługę w agencji celnej 150zł.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

Dobrze wiedzieć... bryndza.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

Jak ma być robiony SAD i odprawa to te 150zł to np. w W-wie czy Gdańsk/Gdynia normalna stawka.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

Vivid pisze:Jak ma być robiony SAD i odprawa to te 150zł to np. w W-wie czy Gdańsk/Gdynia normalna stawka.
W agencjach normalna stawka, ale jak sobie coś ściągasz prywatnie - jesteś na styk z kasą - i Ci taki koszt dochodzi, to się możesz mocno zdziwić. :)
Ale swoją drogą, to tego SADa to sam bym sobie wypełnił w 5 minut, tylko pieczątki nie mogę przybić...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

SAD jest dokumentem wysyłanym elektronicznie (jest w XML-u) do systemu (dawniej Celina teraz NCTS) przez uprawnione podmioty. Papierek to jest tylko dla Ciebie, takie potwierdzenie ...
Nie wiem jak to jest przy osobach fizycznych ale chyba tak samo.
Także wypełnić papierek to faktycznie możesz, gorzej z wersją elektoniczną i jej rejestracją :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Koszty przy zamówieniu z USA

Vivid pisze:SAD jest dokumentem wysyłanym elektronicznie (jest w XML-u) do systemu (dawniej Celina teraz NCTS) przez uprawnione podmioty. Papierek to jest tylko dla Ciebie, takie potwierdzenie ...
Nie wiem jak to jest przy osobach fizycznych ale chyba tak samo.
Także wypełnić papierek to faktycznie możesz, gorzej z wersją elektoniczną i jej rejestracją :)
No to ja odwalałem całą robotę za celników rotfl Ponieważ tiry przychodziły co tydzień a oni chcieli mieć gotowy SAD to ja dostawałem faksem dokumenty z Hiszpanii i u siebie robiłem SAD a kierowca przyjeżdżał z oryginałami faktur i celnik miał już tylko pieczątkę przybić. Ale to stare dzieje, kiedy człek na kolanach wpłacał własne pieniądze i nie miał kto wziąć (w imieniu Państwa).
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”