Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Vivid pisze: A teraz nie wiem jak to wygląda ale ponoć tragicznie. Papier to nie problem, doi się kasę i daje kwity, widzę tych nowych "instruktorów" ...
Poza tym dają jeszcze jakieś papiery klubowe, to już kompletna farsa, 1500zł i w sumie jeden weekend albo wcale się można nie pokazywać, ważne by przelew wszedł... ;)
U mnie tak wyglądał latem kurs na ratownika -> dodam, że 2 stopnia - ratownika morskiego. Był mi potrzebny do pracy.

Niby były zajęcia, ale rzadko kto się pojawiał, ważne że płacili. Na egzaminie okazało się, że jakieś 25% nie potrafi przepłynąć 25m pod wodą, ok. 40% na oko nie umiało pływać poprawnie kraulem, robili 1 basen i dalej nic, holować nikt prawie nie potrafił, o kondycji nie wspomnę. A no i kilka osób nie umiało wiosłować :D ... wszyscy zdali i dostali papier i są pełnoprawnymi ratownikami morskimi.

Konkludując: Się płaci się ma :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

widget pisze:U mnie tak wyglądał latem kurs na ratownika...
Szkoda że się teraz dowiaduję... nie podchodziłem w ogóle do kursu mimo zachęty trenera bo stwierdziłem że jestem za słaby fizycznie i nie będę się kompromitował. :wink:

Tzn. i tak bym nie robił mimo tej wiedzy ale to jest śmieszne i... smutne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Dobrze że choć wody się nie bali ... rotfl

JCz, to opatentuj ten serwis i leć do sądu, nich komentator odszczeka ten "podwórkowy tenis" :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Vivid pisze:JCz, to opatentuj ten serwis i leć do sądu, nich komentator odszczeka ten "podwórkowy tenis" :)
No to będę potrzebował świadków :) Szkoda, że nie mam nagrać sprzed lat. Może da się wykorzystać twą analizę z TF-a 2009, o ile wyrazisz zgodę (za jakiś tam % od późniejszych zysków) ;)

A gdyby to się nie udało mam inny pomysł na biznes. Założymy z Garym Szkołę Tenisa i będziemy uczyć adeptów turniejowej rywalizacji, jak skutecznie obrzydzić przeciwnikowi grę lub zniwelować jego przewagę techniczną. Myślę, że na tym polu mielibyśmy coś do powiedzenia :)

PS.: Tak swoją drogą wiem komu będę kibicował w najbliższych latach w ATP Tour. Niesamowity gość z tego Dołgopołowa, wkrótce namiesza w czołówce...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

JCz pisze:... mam inny pomysł na biznes. Założymy z Garym Szkołę Tenisa i będziemy uczyć adeptów turniejowej rywalizacji, jak skutecznie obrzydzić przeciwnikowi grę lub zniwelować jego przewagę techniczną. Myślę, że na tym polu mielibyśmy coś do powiedzenia :)
To wcale nie jest zły pomysł! :)
Taka szkoła "Tenis inaczej" ;)
Wiesz, jakby nie patrzeć to zawodnicy są przyzwyczajeni do pewnego kanonu i schematów. Jak wchodzi coś nowego, innego, to się gubią jak dzieci w Tesco rotfl
Przykłady nawet na ATP - Federer grał na początku bardzo agresywnie i dominował, wcześniej Sampras mocno przyciskał i to samo, Nadal wprowadził silne rotacje i ostre bieganie. I co? I się cała armia klonów-przebijaczy pogubiła, bo ktoś grał inaczej i robił to wystarczająco skutecznie :)
To samo mają byli zawodnicy wchodząc do gry amatorskiej. Kompletny szok i nauka tenisa od zera :) Tu przycinka, tu podcinak, tam wycinka, lobik, czopik, skrócik, istne cuda wianki :)
A do tego dość "ciekawe" rozwiązania taktyczne ;) I jest zabawa bo koleś stoi, ma druzgocącą przewagę techniczną a czasem i sporą fizyczną ale sobie poradzić nie może :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Mouila pisze:Przede wszystkim decydując się na udzielanie treningów, najpierw wypadałoby uczciwie ocenić swoje umiejętności czysto tenisowe.
...
Nic, ale warto podkreślić, że laik często nie jest świadomy niskiej jakości świadczonych usług. Początkujący nie widzą znaczących różnic między techniką poprawną a tą niepoprawną, oczywiście wykluczam tu skrajne kaleczenie techniki. Także co, żerujemy na czyjejś nieświadomości? No chyba, że osoba mająca zamiar udzielać lekcji jest zupełnie nieświadoma mankamentów swojej techniki i jest przekonana o słuszności swoich poczynań. Tylko jeśli nie potrafi dostrzec wad w swojej technice, to jak ma je dostrzec u potencjalnych klientów?
I tu jest clue problemu. Ja nie widzę w roli trenera nikogo kto nie potrafi ocenić obiektywnie swoich ułomności i ma głębokie przekonanie o własnej nieomylności. Warunkiem uczenia (najpierw siebie czegoś) jest uznanie że popełniamy błędy i ze to co robimy robimy często źle. Wtedy możemy podnosić swoje umiejętności najpierw po to by móc oceniać umiejętności i błędy innych.

Długo się opierałem i opieram dalej namowom szwagra abym nauczył go podstaw tenisa. Staram się go podesłać któremuś spośród wielu nauczycieli trenerów, ale bywa i tak że razem z racji rodzinnych koneksji jedziemy w miejsce gdzie nie ma ani jednego trenera za to jest kort. Wtedy steram się skupić tylko na rzeczach które mu nie zaszkodzą jak splitstep, powrót, zasady ogólne radzenia sobie z geometrią kortu.
Trzeba mieć jednak świetne samopoczucie, żeby będąc amatorem próbować naciągać obcych ludzi na skorzystanie z usługi niepotwierdzonej jakości.
To przypomina podanie w podpisie NTRP 8,5 rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Vivid pisze:Wiesz, jakby nie patrzeć to zawodnicy są przyzwyczajeni do pewnego kanonu i schematów. Jak wchodzi coś nowego, innego, to się gubią jak dzieci w Tesco rotfl
Przykłady nawet na ATP - Federer grał na początku bardzo agresywnie i dominował, wcześniej Sampras mocno przyciskał i to samo, Nadal wprowadził silne rotacje i ostre bieganie. I co? I się cała armia klonów-przebijaczy pogubiła, bo ktoś grał inaczej i robił to wystarczająco skutecznie :)
To samo mają byli zawodnicy wchodząc do gry amatorskiej. Kompletny szok i nauka tenisa od zera :) Tu przycinka, tu podcinak, tam wycinka, lobik, czopik, skrócik, istne cuda wianki :)
A do tego dość "ciekawe" rozwiązania taktyczne ;) I jest zabawa bo koleś stoi, ma druzgocącą przewagę techniczną a czasem i sporą fizyczną ale sobie poradzić nie może :)
I to jest właśnie tenisowa poezja. Tak trzeba grać!
Piotr Szyba.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

To może ja przy okazji pociągnę temat... Co oczekiwać od trenera, który ma wytrenować dziecko do gry w turniejach ATP lub WTA? I gdzie takich szukać i ile kosztują? Może ktoś podzieli się wiedzą?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Na pewno nie w Polsce :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

hitman pisze:Na pewno nie w Polsce :)
I to jest chyba najbardziej kompletna odpowiedź na pytanie :). Taka opcja, to nie jest kwestia zajęć tylko z jednym trenerem...
Obrazek Speed Graphene MP
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

No ok, nie mówię o przygotowaniu fizycznym, mentalnym czy innym.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Ja mógłbym to zrobić, ale papierów trenerskich nie mam, więc to nie wypali. Nie wypali też z tego powodu, że nikt by mi nie zaufał skoro nawet 2 lata jeszcze nie gram w tenisa. Przecież nikt nie uwierzy, że jestem tenisowym Mourinho :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

hitman pisze:Na pewno nie w Polsce :)
Dlaczego? Większa połowa piłeczki jest po stronie rodziców.
To oni:
-muszą obiektywnie dostrzec w 5 letnim dziecku potrzebę rywalizacji
-nie wiem jak, ale muszą ocenić stopień utalentowania dziecka
-ocenić predyspozycje zdrowotne do ciężkiego wysiłku.
-muszą za nie podjąć decyzję na całe życie o odstawieniu koleżanek/kolegów
-rzuceniu szkoły po gimnazjum
-podporządkowania WSZYSTKIEGO tenisowi

a reszta to już betka.
hitman pisze:Ja mógłbym to zrobić, ale papierów trenerskich nie mam, więc to nie wypali. Nie wypali też z tego powodu, że nikt by mi nie zaufał skoro nawet 2 lata jeszcze nie gram w tenisa. Przecież nikt nie uwierzy, że jestem tenisowym Mourinho :)
Ta parodia to ci się udała. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

PitS pisze:
hitman pisze:Na pewno nie w Polsce :)
Dlaczego? Większa połowa piłeczki jest po stronie rodziców.
To oni:
-muszą obiektywnie dostrzec w 5 letnim dziecku potrzebę rywalizacji
-nie wiem jak, ale muszą ocenić stopień utalentowania dziecka
-ocenić predyspozycje zdrowotne do ciężkiego wysiłku.
-muszą za nie podjąć decyzję na całe życie o odstawieniu koleżanek/kolegów
-rzuceniu szkoły po gimnazjum
-podporządkowania WSZYSTKIEGO tenisowi
Nie zgodzę się z tym, tzn. nie w pełni:
1. Będąc z dzieckiem codziennie przez 5-7lat kiedy to zaczyna grać tenisa można chyba zauważyć czy dziecko ma potrzebę rywalizacji, czy to lubi... nie jest to chyba jakaś mega trudna sprawa, a że większość dzieci w tym wieku chodzi na jakieś zajęcia sportowe więc nie jest tylko kwestia rodziców,
2 i 3 To nie jest w gestii rodziców, tylko trenerów, fizjologów. Do tego robiona są badania anatomiczne z predyspozycji....
4. Tutaj po części zgoda... ale jeśli to trener odpowiednio nastawia takie dziecko na zajęciach, to one samo podejmuje decyzję o tym, że woli spędzać czas na treningach, a nie z kolegami gdzieś poza. Do tego przecież Rodzice nie odstawiają dziecka od kolegów/koleżanek w wieku 5lat... tylko sporo później więc to już dziecko podejmuje taką decyzję, a nie rodzice. Do tego wiele zależy właśnie od trenera w tej sprawie, a oprócz tego spędzając ileś czasu w klubie na treningach, wyjazdach, to tam ma się koleżanki/kolegów
5. To też nie jest decyzja Rodziców, tylko decyzja dziecka, którą rodzice zaakceptują albo i nie. Jeśli dany sport jest total pasją dziecka, to rzuci tą szkołę, aby poświęcić się dla pasji, którą kocha,
6. Jeśli chodzi o WSZYSTKO od strony dziecka, to jest właśnie zależne od samego dziecka i od osób, które są w Jego otoczeniu trenerskim, a nie od rodziców.
Jeśli chodzi o WSZYSTKO od strony rodziców, to tak jest, zgadza się... bo to rodzice muszę poświęcić cały swój czas na rozwój dziecka, kwestie finansowe, kwestie podróży, zawody itd...
PitS pisze:...a reszta to już betka.
Niezły żart :D
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

To jest mega trudne bo:
1 na 100 rodziców oceni obiektywnie możliwości własnego dziecka reszta je zawyży.
To rodzice nie trener wiedzą co wyrośnie pod względem fizycznym z dziecka bo trener widzi zwykle tylko jedno z rodziców, nie zna też dziadków.
To czy coś będzie w kwestii fizjologów opiekunów trenerów, to nastąpi po definitywnej decyzji rodziców że na to stawiamy, czyli najpierw oni muszą ocenić te punkty które opisałem.

Jak to zrobią reszta to betka.


Oczekiwać od dziecka decyzji że poświeci wszystko dla tenisa? To jest dopiero żart. Mam dwójkę dzieci - już dorosłych i poświęcały już wszystko dla gry na gitarze, tenisa, parapetu, fotografii, piłki ręcznej .....
To jakby wymagać odpowiedzialnych zachowań od Antka policmajstra.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Zawsze można myśleć jak papa Radwański czyli coś w stylu "ja wiem najlepiej co chce moje dziecko i już" (chyba gdzieś na forum była jego wypowiedź na ten temat).
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Oby mu córka kiedyś nie "podziękowała" za fachowość i butę. Zmiany z reguły idą na dobre a rozwój można zahamować.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Jak myślicie, czy 140 zł za 4 treningi tenisa ( czyli jakieś 35 zł za jeden) trwające po 1,5 godziny to dużo czy mało ?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

Mazzakollo pisze:Jak myślicie, czy 140 zł za 4 treningi tenisa ( czyli jakieś 35 zł za jeden) trwające po 1,5 godziny to dużo czy mało ?
Indywidualne? Bardzo mało!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Indywidualne lekcje - koszt trener/instruktor

No może nie indywidualnie, w kilku osobowej grupie (jednak z dobrym poziomem nauczania).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.

Wróć do „Gra rekreacyjna”